Stanisław Brzozowski

Autor: Maciej Urbanowski

Jak pojmował Brzozowski kategorię nowoczesności. skoro marzył o unowocześnieniu Polaków i Polski. był entuzjastą literatury. w którą wpisany jest projekt człowieka świadomie stwarzającego swój świat i historię. a jednocześnie oświadczał. że nowoczesność go przeraża i nie jest w stanie znieść „całego mnóstwa nowoczesnych idei”? Czytelnik znajdzie w tej książce zapis własnego. krytycznego czytania Brzozowskiego przez badacza. który zajmuje się tym autorem od lat. W poszczególnych rozdziałach. stanowiących szkice literackie. Urbanowski przywołuje także liczne wątki biograficzne. mające wpływ na dzieło pisarza: chorobę. nieudowodnione oskarżenia o współpracę z carską ochraną. które wykluczyły go ze środowiska. emigrację. małżeństwo z Antoniną Kolbergówną. fascynację

28.99: https://woblink.com/ebook/kudlata-nauka-liz-kalaugher-matin-durrani-32046u

Cena: Matin Durrani


Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji

Autor: Karol Dębiński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Ponieważ sekciarstwo stanowi jeden z przejawów życia religijnego w Rosji. dlatego sądzimy. że nie będzie od rzeczy podać choćby krótkie wiadomości o tak mało znanych u nas rosyjskich sektach i ruchach religijnych. W książce opisano: 1. Sekty rosyjskie do czasu Raskołu. są to: Adrian. Lasjiusz. Dymitr. Marcin. Strygolnicy. Żydowini. Subbotnicy i Bracia dnia niedzielnego. Kosoj. 2. Raskoł: Określenie Raskołu. jego charakter. przyczyny dalsze i bliższe jego powstania. Jego powstanie i rozwój aż do dnia ostatecznego wydzielenia się z Cerkwi w 1667 r.. Usiłowania Raskolników utrzymania jedności z Cerwkią. Rozruchy. Steń

51: https://woblink.com/ebook/smierc-w-obrzedach-i-zwyczajach-ludu-polskiego-henryk-biegeleisen-32144u

Cena:


:

:

Cena:


Otello. Ten nowy

Autor: Tracy Chevalier

Lata siedemdziesiąte. Dyplomata z Ghany przeprowadza się z rodziną na

przedmieścia Waszyngtonu. Jego syn. jedenastoletni Osei. już pierwszego

dnia w nowej szkole zaprzyjaźnia się z najpopularniejszą uczennicą.

Znajomość szkolnej gwiazdy i jedynego czarnoskórego ucznia

nie wszystkim przypada do gustu…

Przejmująca opowieść o zazdrości. przyjaźni i dyskryminacji

napisana przez autorkę Dziewczyny z perłą.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 32.92król maciuś pierwszy tekst, inżynieria wymagań, pamiec nieulotna, humoreski, książki erotyk pdf, liderki biznesu, podstawy pielęgniarstwa tom 1, czasowniki francuskie lista, tomasz kwasniewski, ibuk pwn, stanisław lem bajki robotów, jacek ostrowski paragraf 148, wiktor samobójstwo, obiecasz mi pdf, golus, jak zaskoczyć faceta, finanse przedsiębiorstw pdf, testy klasa 4 matematyka, opium w rosole testy, darmowe książki online…