Format

EPUB.MOBI: 136111

https://woblink.com/ebook/dekada-tom-3-fatum-michal-larek-136111u

:

Cena:


ISBN

9788395260605: Wydawnictwo

Format

11.5: https://woblink.com/ebook/tajemnicza-roza-wydanie-dwujezyczne-angielsko-polskie-william-butler-yeats-137826u

Cena:


Była raz wojna. Bomby poszły

Autor: John Steinbeck

Steinbeck skupia się na ludziach. a nie na bitwach. Je i pije z żołnierzami na froncie. rozmawia i walczy z nimi ramię w ramię. ‚Była raz wojna’ tworzy niezapomniany portret życia w czasie wojny. który nadal zaskakuje prawdą i humanitaryzmem.

Wielka Brytania. Afryka północna. Włochy… wielka wojna. której losy jeszcze nie były przesądzone. choć uczestniczyła już w niej Ameryka. Heroizm. trud codziennej walki. znaczące wydarzenia i drobne epizody. w których uczestniczy i które ogląda autor.

Jest zawsze na pierwszej linii. zawsze obok żołnierzy. W reportażach zawartych w tym zbiorze pisanych na zamówienie dziennika ‚New York Herald Tribune’ najwięcej miejsca poświęcił nie rzeczom i sprawom uznanym za najważniejsze. nie budzącym grozę wydarzeniom. lecz drobnym. codziennym (niekiedy zabawnym) sprawom. które wojnie towarzyszą. Ukazuje przy tym ludzki wzniosły i skromny wymiar nieludzkiej wojny.

Tłem dla powieści ‚Bomby poszły’. która po raz pierwszy ukazuje się w polskim przekładzie. jest obraz amerykańskich sił powietrznych oraz amerykańskiej załogi bombowca. najważniejszego elementu tychże sił. a także – jak określił to sam Steinbeck – ‚najwspanialszej drużyny świata”.

‚Bomby poszły’ to meldunek. który załoga składa w chwili. gdy wielkie bomby lotnicze wypadają z komory i lecą w dół. w stronę nieprzyjaciela… Słowa te oznaczają. że misja została wykonana i że można wracać do domu. Pewnego dnia to hasło rozbrzmi nad pokonanym wrogiem i wtedy będzie można wrócić do domu na dobre.

Jeśli zapomnieliście. czym jest wojna. Steinbeck odświeży wam pamięć. Taka literatura nigdy się nie starzeje.

‚Chicago Tribune’

John Steinbeck (1902–1968) – amerykański powieściopisarz. laureat Nagrody Nobla w 1962 r. za ‚realistyczny i poetycki dar. połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych’. Jego najbardziej znane powieści to ‚Na wschód od Edenu’. ‚Tortilla Flat’. ‚Myszy i ludzie’. ‚Grona gniewu’ i ‚Ulica Nadbrzeżna’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 35.2


ISBN

9788395260636: Wydawnictwo

Format

11.5: https://woblink.com/ebook/druga-ksiega-dzungli-wydanie-dwujezyczne-angielsko-polskie-rudyard-kipling-137819u

Cena:


ISBN

9788380839984: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/pozdrawiam-z-demoluda-aneta-wybieralska-137449u

Cena:wojan wiek, egzamin sep pytania i odpowiedzi pdf, morfologia bajki magicznej, preferencje polityczne, sprawdzian matematyka klasa 2, test z lektury i nie było już nikogo, film podobny do after, playboy katy evans pdf, sprawdzian klasa 2 język polski, oskar i pani róża bryk, ewa marynowicz hetka, bad boy go to hell pdf, wskaż zestaw cech charakterystycznych dla grzybów kapeluszowych, magdalena lipińska, marketing polityczny pdf, kuchnia polska dla diabetyków pdf, grzech śmiertelne co to, jezioro bonneville, icewind dale 2 poradnik, różowe kartoteki, weronika tomala, jak skutecznie rzucić palenie książka…