Wszystkiemu winni są faceci

Autor: Danuta Noszczyńska

Nic tak nie poprawia nastroju. jak obarczanie innych winą za swoje porażki.

Sylwia z powodzeniem spełnia się zawodowo jako nauczycielka. prywatnie zaś jako żona i matka. Czas zajmuje jej dbanie o dom. o męża i córkę. o swoich podopiecznych. najmniej uwagi poświęca sobie. Jest perfekcjonistką. nic i nikt nie ma prawa wymknąć się spod jej pełnej czułości kontroli. Do czasu. Andrzej. zaniepokojony przepracowaniem żony. namawia ją na wykorzystanie rocznego urlopu i zrobienie czegoś dla siebie. Wprowadza w życie rodziny zdrowy model odżywiania. systematyczne dbanie o kondycję fizyczną. organizuje rozrywki kulturalne. A wtedy… wszystko nabiera innej perspektywy. Czy to możliwe. żeby mąż ni stąd. ni zowąd porzucił dla kochanki tak wspaniałą kobietę. a ich jedyna córka nagle postanowiła wyjechać do oddalonej od domu o kilkaset kilometrów szkoły z internatem? Co takiego się stało? Przyjaciółki Sylwii. wspierające ją nieustannie na duchu. mają całkiem oczywiste wytłumaczenie zaistniałej sytuacji: ‚wszystkiemu winni są faceci”.

Powieść utrzymana jest w ironicznym tonie. bohaterka nie od razu budzi sympatię. ale jej komiczne perypetie mogą wywołać u czytelnika wiele uśmiechu i być może pozwolą spojrzeć z dystansu… na samego siebie?

Książka jest piątą powieścią z serii ‚Siedem grzechów głównych’. poprzednie to ‚Zła miłość’ – pycha. ‚Futra. perły i łzy jak piołun gorzkie’ – chciwość. ‚Nieświęta rodzina’ – rozwiązłość. ‚Jesteś tylko dla mnie’ – zazdrość. Teraz czas na grzech piąty: nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu.

Danuta Noszczyńska – plastyczka. reżyserka. twórczyni amatorskich teatrów Azet i Amarant. absolwentka krakowskiego liceum plastycznego oraz Wydziału Filozoficznego UJ. Opublikowała książki: ‚Historia nie Magdaleny’. ‚Blondynka moralnego niepokoju’. ‚Hormon nieszczęścia’. ‚Mogło być gorzej’. ‚Kufer babki Alicji’. ‚Luizę pilnie sprzedam’. ‚Pod dwiema kosami. czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana’. ‚Wszystkie życia Heleny P.’. ‚Harpia’ (trzy ostatnie nagrodzone na Festiwalu Literatury Kobiet ‚Pióro i Pazur’). ‚Farbowana blondynka’. ‚Zła miłość’. ‚Futra. perły i łzy jak piołun gorzkie’ i ‚Nieświęta rodzina’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Świąteczny list

Autor: Elyse Douglas

Magiczna świąteczna opowieść o miłości. której nie może pokonać czas

Pewnego dnia 30-letnia Eve Sharland natrafia w sklepie z antykami na mosiężną latarnię. w której znajduje list z 24 grudnia 1885 r. Zaskoczona odkrywa. że zaadresowano go do osoby o imieniu Evelyn Sharland. mieszkającej w Nowym Jorku.

Kiedy wieczorem Eve odczytuje treść listu. poznaje poruszającą historię tragicznego romansu sprzed stu lat. Postanawia spełnić prośbę zapisaną w liście i zapala latarnię. Nagle. ku swojemu zdumieniu. przenosi się do oprószonego śniegiem Nowego Jorku z 1885 roku.

Splot niezwykłych wydarzeń sprawia. że Eve zostaje uwikłana w historię. w którą zamieszana jest jedna z najpotężniejszych nowojorskich rodzin tamtych czasów. Poznaje też przystojnego detektywa. który będzie podą

:

Cena:


Słodka kusicielka

Autor: Sarah MacLean

Trzej bracia związani sekretem. od którego nie mogą uciec. Trzej królowie londyńskiego podziemia. których nie pokona nic… poza miłością.
Kiedy tajemniczy nieznajomy zjawia się w sypialni lady Felicity Faircloth i składa jej niebywałą propozycję. Felicity zgadza się – pod jednym wszakże warunkiem.
„Diabeł”. nieślubny syn księcia i król mrocznych zaułków Londynu. od lat czekał na okazję do zemsty. Teraz wreszcie może jej dokonać – z pomocą cichej i nieśmiałej Felicity. By zastawić pułapkę na wroga. musi tylko zmienić szarą myszkę w nieodpartą kusicielkę. Lecz Felicity nie jest tak cicha i nieśmiała. jak się wydaje. I może zniszczyć starannie obmyślony plan „Diabła”. A on sam będzie musiał wybierać pomiędzy wszystkim. o czym zawsze marzył. a jedyną rzeczą

39.99: https://woblink.com/ebook/skiba-ciagle-na-wolnosci-jakub-jablonka-pawel-leczuk-krzysztof-skiba-139847u

Cena: Paweł Łęczuk


ISBN

9788381680462: Wydawnictwo

Format

39.3: https://woblink.com/ebook/uzdrowienie-po-udarze-cofanie-skutkow-i-zapobieganie-kolejnym-udarom-dow-mike-david-dow-140715u

Cena: David Dowpolska piastów jasienica pdf, dieta montignac pdf, łukasz lasek, cień i kość pdf, martwe dusze gogol, naukowcy w literaturze, wilczyńska stacja jagodno, diabeł ubiera się u prady pdf, jacek piekara płomień i krzyż, stanisław srokowski nienawiść pdf, dzieci łokietka, skazy na pancerzach pdf, arkady saulski, historia administracji, zły czas haner pdf, mośki, choinka w śniegu, jan kulczyk biografia niezwykła, na tafli, kosmetologia anna kołodziejczak, rań, zaraza laura thalassa…