Powrót Almanzora

Autor: Marcin Wolski

Porwanie prezydenta Rosji z komnat na Wawelu kończy się jedynie połowicznym sukcesem. Porwany okazuje się sobowtórem Władymira Pobiedina. Zanim dosięgną go macki GRU. podzieli się z porywaczami swoją wiedzą na temat planu „Samodzierżcy”. który ma zmienić przyszłość cywilizacji Zachodu. Los Europy. na której rubieżach narasta muzułmańska fala. wydaje się przesądzony.

Na szczęście czuwa inżynier Igor Rykow i jego drużyna znana z powieści 7.27 do Smoleńska i Dzień zapłaty. których przeciwnikami okażą się klony hitlerowskich przywódców. Czasu. by uratować świat. pozostało naprawdę niewiele…

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 31


Poznawanie pacjenta w psychoterapii ericksonowskiej

Autor: Krzysztof Klajs

Pierwsze polskie syntetyczne i wielowymiarowe ujęcie psychoterapii ericksonowskiej

Krzysztof Klajs. doświadczony psychoterapeuta. w przejrzysty sposób prowadzi czytelnika poprzez istotne aspekty diagnozy w podejściu ericksonowskim. której podstawowym celem jest znalezienie indywidualnej ścieżki powrotu do zdrowia bądź odzyskanie przez pacjenta wewnętrznej równowagi.

Co czyni tę książkę wyjątkową na rynku polskim:

* Zawiera liczne przykłady z sesji terapeutycznych i historie pacjentów opatrzone komentarzami i refleksjami autora.

* Odsłania sposób myślenia terapeuty w nurcie ericksonowskim – na czym się koncentruje i jakie  znaczenia nadaje temu. co widzi. słyszy i czuje.

* Przedstawia w sposób zwięzły metody pracy z pacjentem m.in. wykorzystanie zjawisk transowych. rozpoznawaniem systemów rodzinnych. rozwijanie hipotez diagnostycznych.

* Zwraca uwagę. że nie tylko pacjent. ale i terapeuta jest indywidualnością. z właściwą sobie niepowtarzalną wrażliwością diagnostyczną; pomocą w  rozwijaniu tej wrażliwości może być niniejsza książka.  

Krzysztof Klajs „jest po stronie pacjenta”: nie klasyfikuje go. nie zamyka w suchych diagnozach. lecz dąży do zrozumienia jego przeżyć oraz do znalezienia dróg pomocy. W tym podejściu zmiana nie jest osiągana poprzez tropienie deficytów i urazów. lecz – już od pierwszego spotkania z pacjentem – poprzez docieranie do zasobów. Perspektywa indywidualna przeplata się tutaj z perspektywą systemową.

Książka jest napisana  przez doświadczonego i wnikliwego praktyka. a liczne przykłady czynią podróż w świat psychoterapii przygodą wręcz fascynującą tak dla początkujących. jak i dla doświadczonych terapeutów.

prof. Bogdan de Barbaro 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


ISBN

9788324163717: Wydawnictwo

Format

37.8: https://woblink.com/ebook/krew-bogow-aleksandra-kowalska-nicholas-redfern-30272u

Cena:


Poszukiwana

Autor: Dean Koontz

Pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Jedna z najlepszych książek roku według portalu Bookpage.

Lektura obowiązkowa dla miłośników mrocznych kryminałów psychologicznych. jak również dla wielbicieli współczesnej literatury z elementami grozy i niesamowitości.

Dziewczyna. która powiedziała śmierci NIE

Bibi Blair jest energiczną. wesołą i dzielną młodą kobietą… Tyle. że właśnie dowiedziała się od lekarza. iż został jej rok życia.

Jej odpowiedź brzmi: „Zobaczymy”.

Nagłe ozdrowienie Bibi zadziwia cały świat medyczny. Dziewczynę pochłania jednak obsesja. że została oszczędzona po to. by ocalić także kogoś innego. Kogoś o nazwisku Ashley Bell…

Ale ocalić przed czym? Przed kim? I kim jest Ashley Bell?

Odnalezienie jej staje się dla Bibi obsesją. Wkracza na drogę pełną niebezpieczeństw. zarówno nadprzyrodzonych. jak i zupełnie namacalnych.

Błyskotliwie poprowadzona. porywająca opowieść o fascynującej bohaterce wplątanej w zawiłą. misternie utkaną historię naszpikowaną zwrotami akcji.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9


Medyczne skutki terroryzmu

Autor: Przemysław Guła

Na rynku wydawniczym istnieje szereg cennych publikacji poświęconych zjawisku terroryzmu. „Medyczne skutki terroryzmu” nie są jednak publikacją konkurującą z większością literatury przedmiotu. ponieważ skupiają się na reagowaniu na następstwa zamachów.

Poza pracą służb kontrterrorystycznych i policyjnych miejsce zamachu jest polem działania służb ratowniczych. To także zagadnienia związane z koordynacją działania służb ratowniczych od etapu dysponowania. kierowania akcją ratowniczą. pracą szpitali aż do roli medycyny sądowej w kontekście identyfikacji ofiar i oceny mechanizmów urazu. W publikacji uwzględniono także zagrożenia o charakterze CBRN oraz możliwości cyberataków na sieci teleinformatyczne ochrony zdrowia.

40: https://woblink.com/ebook/apostol-kazachstanu-i-swiadek-ewangelii-aleksander-posacki-30325u

Cena:


Wydawnictwo

Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego: Format

30237

https://woblink.com/product-publication/download/30237/pdf: 1

Cena: Stanisław Nowak


Wszyscy patrzyli. nikt nie widział

Autor: Tomasz Marchewka

Jeżeli boisz się ryzykować. nawet nie siadaj do gry.

Hausenberg to miasto. które nie ma litości dla słabych. Sposobów. żeby cię przerobić. jest wiele: kieszonkostwo. obijana albo stara dobra szulerka. Lecz jeśli jesteś charakterny i nie boisz się grać o wysokie stawki. będziesz zachwycony!

Slava. młody. szatańsko zdolny szuler. wyznaje jedną zasadę – jeżeli czegoś chcesz. musisz to sobie wziąć. A jego cel jest prosty: pokazać wszystkim. że to on jest w Hausenbergu numerem jeden. Niestety. wybrał sobie fatalny moment. bo nie jest jedynym w mieście. który ma poważne plany. Na domiar złego właśnie skrewił długo szykowany przekręt. Z pomocą przychodzą mu starzy kompani: zabójca Nino i Petr. samozwańczy król złodziei. Żaden z nich nie podejrzewa. że już wkr

36: https://woblink.com/ebook/turcja-obled-i-melancholia-ece-temelkuran-lukasz-buchalski-30259u

Cena:streszczenie dywizjon 303 szczegółowe, ludzie ze złota, anatomia radiologiczna pdf, bez skrupułów pdf, wojsko zaciężne, superekslibris, hearts of iron 3 poradnik, lem kongres futurologiczny, włam się do mózgu pdf pobierz, bruno drweski, joanna morea, www ebook pl, zadania maturalne genetyka, witkowski zakazana psychologia, małgorzata skibińska, pianista za darmo…