ISBN

9788381190787: Wydawnictwo

Format

5.99: https://woblink.com/ebook/w-harrarze-karol-may-30261u

Cena:


Niedobrani sojusznicy. Ambasadorzy Roosevelta w ZSRR

Autor: Bogdan Grzeloński

Kulisy nierównej dyplomatycznej gry!

Po wznowieniu oficjalnych stosunków między USA a ZSRR w 1933 roku i w czasie całej prezydentury Franklina D. Roosevelta. wyjątkowo ważną i trudną funkcję pełniło 5 pierwszych ambasadorów Stanów Zjednoczonych w Związku Radzieckim. William Bullitt. Joseph Davies. Laurence A. Steinhardt. William H. Standley i William Harriman różnie wywiązywali się z tej trudnej dyplomatycznej misji. Sytuacja skomplikowała się w momencie wybuchu II wojny światowej. a zwłaszcza po 22 czerwca 1941 roku. kiedy to Niemcy zaatakowały ZSRR. a kilka miesięcy później Józef Stalin stał się oficjalnym sojusznikiem aliantów w wojnie z hitlerowskimi Niemcami. Jednak wbrew rozsądnym i rzetelnym raportom swoich ambasadorów o prawdzi

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.4technik usług kosmetycznych materiały do nauki, jan lewiński, vincent sarah brianne pdf pl, dycht, słownictwo angielskie poziom c1 pdf, larsson asa, disaster artist henry, ksiazki fantastyka, fantastyczne zwierzęta zbrodni grindelwalda online, komedia ludzka balzac, szwajcaria przewodnik, sodoma książka, król maciuś na bezludnej wyspie, undyna, marian broda, arystokratka i fala przestępstw na zamku kostka, gdzie jesteś bernadette online, lektura karolcia do czytania, psychiatria podręcznik dla studentów medycyny pdf, joanna pypłacz…