Mity zarządzania

Autor: Stefan Stern

To nie jest zwykła książka o zarządzaniu. Ani poradnik o tym. jak pracować więcej i szybciej. Wręcz przeciwnie. Jeśli przeszkadza wam mikrozarządzanie. irytuje was to. że wasz szef myśli. że zawsze ma rację. nie wiecie. co dzieje się w firmie i nie macie najmniejszej ochoty wysiadywać kolejnych nadgodzin w biurze – dobrze trafiliście.

Choć zaczynają od tego. że nie ma jednego dobrego stylu zarządzania. Stefan Stern i Cary Cooper pokazują. że istnieje wiele złych. Pierwszy. który w 2018 roku powinien być już tylko nieśmiesznym żartem. to samotny lider w stylu Johna Wayne’a: urodzony przywódca. nieustępliwy i mądrzejszy od wszystkich wokół. Kolejny – przerabianie firmy na oazy kreatywności w stylu biur znanych z filmowych start-upów. Jeszcze jede

0: https://woblink.com/ebook/fantastycznie-nieobliczalni-jakub-malecki-jakub-cwiek-aneta-jadowska-jacek-lukawski-tomasz-marchewka-piotr-gorski-karolina-fedyk-marta-malinowska-aleksandra-radlak-magdalena-swierczek-grybos-137496u

Cena: Jakub Ćwiek


Delectorzy

Autor: Olga Rzepa

Jeden zwyczajny list okazuje się dla nastoletniej Alison początkiem niezwykłej. pełnej przygód i niebezpieczeństw. przygody. Dziewczyna odkrywa. że w jej na pozór bezkonfliktowym świecie od tysiącleci trwa wojna bogów. Teraz ona. jako członkini tajnej grupy Delectorów. musi wyruszyć w daleką podróż. aby ocalić ludzkość przed boskim gniewem. Już wkrótce okaże się. że na życie Alison czyhają siły i istoty znacznie potężniejsze od wszystkiego. co do tej pory mogła sobie jedynie wyobrazić…

W tym świecie nikt nie jest tym. za kogo się podaje. a rzeczywistość. jaką znamy. przestaje się liczyć. Czy znajdziesz w sobie odwagę. by do niego wejść?

Kiedyś naśmiewano się ze mnie. dręczono mnie. al

39: https://woblink.com/ebook/dzienniki-1920-1930-tom-4-agnieszka-knyt-michal-romer-138393u

Cena:


Leczenie siłami natury

Autor: Michalsen Andreas

Andreas Michalsen. ordynator Wydziału Medycyny Naturalnej w Szpitalu imienia Immanuela w Berlinie oraz profesor Klinicznej Medycyny Naturalnej w berlińskiej Charité. bada naukowo takie tradycyjne sposoby leczenia. jak terapia pijawkami. upuszczanie krwi. joga czy poszczenie. i z powodzeniem stosuje je w swojej praktyce lekarskiej. Leczy w ten sposób skutecznie nie tylko najczęstsze choroby endemiczne. takie jak nadciśnienie. zwyrodnienie stawów czy cukrzyca.

W swojej osobistej relacji opartej na wieloletniej praktyce wyjaśnia. dlaczego tradycyjne sposoby naturalnej medycyny są dzisiaj aktualniejsze niż kiedykolwiek. Pokazuje także. w jaki sposób radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego przy pomocy redukcji stresu i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 3


Sorry. memory? Poznaj najlepsze metody zapamiętywania

Autor: Tomasz Siechniewicz

Jeśli szukasz poradnika. który nie ogranicza się do kilku sposobów. ale prezentuje wszystkie skuteczne metody zapamiętywania. to ta książka jest dla ciebie. W poradniku omówione zostały wszystkie skuteczne mechanizmy. na których opiera się proces zapamiętywania. To z nich składają się techniki. Krok po kroku. z przykładami. przedstawione są trzy grupy metod: mechaniczne. elaboracji oraz mnemotechniki. Do tego – podstawowe informacje o pamięci i sposoby na język obcy. Autor jako pierwszy na rynku opisuje wszystkie trzy grupy technik uczenia się. W pierwszej części książki informuje w prosty sposób. co nauka ma do powiedzenia o zapamiętywaniu. Wyjaśnia. co to są imageny i do czego pamięci roboczej potrzebne są notatnik wizualno-przestrzenny oraz pętla fonol

:

Cena:


Magnes

Autor: Lars Saabye Christensen

Autor Półbrata i Beatlesów powraca – tym razem z powieścią o miłości!

„Saabye Christensen w absolutnie najwyższej formie” – „Dagsavisen”

Nowa powieść najpoważniejszego norweskiego kandydata do literackiej Nagrody Nobla to historia miłosna. Jej bohaterowie. Jokum i Synne. próbują za wszelką cenę być razem. choć. jak się wydaje. nic ich nie łączy poza zamiłowaniem do sztuk wizualnych. Jokum jest wycofanym i melancholijnym fotografem. a Synne historyczką sztuki. specjalizującą się w twórczości Edwarda Hoppera. uwielbiającą sławę i blask wielkiego świata. Poznali się na studiach w latach 70. XX wieku i od początku zdają sobie sprawę. że są jak bieguny tytułowego magnesu.

Tłem dla tej opowieści są dwa duże miasta ¬– Oslo i San Francisco. Wraz z Synne i Jokumem czytelnik obserwuje kolejne dekady XX wieku. towarzyszące im zmiany w sztuce. społeczeństwie i sposobach postrzegania świata. Po raz kolejny jednym z pierwszoplanowych bohaterów w twórczości Christensena okazuje się… czas.

Magnes to powieść tej samej klasy co Beatlesi i Półbrat. a może nawet i wyższej” – Guri Hjeltnes „Verdens Gang”

Dziś. ponad dwa lata po premierze norweskiej edycji. wiadomo już. że Magnes jest jedną z trzech najistotniejszych książek w dorobku Larsa Saabye Christensena: Beatlesi stanowią największe osiągnięcie w młodzieńczym okresie jego twórczości. Półbrat jest arcydziełem pisarza w średnim wieku. zaś Magnes – dzieło artysty dojrzałego – to suma wszystkiego. co najlepsze w jego pisarstwie. a przy tym – i to jest najbardziej imponujące – czytelnik ma wrażenie. że autor znów robi coś absolutnie nowego.

Oświadczenie jury Brageprisen. które nagrodziło Magnes w 2015 roku:

Magnes to jednocześnie typowa powieść Christensena i coś zupełnie nowego. Znajdziemy tu nieprzebrane bogactwo myśli. wielką radość z pisania i zarazem wielką powagę. Tekst. który zaczyna się jak typowa opowieść o dojrzewaniu i miłości. szybko zmienia formę i staje się potężnym. doskonale napisanym dziełem. bogatym w odniesienia i elementy krytyki społecznej. Autor. który lubuje się w osobliwych protagonistach i urokliwych imionach. otwiera przed nami bramy innego świata”.

„Ogromna siła przyciągania!” – Gerd Elin Sandve. „Dagsavisen”

Magnes to jedna z tych książek. do których się wraca” – Leif Ekle. NRK P2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 44.9


Sztuka uwodzenia

Autor: Tara Pammi

Hiszpański biznesmen Gabriel Marquez nieoczekiwanie dowiaduje się. że ma dwunastoletnią córkę. którą musi się zaopiekować. Niestety. zupełnie nie potrafi nawiązać z nią kontaktu. Jest zły. że córka zaprzyjaźniła się z księżniczką Eleni Drakos. z którą on jest skłócony. W tej sytuacji jednak nie ma wyboru – prosi. by Eleni mu pomogła. Ona zgadza się. lecz stawia trudny warunek…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99chirurgia noszczyk repetytorium, sztuka kochania owidiusz, obywatele w mundurach, szkoła jako środowisko wychowawcze, widmo komunizmu, prince of persia: piaski czasu, amy myers, follett filary ziemi, freud wstęp do psycho pdf, zadania z genetyki, ela selena, nawałnica mieczy krew i złoto pdf, neurologia kozubski pdf, technologia wody…