The Life and Adventures of Nicholas Nickleby

Autor: Charles Dickens

Nineteenth century England. When Nicholas Nickleby’s father dies and leaves his family destitute. his uncle. the greedy moneylender. Ralph Nickleby. finds Nicholas a job teaching in a repulsive school in Yorkshire. Nicholas flees the school taking with him one of the persecuted boys. Smike. and they join a troop of actors. Nicholas then has to protect Smike. while trying to stop his Uncle Ralph taking advantage of his sister Kate. and later his sweetheart. Madeline Bray. whose father is in debtors prison. A young. compassionate man struggles to save his family and friends from the abusive exploitation of his cold-hearted. grasping uncle. After many adventures Nicholas finally triumphs over his Uncle. although his success is also tinged with sadness.

Wydawnictwo: KtoCzyt

Cena:


Ufać zbyt mocno

Autor: Jadwiga Czajkowska

Wszystko. co dobre. kiedyś się kończy…

Blanka ciężko pracowała na sukces. o którym inni mogą tylko pomarzyć. Na fotelu dyrektora banku czuje się jednak jak w pułapce. bo musi wymagać od pracowników realizowania kosmicznych planów sprzedażowych. co jest możliwe tylko wtedy. gdy oszukują klientów. W dodatku na gruncie osobistym ponosi same klęski − przyciąga wyłącznie facetów. którzy chcą pasożytować na niej finansowo. Z każdym dniem Blanka utwierdza się w przekonaniu. że inne kobiety mają szczęście − złapały zaradnych finansowo mężów. nie muszą pracować i walczyć o przetrwanie w dżungli życia.

Pewnego dnia jednak pojawia się Marcel − i marzenia Blanki się spełniają. W końcu i ona może rzucić pracę i wieść życie krezuski. Ale czy warto bezgranicznie zaufać mężczyźnie i oprzeć się na nim jak na filarze. który nigdy nie skruszeje?

Wciągająca opowieść o kobiecie. której przyjdzie się zmierzyć z życiem po przebudzeniu z letargu zwanego szczęściem.

Jadwiga Czajkowska (ur. 1961) − absolwentka socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka badań i artykułów naukowych na temat kontrkultury satanistów. „drugiego życia” w zakładzie poprawczym oraz społecznych uwarunkowań kariery zawodowej. Mama trzech córek i syna. Od ponad dwudziestu lat wraz z mężem prowadzi rodzinną firmę. W 2013 roku debiutowała powieścią „Macocha”. która została ciepło przyjęta przez czytelniczki.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Księga luster

Autor: E.O. Chirovici

Słynny agent literacki Peter Katz otrzymuje fragment książki. która wciąga go od pierwszej strony. Jej autor. Richard Flynn. wspomina czasy studiów. podczas których był blisko związany ze znanym wykładowcą. Tuż przed Bożym Narodzeniem 1987 roku profesor został zamordowany we własnym domu. a zabójcy nigdy nie odnaleziono. Katz jest przekonany. że autor chce w książce wskazać mordercę albo… przyznać się do winy.

Jednak zanim Katz dotrze do Flynna. ten umrze w szpitalu. nie pozostawiając żadnej informacji o manuskrypcie. Agent obsesyjnie pragnie dowiedzieć się. co zaszło tamtej nocy w domu profesora. zatrudnia więc dziennikarza śledczego. Kellerowi udaje się odnaleźć świadków i detektywa odpowiedzialnego za prowadzenie śledztwa 25 lat temu. u którego właśnie zdiagnozowano Alzheimera. Ale ich wspomnienia ma

: Akurat

Cena: 31.9


Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa (Tom 34). Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa. Tom 34: Tajemnica spętanej ręki

Autor: praca zbiorowa

Sherlock Holmes to jeden z tych bohaterów popkultury. którego nikomu przedstawiać nie trzeba. „Tajemnica spętanej ręki” to jedno z wielu nieautoryzowanych przez Arthura Conan Doyle’a opowiadań o przygodach legendarnego londyńskiego detektywa i jego ucznia Harry’ego Taxona. Holmes rozwiązuje kryminalną zagadkę. nie tylko wykorzystując swoje niezwykłe talenty w dziedzinie dedukcji i szeroką wiedzę z zakresu chemii i psychologii. lecz także bezpośrednio stawiając czoła przemocy przy użyciu… pięści. Zagadkowe morderstwa. tajemnicze zaginięcia. zuchwałe kradzieże sprawiają. że czytelnik poczuje. że jest otoczony przez wszechogarniające zło.

1:

Cena:


Zakazane życzenie

Autor: Jessica Khoury

Trzy życzenia. Każde ma swoją cenę. Ile warta jest miłość?

Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia.

Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę. Zahra zostaje przywrócona światu. którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny. więc aby przetrwać. musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty. będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu. kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia.

Wszystko się komplikuje. gdy Nardukha. potężny król dżinnów. oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka. w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie. Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolno

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Cena: 14.9król bez korony, piotr glas książka, nieznośny ciężar tajemnic pdf, iwona chrzanowska, trzech panów w łódce nie licząc psa pdf, marek gągolewski, zapomnij ze istnialem pdf, jej wina i grzech, test z działu optyka grupa a odpowiedzi, praca herkulesowa, mikrologia, jeremi przybora i agnieszka osiecka, ebook historia, jean van hamme, rodzina partnerska, modele opieki pielęgniarskiej, sirtfood dieta plan pdf, chyłka tom 8…