ISBN

9788324050291: Wydawnictwo

Format

38.9: https://woblink.com/ebook/pysznosci-z-roslin-pawel-ochman-32295u

Cena:


Manipulacje i tajemnice. Zagadki późnej biografii Stefana Żeromskiego

Autor: prof. Zdzisław Jerzy Adamczyk

Profesor Zdzisław Jerzy Adamczyk przez piętnaście lat zajmował się przygotowywaniem do druku korespondencji Stefana Żeromskiego. Poszukując w archiwach i bibliotekach informacji niezbędnych do objaśnienia pewnych spraw. o których mowa jest w listach. odkrył. że dotychczasowa wiedza o życiu autora Popiołów. ukształtowana przez książki Hanny Mortkowicz-Olczakowej. Aliny Kowalczykowej oraz wspomnienia Moniki Żeromskiej mija się z prawdą. często będąc wynikiem jaskrawej manipulacji.

Do tej pory nikt nie napisał pełnej. wiarygodnej biografii Żeromskiego. Najwięcej wiemy o latach młodości autora Syzyfowych prac. gdyż sam o to zadbał prowadząc dziennik. O późniejszym jego życiu wiadomo znacznie mniej. c

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 60.9


Uparci kochankowie

Autor: Stephanie Laurens

Royd Frobisher wyrusza do Afryki. by dokończyć misję ratunkową. prowadzoną dotąd przez jego braci. Nie przypuszcza jednak. że na statku znajdzie się również Isobel Carmichael – jego była narzeczona. Obdarzona żywiołowym temperamentem Isobel ma własną misję do spełnienia: musi odnaleźć i sprowadzić do domu swoją kuzynkę. Liczy też na to. że wspólna podróż pozwoli jej wyzbyć się marzeń o Roydzie. o którym nie może zapomnieć. Żadne z nich nie spodziewa się tego. co ich czeka po przybyciu do Freetown.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 19.99


Sztuka wychowania czyli jak pomóc dziecku i zadbać o siebie

Autor: Agnieszka Wróbel

To znakomity poradnik Agnieszki Wróbel. psychoterapeutki. autorki m.in. bestsellera „Asertywność na co dzień…”. Książka przyjaznym i zrozumiałym językiem podpowiada jak wychować odważne i twórcze dziecko. które wyrośnie na asertywnego. szanującego siebie i innych dorosłego.

„Sztuka wychowania. czyli jak pomóc dziecku i zadbać o siebie” to poradnik dla rodziców i wychowawców. który zainspiruje cię do wypracowania własnej postawy w relacji z dzieckiem. Książka podzielona jest na 3 części. W części 1 dowiesz się jakie są prawdziwe potrzeby dziecka. Część 2 pomoże ci uniknąć tego co może zaszkodzić relacji z dzieckiem. Część 3 zawiera wskazówki – co warto zastosować.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27


Religie świata antycznego. W sześciu tomach. Tom IV: Hellenizm a judaizm. część druga

Autor: Tadeusz Zieliński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Pośród wszystkich religii tak zwanych pogańskich nie ma ani jednej. która by naszej inteligencji była jednocześnie i tak dobrze znana i tak głęboko nieznana jak religia starożytnej Grecji. Może się to wydawać paradoksalnym. ale tak jest. Jeśli chodzi o religię hellenizmu. to można o niej powiedzieć. iż jest to przenikanie się religii greckiej i wierzeń wschodnich. W kolejnych tomach autor ukazuje relacje pomiędzy hellenizmem a judaizmem. Wreszcie w tomach piątym i szóstym Zieliński zajmuje się religią Rzeczypospolitej Rzymskiej. o której tak pisze: „Znaczenie kultury Rzymu

12.5: https://woblink.com/ebook/neofici-polscy-materialy-historyczne-teodor-jeske-choinski-32702u

Cena:anna zbiegień-turzańska, disaster artist henry, thietmar kronika, figury geometryczne klasa 4 sprawdzian, paul pitchford odżywianie dla zdrowia, aubena grabowska, farben lehre bez pokory, narracja polityczna, agata lewandowska dietetyk, pułapki myślenia. o myśleniu szybkim i wolnym pdf, matematyka finansowa podgórska, bajka kot filemon i bonifacy, osobisty trener, augustyn pelanowski, iluzjonista remigiusz mróz, angielski na obcasach, inbuk libra, oczyszczenie energetyczne samemu…