Wykup i sprzedaż leasingowanego samochodu osobowego – skutki podatkowe i rachunkowe

Autor: Aneta Szwęch

Podmioty gospodarcze w toku prowadzonej działalności bardzo często wykorzystują samochody osobowe. których podstawą używania jest umowa leasingu. Po zakończeniu umowy samochód może zostać wykupiony przez przedsiębiorcę i dalej używany na potrzeby prowadzonej działalności. a następnie sprzedany. W opracowaniu przedstawiono podatkowe i rachunkowe skutki wykupu i późniejszej sprzedaży leasingowanego pojazdu

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


Ochrona środowiska dla inżynierów

Autor: Jacek Krystek

To unikatowe kompendium wiedzy z zakresu TECHNOLOGII INŻYNIERSKIEJ OCHRONY ŚRODOWISKA. napisane przez grono wybitnych polskich naukowców zajmujących się różnymi aspektami tego zagadnienia.

W publikacji tej dokonano połączenia:

• ZAGADNIEŃ PRAWNYCH. w tym: oceny oddziaływania na środowisko. zarządzania środowiskowego; jak i:

• ZAGADNIEŃ TECHNICZNYCH: gospodarki odpadami. ochrony powietrza atmosferycznego. uzdatniania wody. oczyszczania ścieków. ochrony powierzchni ziemi. jak i jej rekultywacji i remediacji. ochrony przed hałasem. jak i ochrony przed korozją.

Książka powinna się stać podstawowym opracowaniem w Polsce dotyczącym ochro

25: https://woblink.com/ebook/dzialalnosc-zandarmerii-wojskowej-sil-zbrojnych-rzeczypospolitej-polskiej-w-systemie-bezpieczenstwa-panstwa-w-latach-1999-2018-marceli-herman-138288u

Cena:


Kultura języka polskiego

Autor: Tomasz Karpowicz

Nowe. zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego i nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. poświęconego problemom poprawnej wymowy i pisowni. Autor wykorzystał wieloletnie doświadczenie z pracy w Radzie Języka Polskiego oraz w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego do stworzenia aktualnego. praktycznego i jedynego na polskim rynku wydawniczym podręcznika akademickiego o takiej tematyce.

Przedmiot Kultura języka polskiego służy zapoznaniu studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego oraz kształtowaniu umiejętności właściwego (tj. poprawnego oraz zgodnego z zasadami etyki i etykiety językowej) posługiwania się językiem oraz zapoznaniu studenta z najważniejszymi tendencjami współczesnej polszczyzny. a ta

119: https://woblink.com/ebook/trener-w-rolach-glownych-rafal-zak-justyna-matras-138294u

Cena: Justyna Matras


Dziwny porządek rzeczy

Autor: Antonio Damasio

Życie. uczucia i tworzenie kultury.

Dziwny porządek rzeczy jest przełomową książką poświęconą homeostazie; stan ten reguluje ludzkie procesy fizjologiczne w zakresie umożliwiającym nie tylko przeżycie. ale też rozkwit. Damasio wyjaśnia. że biologicznie. psychologicznie. a nawet społecznie wywodzimy się z długiej linii. której początkiem są pojedyncze żywe komórki; że nasz umysł i kultury łączy niewidzialna nić z archaicznymi organizmami jednokomórkowymi i innymi pierwotnymi formami życia; wreszcie. że w samej naszej chemii kryje się potężna siła. dążenie do podtrzymania życia we wszelkich jego przejawach. włącznie z rozwojem genów. które pomagają je regulować i przekazywać. W Dziwnym porządku rzeczy wybitny uczony przedstawia nowy sposób rozumienia świata i naszego w nim miejsca.

Prawie ćwierć wieku po Błędzie Kartezjusza Antonio Damasio ponownie to zrobił – przeprowadził wielką eksplorację nierozerwalnych związków między umysłem. ciałem i źródłem ludzkich uczuć. Zabiera czytelnika w podróż. która zaczyna się od organizmów jednokomórkowych i mózgu. a kończy na pochodzeniu świadomości i ludzkich kultur. Ta prowokująca i nadzwyczaj oryginalna książka może zmienić sposób. w jaki patrzymy na siebie i nasz gatunek. – Leonard Mlodinow. autor m.in. Nieświadomego mózgu. Krótkiej historii rozumu.

Dziwny porządek rzeczy należy do książek podstawowych. Dostarcza pojęć. języka i wiedzy dla wyjaśnienia w spójnych ramach wzajemnych oddziaływań między naturą i kulturą. w których tkwi sedno kondycji człowieka. Damasio odsłania kody i zasady. które czynią nas ludźmi. Po długim okresie rozczłonkowania nauki proponuje paradygmat. który ponownie ją scala. ponad podziałami istniejącymi między różnymi dziedzinami. wokół badań sieci umysłu w połączeniu z sieciami jego biologicznego i społecznego podłoża. To początek nowej rewolucji naukowej. – Manuel Castells. emerytowany profesor socjologii University of California w Berkeley. laureat nagród Holberga i Balzana. autor m.in. Galaktyki Internetu. Sieci oburzenia i nadziei

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


Ucieczka przed życiem

Autor: Ewa Bauer

Matka i córka. Dwa różne światy. 

Cecylia nie potrafi sprostać oczekiwaniom rodzicielki. Ucieka od życia. zamykając się w wyimaginowanej rzeczywistości. Czy przyjaźń. która – zdaniem matki – nigdy nie powinna się zdarzyć. pozwoli okiełznać lęki?

Najnowsza książka Ewy Bauer to niezwykła opowieść o tym. jak ważne jest okazywanie rodzicielskiej miłości. akceptacja odmienności i wzajemny szacunek.

Wydawnictwo: Szara Godzina

Cena: 29.9


Księga zwierząt niemalże niemożliwych

Autor: Henderson Caspar

To nie bajka! One istnieją!

Aksolotl. niesporczak. ksenofiofor. motyl morski. rekin chochlik – na naszej planecie żyją tysiące zwierząt. które daleko wykraczają poza ludzką wyobraźnię: prawdziwych stworzeń. które są często bardziej zadziwiające. niż wszystko. o czym fantazjowali autorzy średniowiecznych bestiariuszy.

Dzisiaj mało kto boi się potworów morskich i szyszymor. Ale też mało kto poznał tajemnice niesławnych pszczoło-jamników. kałamarnic olbrzymich czy krabów yeti. Nie mniej fascynujące są niesporczaki. które potrafią przeżyć w przestrzeni kosmicznej.

Caspar Henderson – penetrując i głębie oceanów. i najbardziej jałowe zakątki ziemi – w sposób dowcipny i pasjonujący przedstawia współczesną menażerię: opisuje piękno i

34.9: https://woblink.com/ebook/czas-nieprzewidziany-michal-glowinski-grzegorz-wolowiec-138612u

Cena: Grzegorz Wołowiec


Może Estera

Autor: Katja Petrowskaja

Książka „Może Estera” powraca w wersji elektronicznej. z nową okładką w serii z Żurawiem.

Czy jej prababka ze strony ojca naprawdę nazywała się Estera? Czy w 1941 roku to ona została sama w pustym kijowskim mieszkaniu. po tym jak jej rodzina uciekła z miasta? Czy ktoś słyszał. jak z dziecięcą naiwnością zwróciła się w jidysz do niemieckich żołnierzy? A może ktoś stał w oknie i patrzył jak zastrzelili ją bez cienia emocji?

Pełna białych plam historia rodzinna. którą opowiada Petrowska. to materiał na powieść historyczną. Jej dziadek działał w podziemiu rewolucyjnym w Odessie. Brat dziadka. Judasz Stern. został w 1932 roku skazany na śmierć za próbę zamachu na radcę ambasady Niemiec w Moskwie. Jeden z jej pradziadków założył w Warszawie sierociniec dl

:

Cena:dysmorfologia, harper biochemia, niemiecki gramatyka pdf, podstawy pielęgniarstwa ślusarska tom 1 pdf, justyna i piotr kocham cie, noc kupały pdf, odrobina blasku, zagadnienia rodzajów literackich, diana palmer pdf za darmo, codename: panzers – faza pierwsza, saga puszczy białowieskiej, potocznie o karze smierci, nie ma albertyny, klasyfikacja budżetowa 2019 paragrafy, orły imperium 16, modelowanie numeryczne, fraszki erotyczne, chirurgia davidson, miłoszewski farba, epiryzm, nie miałbym, wągrowska…