Podróże po Gauguinie

Autor: Rudomino Tomasz

Paul Gauguin. Prowokował. odrzucał zasady. kpił z całego świata. Mieszkał w Paryżu. Bretanii. na Tahiti i Hiva Oa. Podróżował do Brazylii. Peru. Nowej Kaledonii. Indii i Australii. Zwiedził cały niemal świat. 

„Podróże po Gauguinie” to opowieść o miejscach gdzie bywał. Tomasz Rudomino udał się jego śladami by wytropić wszystkie zakamarki życia i duszy tego artysty. W tej historii pełno jest zatem ludzi. sztuki i anegdot. Jest też o tym. co znajdowało się na talerzu Gauguina i dlaczego nie lubił malarstwa Van Gogha. Wreszcie jest to książka o podróżowaniu. I o tym co może być najważniejsze. gdy pasja i pragnienia nie idą w parze z rozsądkiem.

Wydawnictwo: The Facto

Cena: 29.9


Sny chociaż mamy wspaniałe … Okupacyjne dzienniki Żydów z okolic Mińska Mazowieckiego

Autor: Adam Kamienny

Na książkę składają się cztery dzienniki. napisane przez dwóch mężczyzn i dwie kobiety z okolic Mińska Mazowieckiego. Łączy ich nie tylko pochodzenie z tej samej okolicy. wychowanie w religijnych domach i przywiązanie do tradycji – należą także do młodego pokolenia Żydów. pierwszego wychowanego w niepodległej Polsce. świadomego zarówno swojej żydowskości. jak i swoich praw obywatelskich. Kształcili się w polskich szkołach. angażowali się w działalność żydowskich organizacji młodzieżowych. byli świadomi narastającego w Polsce antysemityzmu. być może myśleli o emigracji. Mieli jednak liczne rodzeństwo. rodziców potrzebujących pomocy. byli związani ze swoim miasteczkiem. z żydowskim dziedzictwem i kult

:

Cena:


Czy chorujemy od WLAN i komórek?

Autor: Praca Zbiorowa

Stale rośnie ilość sieci elektromagnetycznych. która oddziałują na każdy żywy organizm. Jakie jest promieniowanie emitowane przez smartfony. komputery i tablety? Czy zagraża ono naszemu zdrowiu?

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 19.9


Opowieści z Biura Duchów

Autor: Ada Edelman

Prawdziwe historie osób. które doświadczyły kontaktu z drugą stroną

Biuro Duchów to nazwa popularnego bloga. na którym autorka zamieszcza historie o duchach i życiu po życiu. Przekazy pochodzą w większości z listów nadsyłanych przez czytelników. którzy chcieli podzielić się swoimi przeżyciami.

Opowieści z Biura Duchów to prawdziwe historie osób. które doświadczyły kontaktu z drugą stroną. otrzymując ostrzeżenia. ważne informacje lub wsparcie od bliskich. którzy odeszli. To także relacje ludzi. którzy doświadczyli przeżyć z pogranicza śmierci.

Ta książka zabiera czytelnika w emocjonująca podróż w poszukiwaniu nieznanego i jest dowodem na to. że poza nami istnieje inny świat. a życie nie kończy się ze śmiercią.

__

Nie odkryję Ameryki stw

19.9: https://woblink.com/ebook/dziesiec-anielskich-przeslan-doreen-virtue-126050u

Cena:


Hipoglikemia

Autor: Waldemar Karnafel

Hipoglikemia to najczęstsze powikłanie cukrzycy i najczęstsza przyczyna hospitalizacji. Stanowi bardzo poważny problem kliniczny i jest olbrzymią przeszkodą w osiągnięciu wyrównania metabolicznego cukrzycy.

Ze względu na poważne konsekwencje. z zagrożeniem życia chorego włącznie. należy poświęcić kwestiom zapobiegania hipoglikemii należytą uwagę przy podejmowaniu decyzji terapeutycznych. ustalaniu indywidualnych celów leczenia oraz edukacji pacjentów.

W monografii tej autorzy przedstawili aktualny stan wiedzy na temat patofizjologii. epidemiologii. obrazów klinicznych. leczenia i zapobiegania hipoglikemii zarówno u dorosłych jak i u dzieci i młodzieży.

Książka skierowana jest do lekarzy praktyków wszystkich specjal

69: https://woblink.com/ebook/maszyny-elektryczne-wzbudzane-magnesami-trwalymi-anne-lene-johnsen-124547u

Cena:


Dziewczyna. która czytała w metrze

Autor: Christine Feret-Fleury

Bestsellerowa powieść ‚feel-good’ prosto z Paryża

Juliette codziennie o tej samej porze wsiada do wagonu metra i pokonuje tę samą drogę do pracy w agencji nieruchomości. Jej ulubionym zajęciem jest obserwowanie pasażerów zatopionych w lekturze: starszej pani. kolekcjonera białych kruków. studentki matematyki. dziewczyny. która płacze nad romansami. Przypatruje się im z zaciekawieniem i czułością. jakby ich lektury i pasje mogły ubarwić jej własne życie – monotonne i przewidywalne. Pewnego dnia Juliette postanawia wysiąść dwie stacje wcześniej i dalej iść piechotą. wybierając nieznaną uliczkę. Ten drobny kaprys odmieni jej los.

Wydawnictwo: Książnica

Cena: 24.9stephen king outsider chomikuj, lektura asiunia, format ebook, pedagogika ogólna śliwerski pdf, monika baranowska, civilization iv: colonization, radosław olszewski, kolor magii pdf, ewangelia na każdy dzień, misja greyhound, paradoks w literaturze, richard branson książki, przetwarzanie i analiza danych w języku python, kamila dobrenko, wywieranie wpływu na ludzi audiobook, socjologia pdf…