Trzy przyjaciółki

Autor: Judith Lennox

Czy można znaleźć prawdziwą miłość? A prawdziwą przyjaźń? „Trzy przyjaciółki” to poruszająca historia o granicach związków i miłości. Poznajemy losy Liv. Katherine oraz Rachel. obserwujemy rozwój ich przyjaźni. To opowieść o snuciu marzeń i bolesnych upadkach. poszukiwaniu miłości. borykaniu się z tragediami. o pogoni za sukcesem i radzeniu sobie z porażką. Romantyczna Liv wybiera karierę uniwersytecką; cyniczna pragmatyczka – Katherine – woli światła wielkiego miasta i jedzie do Londynu. by tam rozpocząć karierę dziennikarską; Rachel wychodzi za swojego pierwszego ukochanego. Magnetyzująca narracja Judith Lennox. a zwłaszcza jej przejmująca szczerość. sprawia. że powieść porusza czytelnika do głębi.

Judith Lennox ma na koncie międzynarodowe bestsellery. Tę wybitną pisarkę już porównuje się do Rosamunde Pilcher oraz Elizabeth Jane Howard.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 20.9


Niekochana

Autor: Madelina Sheehan

ŻYCIE TO NIE BAJKA. MIŁOŚĆ TO NIE ZABAWA

Dorothy Kelley jest urodzoną romantyczką. wypatrującą księcia na białym rumaku. Lecz zamiast go znaleźć. w wieku piętnastu lat zachodzi w ciążę. A mając lat osiemnaście. wychodzi za mężczyznę. którego nie kocha. 

Jednak wszystko się zmienia za sprawą Jasona Brady’ego. członka klubu motocyklowego Hell’s Horsemen. Miłość do niego zwala Dorothy z nóg. Ale to wszystko nie jest takie proste. Jase ma żonę i dzieci. Chociaż Dorothy cierpliwie czeka. aż ukochany zostawi dla niej rodzinę. czas mija nieubłaganie. Jej rozgoryczenie wykorzystuje James Young. którego życie jest pełne sekretów.

Kolejne zdarzenia są bolesną podróżą do samopoznania i wybaczenia. podczas której Dorothy uświadamia sobie. że miłość. k

:

Cena:


Ciało ograbione

Autor: Antjie Krog

Antjie Krog: afrykańska. zbuntowana. elektryzująca

Przekrojowy wybór najlepszych wierszy Antjie Krog. w przekładzie z afrikaans prof. Jerzego Kocha. To poezja emocjonalna i emancypacyjna. niepohamowana i wyzywająca. Krog pisze wiersze przepełnione wściekłością białej kobiety wyrywającej się z patriarchalnego systemu oraz Afrykanerki stającej się Południowoafrykanką. Emocjonalne napięcie – na pograniczu eksplozji – przesyca zarówno wiersze zaangażowane politycznie. jak i erotyki Krog. Zamiast dystansu — identyfikacja. etyka jest przedkładana nad estetykę. a konserwatyzm zastępowany rewolucyjnym zaangażowaniem.

Twórczość Antjie Krog cieszy się ogromnym uznaniem. świadczą o tym liczne nagrody. w tym pięć doktoratów honorowych. Za najnowszy tom Mede-wete. poetka otrzymała niedawno nagrodę im. J.B.M. Hertzoga przyznawaną przez Południowoafrykańską Akademię Nauki i Sztuki. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie literatury afrikaans już po raz drugi trafiło w ręce Antjie Krog.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 15.9


Bądź moim Bogiem

Autor: Remigiusz Grzela

Na nowo do odkrycia paryskie spotkanie z Wierą Gran.

Młody warszawski dziennikarz przypadkowo w metrze spotyka żonę zmarłego poety Borysa. Kobieta zniknęła 30 lat temu i od tamtej pory słuch po niej zaginął. Aby zrozumieć. co się stało. postanawia ją odszukać. ale nie może nawet przypuszczać. że to jedno spotkanie zmieni w jego życiu wszystko i zaprowadzi go do żydowskiej śpiewaczki Wiery Gran.

W tej literackiej konwencji Remigiusz Grzela z właściwą sobie dyskrecją próbuje ocalić relację ze spotkania z Wierą Gran. w ostatnich latach jej życia. Pytając przy tym o prawdę o nas samych w zderzeniu z biografiami innych.

Remigiusz Grzela – urodzony w Starogardzie Gdańskim dziennikarz. pisarz. dramaturg. Autor zbiorów rozmów ‚Rozum spokorniał’. ‚Hotel Europa’. ‚Wolne’. ‚Obecność’. wywiadów-rzek ‚Marian Kociniak. Spełniony’. ‚Było. więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbrück. kobieta Solidarności. lekarka Wałęsy’. ‚To. co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny’. książek reporterskich ‚Bagaże Franza K. czyli Podróż. której nigdy nie było’ i ‚Wybór Ireny’ (o łączniczce ŻOB-u Irenie Gelblum. która stała się włoską poetką Ireną Conti) a także powieści ‚Bądź moim Bogiem’ i ‚Złodzieje koni’. Barbara Krafftówna grała w jego monodramie ‚Błękitny diabeł’ i komedii ‚Oczy Brigitte Bardot’ (z Marianem Kociniakiem).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Nic nie mów. Historia inspirowana autentycznymi wydarzeniami

Autor: Naomi Ragen

Historia inspirowana autentycznymi wydarzeniami. O ścieżkach. które niepostrzeżenie prowadzą na manowce i o ciemności. która mieszka w każdym z nas.

Czy wiara może być silniejsza od miłości do własnych dzieci? Gdzie jest granica posłuszeństwa? Kiedy powiedzieć dość?

Przez uśpione ulice Jerozolimy mknie kartka. W środku o życie walczy skatowany chłopczyk. Czy lekarzom uda go uratować? Nikt jeszcze nie wie. że matka dziecka siedzi w tym samym szpitalu przy łóżku starszego synka. którego przywieziono z ciężkimi poparzeniami. Pobożnie recytuje psalmy. odmawia wyjaśnień i siódemce swoich dzieci nakazuje bezwzględne milczenie. Jakim trzeba być potworem. żeby sprowadzić takie cierpienie na własne dzieci? A jeśli ta kobieta jest niewinna?

Śledztwo prowadzi detektyw Bina Cedek. matka dwójki małych dzieci. Mozolnie odsłania warstwy tajemnic i kłamstw. coraz głębiej zanurzając się w świat kabały i religijnych sekt. mistycznych tekstów i przerażających rytualnych obrzędów. by stanąć twarzą w twarz z przerażającą prawdą. która na zawsze może odebrać wiarę w ludzi. 

Naomi Ragen w przejmujący sposób opowiada o ścieżkach niepostrzeżenie prowadzących do piekła i ciemności. która mieszka w każdym z nas. Grozę budzi świadomość. że ta historia oparta jest na faktach…

Wzruszająca historia. nie da się jej szybko zapomnieć!

‚Jerusalem Post’

Ragen oparła tę historię na zeznaniach ofiar sekt… Czytelnicy Gillian Flynn (‚Ostre przedmioty’) i Emma Donoghue (‚Pokój’) będą czytać z ogromnym zainteresowaniem tą wstrząsającą powieść. 

‚Booklist’

Jest to jedna z najlepszych książek. jakie czytałem w 2015 roku do tej pory!… Smutna wiadomość jest taka. że to. co stało się z Daniellą i jej rodziną nie jest takie rzadkie i może zdarzyć się wszędzie niezależnie od kraju i wyznawanej religii. Pomysł na powieść jest przerażający. ale pisarstwo Ragen jest na mistrzowskim poziomie.

‚Julzreads’

Naomi Ragen (urodzony 10 lipca 1949) to amerykańsko-izraelska pisarka i dramaturg. Ragen mieszka w Jerozolimie i pisze w języku angielskim. Powracającym tematem w jej powieściach jest niesprawiedliwość wobec kobiet.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.4


Friendzone

Autor: Sandra Nowaczyk

Świetny debiut nastoletniej autorki! Tatum i Griffin przyjaźnili się prawie od kołyski. Byli dla siebie jak brat i siostra. Tak zawsze było i tak już miało pozostać. Jeden taniec na balu maskowym zmienił wszystko. Teraz oboje są pełni sprzecznych emocji. Czy będą chcieli za wszelką cenę pozostać przyjaciółmi? Przecież to ona zawsze miała być najważniejsza. Kiedyś sobie to obiecali. I do tego oboje mają partnerów. A co. jeśli tylko jedno z nich będzie chciało… no właśnie. czego? Gdy do głosu dochodzą uczucia. czasami wszystko zdaje się rozpadać… i kiedy nie masz na kim się oprzeć. czujesz. że spadasz i że już nigdy się nie podniesiesz. Przeczytaj pierwszą. pełną emocji książkę polskiej Estelle Maskame!

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 30.9


:

:

Cena:małgorzata graczyk, fabian elżanowski, marek jarema, poemat słowackiego, baczyński utwory, zanurzeni w liczbach, mitologia japońska pdf, jesper juul nie z miłości, kronika thietmara pdf, księga xiii pan tadeusz, zadania z mechaniki, siłaczka, marek garbicz, albena grabowska, światowa gospodarka, gender w polsce, tia louise, dłuższe formy wypowiedzi egzamin gimnazjalny, wodór paliwo, marketing miedzynarodowy, książka do anatomii…