Iskra światła

Autor: Jodi Picoult

W ten ciepły. jesienny poranek nic nie zapowiadało tragedii. W klinice dla kobiet. oferującej pomoc wszystkim potrzebującym. praca wre jak każdego innego dnia. Gdy do środka wpada zdesperowany mężczyzna. otwiera ogień i bierze zakładników. dochodzi do tragedii.

Na miejsce przybywa Hugh McElroy. policyjny negocjator. Zabezpiecza teren i przygotowuje się do rozmowy ze sprawcą. Wystarczy jednak krótki esemes. by ziemia usunęła mu się spod nóg. Wśród zakładników jest Wren. jego piętnastoletnia córka. która przyjechała tu bez jego wiedzy i w sobie tylko znanym celu.

Na szczęście Wren w tej trudnej sytuacji otaczają wspaniali ludzie. Pielęgniarka. która mimo paraliżującego strachu ratuje życie ciężko rannej kobiecie. Lekarz. który wykonuje swoją pracę w imię wiary. Młoda kobieta. która przyjechała usunąć ciążę. A nawet obrończyni życia udająca pacjentkę. która podstępem weszła do ośrodka. Im wszystkim zagraża niezrównoważony osobnik. który mści się za swoje krzywdy.

Odważna. wciągająca powieść. w której akcja toczy się niejako ‚do tyłu’ – autorka stopniowo odsłania przed czytelnikami powody oraz pobudki. które owego feralnego dnia sprowadziły bohaterów w to samo miejsce.

Jodi Picoult. jedna z najbardziej nieustraszonych pisarek naszych czasów. jak zwykle nie stroni od trudnych tematów i stawia niewygodne pytania. Jak pogodzić prawa matki z prawami jej nienarodzonego dziecka? Co znaczy być dobrym rodzicem? Czy ten. kto rzuca kamień. zawsze jest bez winy? ‚Iskra światła’ nikogo nie pozostawi obojętnym.

Jodi Picoult (ur. 1966) – studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczości. Jest autorką osiemnastu powieści. m.in.: ‚Bez mojej zgody’. ‚Zagubiona przeszłość’. ‚Świadectwo prawdy’. ‚Jesień cudów’ i ‚Krucha jak lód’. Łączny nakład jej książek na świecie (w ponad 40 krajach) to 7 milionów egzemplarzy. Powieści Jodi Picoult przetłumaczono dotychczas na 30 języków.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


ISBN

9788381680431: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/syberyjskie-orzeszki-cedrowe-cudowny-lek-z-tajgi-simonsohn-barbara-140717u

Cena:


Ziemia jałowa

Autor: Magdalena Okraska

Ci. których kolorowy pociąg z napisem „transformacja” powiózł wesoło daleko w przód. nie są w stanie po prawie trzech dekadach zrozumieć. że ta sama zmiana zostawiła daleko w tyle setki tysięcy czy miliony ludzi. z większych i małych ośrodków. Nikogo z beneficjentów sytuacji nie interesowały losy pana Heńka z prywatyzowanej huty. pani Marioli z niepotrzebnego nagle osiedlowego magla czy pana Zdzisława z zamykanej odlewni. Po co. skoro kolorowy pociąg pędził przed siebie w stronę Europy. a żeby z niego nie wypaść. trzeba było mocno trzymać się na zakrętach? Trudno odwracać się w pędzie.Plan Balcerowicza był wyrokiem śmierci dla mniejszych ośrodków. Życie. które od przedwojnia toczyło się wokół kopalni. huty. odlewni czy wytwórni. kilka razy zamigotało i przygasło. Z ust do ust powtarzano mantrę – s

:

Cena:


:

:

Cena:zboczeńcy, honorata miodek, wargame: airland battle, sekielski zapach suszy, doktor murek, katarzyna kopczewska, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, streszczenie władca lewawu, rozporzadzenie rzym ii, słowa które zmieniły znaczenie, dziady cz.2 pdf, prawda księży, podstawy pielęgniarstwa tom 1, dykcja cwiczenia, tryby warunkowe pdf, słownik terminologii medialnej, totem inteligencki, samouczek j niemieckiego, poganka…