Tajna wojna 1939-1945. Szpiedzy. szyfry i partyzanci

Autor: Max Hastings

Szpiegowska historia II wojny światowej

Wiarygodna. ekscytująca i znakomicie napisana – „Daily Telegraph”

Przed drugą wojną światową szpiedzy i kryptolodzy nie odgrywali tak ważnej roli w żadnym konflikcie zbrojnym. Sir Max Hastings. jeden z najwybitniejszych żyjących historyków wojny. jako pierwszy opisał działania wywiadu brytyjskiego. amerykańskiego. niemieckiego. sowieckiego i japońskiego w jednej pasjonującej opowieści szpiegowskiej. Olbrzymi zasób wiedzy i wprawne pióro brytyjskiego mistrza pozwolą nareszcie poznać rzeczywiste oblicze wojny szpiegów. która zadecydowała o losach świata.

Dlaczego Niemcy ponieśli tak spektakularne porażki wywiadowcze. a Sowieci. mimo słabej kryptologii. odnosili takie sukcesy? Skąd brała się siła wywiadu Jej Królewskiej Mości. a skąd – słabość szpiegów cesarskiej Japonii? Czy Amerykanie w pełni wykorzystali swój potencjał?

Agenci brytyjskiego programu Double Cross. sowiecka „czerwona orkiestra”. kryptolodzy z Bletchley Park. Niemcy Canaris i Gehlen. oficerowie Armii Krajowej informujący o rakietach V. turecki szpieg Cicero. kryptolodzy Nimitza i japońscy agenci na Pacyfiku oraz niezliczona ilość innych postaci i wydarzeń. Tajna wojna 1939-1945 to setki relacji świadków. galeria najbarwniejszych postaci drugiej wojny i opowieść gromadząca historię wszystkich najciekawszych operacji szpiegowskich z tego okresu.

Często mówi się. że thrillery Iana Fleminga nie mają nic wspólnego z prawdziwym światem wywiadu. Kiedy jednak czytam współczesne sowieckie raporty i zapisy rozmów. a także wspomnienia oficerów wywiadu ZSRS z czasów wojny. uderza mnie. jak niesamowicie odzwierciedlają szalone. złowrogie. wymyślone dialogi tego rodzaju ludzi z Pozdrowień z Rosji Fleminga. A niektóre spiski uknute i zrealizowane przez NKWD i GRU okazywały się nie mniej fantastyczne niż te z jego powieści — Max Hastings (fragment wstępu)

Wciągająca niczym thriller szpiegowski. Hastings rozumie lepiej niż historycy przed nim. że opowieść o ludzkiej naturze jest nie mniej ważna niż opisy łamania szyfrów czy szpiegowskiej wirtuozerii. Niczym wytrawny powieściopisarz. potrafi zaakcentować wymowny szczegół„Sunday Times”

Autor czuje się w tej dziedzinie jak ryba w wodzie. więc z dużą swobodą bombarduje czytelnika opiniami prowokującymi do przemyśleń i dyskusji. Hastings jest w życiowej formie — „The Times”

Fascynujące spojrzenie na mroczny świat szpiegostwa i brudne gry wojenne — „Washington Times”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 50.9


ISBN

9788380643581: Wydawnictwo

Format

20: https://woblink.com/ebook/lechia-sarmaty-puny-i-slachta-szczesny-morawski-32133u

Cena:


Forget Me Always

Autor: Sara Wolf

Minęło czternaście tygodni. odkąd Isis Blake przeniosła się do nowej szkoły (i trzy lata. dwadzieścia pięć tygodni i pięć dni. odkąd nie była zakochana. i jeśli uda jej się zrealizować plan. ten licznik będzie bił w nieskończoność). Podczas tych czternastu tygodni poznała Jacka Huntera – wroga. który stał się być może kimś więcej – dzięki jego odwadze przeżyła brutalną napaść agresywnego byłego swojej matki. a zaraz potem całkiem o Jacku zapomniała.
Jedynym jasnym punktem jest w jej życiu Sophia. tajemnicza dziewczyna. z którą Isis dzieli pobyt w szpitalu i zamgloną znajomość z Jackiem.
Gdy wspomnienia wracają. jest jej coraz trudniej oprzeć się uczuciom.
A Jack nie jest w stanie trzymać się z daleka od jedynej dziewczyny. która stopiła lód jego serca. <

31.5: https://woblink.com/ebook/apteka-marzen-natasza-socha-31907u

Cena:


ISBN

9788380644137: Wydawnictwo

Format

4: https://woblink.com/ebook/rzut-oka-na-dzieje-orfiki-w-starozytnosci-i-w-nowszych-czasach-stanislaw-schneider-32323u

Cena:


Chemia środowiska

Autor: Jeremi Naumczyk

Degradacja środowiska naturalnego spowodowała szybki rozwój nauk. których zadaniem jest stałe poszerzanie wiedzy służącej jego ochronie. Jedną z nich jest chemia środowiska.

Niniejszy podręcznik omawia chemizm trzech elementów środowiska: chemii litosfery. hydrosfery i atmosfery.

Prezentuje m.in.:

• skład chemiczny środowiska – obecne w nim substancje chemiczne pochodzące ze źródeł naturalnych (substancje naturalne) oraz wprowadzone do środowiska w wyniku działalności człowieka. zwane zanieczyszczeniami antropogenicznymi

• procesy naturalne kształtujące skład chemiczny środowiska – geochemiczne występujące pomiędzy litosferą a hydrosferą i atmosferą oraz procesy fizyczne. chemic

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/31969/pdf

1:

:

Cena:


Nowe Prawo wodne. Przewodnik po zmianach przepisów

Autor: Praca Zbiorowa

Prezentujemy Państwu jedyną na rynku publikację. w której przedstawiono szczegółowe porównanie przepisów ustawy z 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne – z nowymi przepisami. zawartymi w ustawie z 20 lipca 2017 r. Przygotowaliśmy ją z myślą o wszystkich. którzy muszą jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności.

Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej. tabelarycznej formule. Publikacja zawiera:

  • tabelaryczne zestawienie treści przepisów Prawa wodnego z 2001 r. i odpowiadających im – pod względem przedmiotu regulacji – przepisów nowego Prawa wodnego z 2017 r.;
  • wyjaśnienia i komentarze ekspertów do każdego zmienionego przepisu;
  • tabelaryczne zestawienie przepisów nowego Prawa wodnego

    1:

    Cena:    witajcie w puppet show, piekło jak wygląda, milczace dziecko, system polityczny hiszpanii, rodo w przedszkolu pdf, marcin wójcik z żoną, ona pytania intymne, drugi wiek maszyny, ekonomiczny wymiar nieruchomości pdf, jacek tacik, dziewczyna na miesiac pazdziernik pdf, skorpion czarny, eugeniusz moczuk, arkadiusz madaj, niegrzeczny szef tom 2, pliki na kindle, iwona karasek wojciechowicz, oczy ciemności audiobook, katarzyna bosacka zofia bosacka…