Ceremoniały

Autor: Andrzej Turczyński

Gdyby powiedzieć. że „Ceremoniały” są książką o umieraniu. byłaby to prawda cząstkowa. Bo są one jednocześnie pochwałą wszelkich form życia. hymnem na cześć élan vital. Białooka Turczyńskiego jawi się jako artystka – niezwykle pomysłowa; brutalność skutecznie przysłania poezją. a konieczność przedstawia niczym wybór atrakcyjnej tanecznej figury. Fascynuje i wabi. Nieistnienie staje się w ten sposób formą istnienia – poszerzają się granice świata. rozciągają czas i przestrzeń. a ludzkie materialne figurki z pewnego miasta En bez trudu znajdują sobie sąsiadów wśród istot stworzonych przez wyobraźnię. uwięzionych w ramach obrazów czy między kartami ksiąg. Droga do kamienia mądrości – niegdyś zawłaszczana przez magów – może stać się udziałem nawet spra

:

Cena:


Wiatr od jezior

Autor: Katarzyna Enerlich

Rok 1922. Większość mieszkańców Zełwąg w pobliżu Mikołajek. tworzących niezwykle zżytą społeczność. staje się mormonami.

Rok 1998. W podmrągowskich lasach ktoś podpala na kamieniach ofiarnych zabite zwierzęta. Anna Sołowiecka. dziennikarka „Głosu Mrągowa” chce dociec. kim jest sprawca i dlaczego to robi. Jednocześnie próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci swojej przyjaciółki. mimo iż policja przyjęła wersję samobójstwa. Ma przeczucie. że obie sprawy coś łączy.

W mieście pojawia się czarnoskóry Bernard Mulunda Mayingo Bajohr. Spotkanie z nim prowadzi do odtworzenia przedwojennej historii Zełwąg. Fakty zaczynają się ze sobą splatać. Niespodziewanie jednak dziennikarska dociekliwość staje się śmiertelnie niebezpieczna.

 

Wydawnictwo: M

Cena:


Za zasłoną

Autor: Carver Alan Ames

Z całą pewnością nie przyszedłem tu. żeby wam mówić. jak macie postępować. Nie mam takiego prawa. (…) Chciałbym się tylko z wami podzielić wskazówkami danymi z nieba. Tak jak pomogły one mnie. podobnie mogą pomóc i wam w waszej wierze i waszym życiu.

Fragment

Współczesny mistyk. Carver Alan Ames. który doświadcza objawień i jest świadkiem niezwykłych cudów. od wielu lat dzieli się świadectwem spotkania żywego Boga. Zawarte w tej książce refleksje to listy oraz przemówienia wygłoszone przez autora bestsellera Oczami Jezusa w wielu krajach świata.Ames dzieli się doświadczeniem potęgi Bożej miłości. mocy sakramentu pojednania. wartości małżeńskiej bliskości. a także rozważa korzenie zła dotykającego ludzi we współczesnym świecie. Podpowiada. w jaki sposób najpełniej adorować Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. jak działają w naszym życiu Aniołowie i czym są niebo oraz piekło.

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 25.9wolfenstein new colossus poradnik, sarah brianne pdf, mafia 3 poradnik trofea, ten mężczyzna tom 3, encyklopedia zielarstwa i ziołolecznictwa pdf, juliusz verne podróż do wnętrza ziemi, józef tischner filozofia dramatu, maus komiks pdf, sławomir godek, diana palmer prawo przyciągania, holocaust (miniserial), zranione uczucia figaro pdf, kwanty dla każdego, julia czyli nowa heloiza, oczy ciemności pdf, opowiadania do chichotania, sławomir rogowski, bogusław gołąb, wypożyczalnia ebooków kindle, co to jest struktura społeczna…