38.99: https://woblink.com/ebook/legendy-dominikanskie-jacek-salij-128779u

20: https://woblink.com/ebook/decyzja-ktora-zmi

Autobiografia Murzyna

Autor: Booker T. Washington

Jedna z najważniejszych biografii amerykańskich. przedstawiająca życie i dokonania najsłynniejszego czarnego Amerykanina przełomu XIX i XX wieku.

Booker Washington urodził się jako niewolnik na plantacji w Wirginii. w wieku 11 lat przeżył wyzwolenie i od tego momentu żył obsesją edukacji – własnej oraz całej ludności murzyńskiej. Życie jego to coś więcej niż „American dream”. bo on startował niżej niż inni a doszedł chyba dalej. Praca na plantacji. później w kopalniach. później edukacja w zamian za ciężką fizyczną pracę dla szkoły. Booker cały czas miał misję – poprawa bytu materialnego i duchowego swojej rasy – wdrażał ją jako nauczyciel. a póżniej założyciel szkoły i uniwersytetu w Tuskegee. w Alabamie. Dzisiaj o Bookerze Washingtonie słyszało większość Amer

Szatan i Judasz: Winnetou w Afryce. Tom 5

Autor: Karol May

Szatan i Judasz: Winnetou w Afryce. Tom 5

„Szatan i Judasz” to 11-tomowy cykl przygodowy autorstwa Karola Maya. twórcy słynnego Winnetou. Indiański wódz pojawia się.by wraz z innymi znanymi bohaterami wspólnie odbyć niebezpieczną podróż pełną ekscytujących przygód.

Wydawnictwo: Psychoskok

Krótka kołdra. O dialogu małżeńskim

Autor: Mirosław Pilśniak

O przyjaźni. narzeczeństwie. seksie i antykoncepcji. o kryzysach. dialogu. wojnie i pokoju w małżeństwie – o wszystkich sprawach ważnych dla budowania dobrego. trwałego i szczęśliwego małżeństwa pisze w swojej książce o. Mirosław Pilśniak. Jako duszpasterz. który od blisko dwudziestu lat pracuje z małżeństwami. ma on ogromne doświadczenie. mądrość i pokorę. potrzebne. by pomagać parom. które mają się dobrze. a jeszcze bardziej tym. które przeżywają różne trudności. Krótka kołdra jest zapisem tego doświadczenia. Z pewnością może ona być cennym poradnikiem dla wielu poszukujących małżonków.

Wydawnictwo: W Drodze

Jakość w Agile

Autor: Karolina Zmitrowicz

Książka Jakość w Agile została w całości poświęcona szeroko rozumianej tematyce zarządzania jakością w zwinnych projektach IT – od organizacji procesów jakościowych. przez różne podejścia. aż po konkretne narzędzia i techniki wspierające zarządzanie jakością.

Na początku autorzy skupiają uwagę na kulturze organizacyjnej. jako niezbędnej podstawie do zbudowania ekosystemu zarządzania jakością w całej organizacji. Pokazują. co należy zrobić w przypadku konieczności zaplanowania i wdrożenia procesów zarządzania jakości w organizacji.

Następnie schodzą na poziom produktu i projektu. Kolejno omawiane zagadnienia poprowadzą Czytelnika przez cały proces wytwórczy. począwszy od pomysłu biznesowego. poprzez efektywne pr

25.2: https://woblink.com/ebook/hillary-clinton-kariera-polityczna-longin-pastusiak-133382u

Przystanąć w drodze

Autor: Jacek Salij

Czy religia jest sprawą prywatną? Dlaczego nudzę się w kościele? Skąd wiedzieć. że życie ma sens? Czy małżonkowie muszą mieć dzieci? Na te i wiele innych pytań szuka odpowiedzi w Przystanąć w drodze dominikanin ojciec Jacek Salij. Ten ceniony duszpasterz i autor wielu książek od lat mierzy się z trudnymi problemami. z którymi przychodzą do niego ludzie. Radzi. jak stawić czoła nałogowi hazardu. który niszczy rodzinę. a także jak przekazać bliskiej osobie prawdę o rychłej śmierci. Nie ucieka od tematu księży zrzucających sutannę czy łamiących celibat. Towarzyszy w ciężkich chwilach tym. którym rozpadło się małżeństwo. „Teksty te powstawały w wyniku moich poszukiwań mówi. – Chyba w żadnym z nich nie pisałem tego. co z góry wiedziałem. Pracując nad nimi. również sam poznawałem wyraźniej i głębiej prawdę. którą chciałem przekazać”.

Wydawnictwo: W Drodze

ostatnia wojna z zakonem, tatarkiewicz o szczęściu pdf, matematyka finansowa sobczyk pdf, sposoby manipulacji, www biblrac pl, jezu ty się tym zajmij audiobook, atlantis evolution, viktor frankl człowiek w poszukiwaniu sensu, rosyjski dla początkujących pdf, zespół metaboliczny pdf, hybrydyczność, alternatywna przyszłość europy gra, nieodgadniona pdf, klinimetria, publikacje naukowe online, granica zła…