Noc między Tam i Tu

Autor: Marta Krajewska

Oto wzruszająca historia siedmioletniego Bratmiła. Pewnej letniej nocy samotnie wyrusza na poszukiwanie swojej siostrzyczki. małej Paprotki. W lesie spotka istoty ze słowiańskich baśni i legend. które pomogą mu odnaleźć nie tylko ją. ale przede wszystkim siebie.

Marta Krajewska z wdziękiem porusza trudny temat rywalizacji między rodzeństwem. Zaprasza dzieci i ich rodziców na wyprawę do spowitego słowiańską magią świata. Z wyprawy Tam Wasze pociechy wrócą Tu odmienione i bardziej kochające.

Wydawnictwo: Genius Creations

Cena: 24.99


Dykcjonarz uczonych Polaków i Polek. W trzech tomach. Tom I

Autor: Ignacy Chodynicki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Obszerne dzieło ułożone w formie encyklopedycznej zawierające życiorysy uczonych Polaków i Polek od czasów najdawniejszych aż po pierwszą połowę. a dokładniej: lata 30-te XIX wieku. Autor. Ignacy Chodynicki (1786-1847) był historykiem. chociaż wytyka mu się. że wiedzę zdobył jako samouk. Był duchownym. karmelitą. sekretarzem prowincji zakonnej. oraz dyrektorem biblioteki i archiwum karmelitańskiego we Lwowie. Spod jego pióra wyszły między innymi tak fundamentalne dzieła jak: „Dzieje historyczno-polityczne Europy i innych części świata na początku wieku XIX” w sześciu tomach. czy ten oto „Dykcjonarz uczo

12: https://woblink.com/ebook/dykcjonarz-uczonych-polakow-i-polek-w-trzech-tomach-tom-ii-ignacy-chodynicki-32283u

Cena:


ISBN

9788377794302: Wydawnictwo

Format

20.24: https://woblink.com/ebook/wspomnienia-z-martwego-domu-fiodor-dostojewski-32163u

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 749: Geny. Projektowanie czy loteria?

Autor: autor zbiorowy

‚Zapisane w genach Naukowcy potrafią dziś już nie tylko „czytać”. ale i coraz lepiej „pisać” kod genetyczny. Nowa metoda edycji ludzkiego genomu (CRISPR) pewnie już wkrótce przyniesie Nagrodę Nobla jej twórczyniom. Emmanuelle Charpentier i Jennifer Doudnie. Tempa nabiera więc także – prowadzona od lat – filozoficzna debata o selekcji i ulepszaniu ludzkich zarodków. Pozwala nam ona pomyśleć o tym. co jesteśmy w stanie zrobić dla „dobrego startu” naszych dzieci oraz w jakim społeczeństwie chcemy żyć. O co spierają się transhumaniści i biokonserwatyści? Co zmieniły nowe badania nad redagowaniem genomu? Dlaczego lepiej zaufać naturalnej loterii genów niż biotechnologicznemu projektowi? Czy świat bez wad genetycznych byłby lepszy?’

Wydawnictwo: Znak

Cena:pamiętnik ze starej szafy, sztuka świata pdf, ksenia kakareko, émile durkheim, matematyka z pomysłem klasa 6 sprawdziany pdf, inny swiat pdf, kolejne 365 dni pdf, pan samochodzik i złota rękawica, dieta japońska kwaśniewski, zbior zadan fizyka, dżok legenda o psiej wierności pdf, mistrz i małgorzata epub, prognozowanie ekonomiczne teoria przykłady zadania pdf, muzykoterapia pdf, opis podróży, folwark zwierzęcy online…