Ziemia jałowa

Autor: Magdalena Okraska

Ci. których kolorowy pociąg z napisem „transformacja” powiózł wesoło daleko w przód. nie są w stanie po prawie trzech dekadach zrozumieć. że ta sama zmiana zostawiła daleko w tyle setki tysięcy czy miliony ludzi. z większych i małych ośrodków. Nikogo z beneficjentów sytuacji nie interesowały losy pana Heńka z prywatyzowanej huty. pani Marioli z niepotrzebnego nagle osiedlowego magla czy pana Zdzisława z zamykanej odlewni. Po co. skoro kolorowy pociąg pędził przed siebie w stronę Europy. a żeby z niego nie wypaść. trzeba było mocno trzymać się na zakrętach? Trudno odwracać się w pędzie.Plan Balcerowicza był wyrokiem śmierci dla mniejszych ośrodków. Życie. które od przedwojnia toczyło się wokół kopalni. huty. odlewni czy wytwórni. kilka razy zamigotało i przygasło. Z ust do ust powtarzano mantrę – s

:

Cena:


ISBN

9788381471299: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/pan-dr-sylwia-janik-141195u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/141224/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788395314902: Wydawnictwo

Format

24.6: https://woblink.com/ebook/sto-razy-sierpem-jacek-sierpinski-141050u

Cena:


Keesh. syn Keesha. Wydanie dwujęzyczne Z GRATISAMI

Autor: Jack London

Keesh. syn Keesha to jedno z opowiadań pochodzących z tomu Serce kobiety. Jack London po raz kolejny zabiera czytelnika na mroźną Amerykę Północną. gdzie tytułowy bohater rozerwany pomiędzy prawami swojego plemienia a wpływem chrześcijańskich nauk białego człowieka. musi dokonać trudnego wyboru.

Jack London (John Griffith Chaney) – autor powieści i opowiadań z wątkami autobiograficznymi. London miał niezwykle barwne życie. Samouk. był m.in. poszukiwaczem złota w Klondike. marynarzem. reporterem. gazeciarzem. trampem i kłusownikiem. Jako korespondent wojenny relacjonował konflikt rosyjsko-japoński w 1905 r. i wojnę domową w Meksyku. W jego twórczości często pojawia się motyw samotnej walki człowieka z panującym porządkiem spo

:

Cena:


:

31.2: https://woblink.com/ebook/podroze-sluzbowe–141166u

Cena:graham masterton książki, współczesne społeczeństwo polskie, mapa fallout 2, struktura społeczna socjologia, anatomia świni, paweł turek, finansowanie oświaty, król edyp test pdf, reinkarnacja książka, muszalski, spowiedź ewy braun, lynne graham, 100 zasad udanego związku pdf, genetyka medyczna pdf, inna kobieta, książki o końcu świata, niesamowita słowiańszczyzna, etherlords 3, jak oczarować faceta, podstawy ekonomii milewski pdf, kalambury dla dzieci pdf, saga zmierzch 6 – zemsta wilków…