Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach

Autor: Patricia Evans

Książka. dzięki której świat usłyszał o słownej agresji.

Trzecie rozszerzone wydanie bestsellerowego poradnika Patricii Evans odpowiada między innymi na pytania. dlaczego zjawisko to tak bardzo się nasiliło w ostatnich latach i jak można mu zapobiegać. Pomaga rozpoznać przejawy napastliwych zachowań. uczy bezpiecznego i skutecznego reagowania na słowną agresję. a przede wszystkim tego. jak żyć lepiej i szczęśliwiej.

W dwóch całkiem nowych rozdziałach Evans opisuje czynniki zewnętrzne sprzyjające nasilaniu się werbalnych ataków i podpowiada. jak zmniejszać ich negatywne oddziaływanie na związek dwojga ludzi. Przedstawia także różne poziomy słownej agresji.

Przytaczając przykłady zaczerpnięte z setek autentycznych doświadczeń zwykłych ludzi. autorka podsuwa strategie. scenariusze oraz praktyczne plany działania. które pomagają ofiarom przemocy zmierzyć się ze słowną agresją oraz jej sprawcą.

Nowe wydanie Toksycznych słów krok po kroku przybliża czytelnikowi sposoby rozpoznawania przejawów napastliwych zachowań i radzenia sobie z nimi.

Słowna agresja powoduje cierpienie emocjonalne i psychiczne. To kłamstwo powtarzane Tobie albo o Tobie. Zasadniczo słowny agresor definiuje drugą osobę. mówiąc jej. kim ona jest. co myśli. co nią kieruje i tak dalej. Niezależnie czy jesteś ofiarą słownej agresji. czy też jej sprawcą. najlepszym sposobem. aby poradzić sobie z tym problemem. jest dowiedzieć się jak najwięcej o funkcjonowaniu związków opartych na przemocy. Zwykle jeden z partnerów oskarża. obwinia albo znieważa drugiego. ten zaś usiłuje się bronić i tłumaczyć. (…) Jeśli podejrzewasz. że w twoim związku występuje słowna agresja. mam nadzieję. że przeczytasz moje książki. Każda z nich odmalowuje jakiś aspekt tego zjawiska. w sumie dając pełen jego obraz.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


Czas ucieka

Autor: Wiesława Maciejak

Z fabularnym rozmachem opowiedziana historia o tym. że nie ma miłości bez zaufania i że warto walczyć o swoje szczęście…

Miłość Teresy i Ksawerego kwitnie. Jednak nagła decyzja Ksawerego o podróży do Londynu w sprawach. jak twierdził. zawodowych zmienia plany narzeczonych i zmusza ich do przesunięcia daty ślubu.
Choć odłożony ślub w końcu dochodzi do skutku. a powód wyjazdu wkrótce się wyjaśnia. jego konsekwencje burzą spokój Teresy. Nieoczekiwanie pojawia się dziecko. które komplikuje życie małżonków.

Czas ucieka. a bohaterowie powieści ‚A życie się toczy’ dopisują kolejne lata i kolejne wydarzenia do swoich losów.

Moje życie było banalne. Lata powojenne – trudne i biedne. Potem małżeństwo. macierzyństwo. praca zawodowa. niedająca satysfakcji. Przejście na emeryturę pozwoliło mi zająć się pisaniem. początkowo były to krótkie wspomnienia. opowiadania. wreszcie nabrałam odwagi i napisałam powieść. a właściwie dwie. Może mój przypadek dodam otuchy seniorom. którzy często uważają. że w starszym wieku – już tylko nuda. smutek i oczekiwanie…
Wiesława Maciejak autorka „A życie się toczy”

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8tomek na tropach yeti pdf, www wysokieobcasy pl, dodaj mi skrzydeł jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną pdf, nefrytowy, inventor 2019, tomasz szkudlarek, cykl pieśń lodu i ognia, prometeizm przykłady, kraje rozwijajace sie, połączeni znajdź mnie pdf, turystyka na obszarach chronionych, dieta seniora, beata glinka, historia żółtej ciżemki autor, piotr sienkiewicz, arystoteles demokracja, pod prąd robert biedroń…