Córka kwiaciarza

Autor: Karolina Kowalska

Karolina jak magnes przyciąga do siebie dziwnych mężczyzn i kłopoty. Próbując uciec zarówno od jednych. jak i drugich. wikła się w coraz bardziej niebezpieczne tarapaty. Gdy znajduje się w sytuacji na pozór bez wyjścia. okazuje się. że to dopiero początek. Wśród typów spod ciemnej gwiazdy odnajduje bowiem ojca. właściciela okrytej złą sławą kwiaciarni. który niespodziewanie dostrzega w Karolinie talent do prowadzonych przez siebie podejrzanych interesów…

Czy zwykła dziewczyna poradzi sobie w świecie. w którym przyjaciel z dnia na dzień staje się oprawcą. kochanek – zdrajcą. a dotychczasowy wróg – jedynym przyjacielem?

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 20


Na marginesie życia

Autor: Stanisław Grzesiuk

Pierwsze wydanie bez skreśleń i cenzury.

Ostatnia część kultowej trylogii Stanisława Grzesiuka. Pisana pod koniec życia Autora. świadomego jak niewiele czasu mu zostało.

Opowieść. bez której nie sposób zrozumieć barda warszawskiej ulicy. Przewrotny Los chciał zepchnąć go na margines życia. ale on do końca pozostał jego królem.

Stanisław Grzesiuk. pisząc tę książkę. wiedział. że umiera i nie ma już czasu. Wszystkie fragmenty. które wskazywano mu do poprawy. usuwał. Miał pomysły na nowe książki… miał umówione kolejne spotkania z czytelnikami…

Po latach tekst porównano z rękopisem i przywrócono fragmenty usunięte przez Autora i wydawcę przy pierwszej publikacji. Dopiero dziś poznajemy najbardziej osobistą książkę Stanisława Grzesiuka.

Stanisław Grzesiuk (1918–1963) – pisarz. pieśniarz. zwany bardem Czerniakowa. Urodzony w Małkowie koło Chełma. Od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie. gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W trakcie okupacji aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec. następnie do obozów koncentracyjnych. W lipcu 1945 roku wrócił do kraju; leczył się na gruźlicę płuc. która była konsekwencją pobytu w obozie. Autor autobiograficznej trylogii ‚Boso. ale w ostrogach’. ‚Pięć lat kacetu’. ‚Na marginesie życia’. Pochowany na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Obok Stefana Wiecheckiego zaliczany do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Czego nie powie Ci lekarz o chorobach nowotworowych

Autor: Bożena Przyjemska

Choroby nowotworowe są bardzo powszechne jednak mamy ograniczoną wiedzę o ich leczeniu. a nawet profilaktyce. Przyczynę może stanowić przemysł farmaceutyczny. który nie czerpie profitów z naturalnych terapii. Autorka opisuje proste i skuteczne metody zapobiegania i leczenia raka. Dowiesz się. które warzywa i owoce mają ogromny wpływ na Twoje zdrowie. Poznasz siłę działania ziół. przypraw i grzybów na Twój organizm. W książce znajdziesz również diety lecznicze dr. Budwiga i dr. Maxa Gersona. które są wskazane zarówno dla osób. u których pojawił się nowotwór. jak też i dla tych. którzy mają go w formie uśpionej. Poznasz wiele metod detoksykacji organizmu. oczyścisz wątrobę. nerki i układ krwionośny. Znajdziesz dokładny opis terapii antyrakowych sodą. witamin

35.99: https://woblink.com/ebook/wieden-1683-johannes-sachslehner-136782u

Cena:


Zarządzanie milenialsami

Autor: Chip Espinoza

Roszczeniowi. leniwi. niecierpliwi i nielojalni – milenialsi nie cieszą się popularnością wśród pracodawców. Stopniowo przejmują jednak rynek pracy i już niedługo stanowić będą najliczniejszą grupę pracowników na świecie. Już niebawem szefowie staną więc przed wyborem: dogadać się z milenialsami albo co kilka miesięcy otwierać nowe rekrutacje w oczekiwaniu na pokolenie myślące podobnie do nich. które może nigdy nie nadejść.

Zarządzanie milenialsami to drugie wydanie klasycznej pozycji Espinozy i Ukleji. Korzystając z literatury. kontaktów z firmami oraz własnych. poszerzonych badań autorzy pokazują. że problem może nie tkwić w milenialsach. lecz w menedżerach i tym. w jaki sposób podchodzą do pracowników.

<

45: https://woblink.com/ebook/historia-izraela-shapira-anita-135586u

Cena:zarządzanie zasobami ludzkimi książka, prawo dla ekonomistów, wzory pism procesowych w sprawach karnych pdf, pokochaj siebie wayne w dyer pdf, struktura morfologiczna, oblicza dialogu, dziecko z bliska pdf, anna fidelus, mitologia grecka i rzymska, brejda, lego star wars przebudzenie mocy poradnik, walka vi keeland pdf, historia gospodarcza polski, herszt, irena herbst, iwona menzel…