Z Rawenny. Pamiątki rawennackie. Córka Teodozjusza. Ostatni przytułek Dantego

Autor: Zdzisław Morawski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Znakomita książka. znakomitego autora prowadzi nas w świat. który przeminął. ale którego smak. sok i klimat wgryzł się nasze umysły. kości. krew. mięśnie i ścięgna. Ten świat to świat kultury łacińskiej. dziś odchodzącej powoli ze sceny dziejów. To szerzej – kultura europejska. w której mieszają się tradycje grecka. łacińska i barbarzyńców z północy. to chrześcijaństwo. które je spaja i daje fundament. zdałoby się nie do skruszenia. Warto. naprawdę warto książkę tę przeczytać. Zdzisław Morawski (1859-1928) prowadzi nas przez Rawennę pokazuje jej

18: https://woblink.com/ebook/historia-zydow-w-polsce-okres-piastowski-okres-jagiellonski-aleksander-kraushar-32142u

Cena:


Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom III

Autor: Wojciech Dębołęcki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci Lisowskie

12: https://woblink.com/ebook/infamia-studium-prawno-spoleczne-bronislaw-lozinski-32329u

Cena:izabela lepsza połowa, rachunek przepływów pieniężnych interpretacja, związki frazeologiczne głowa, oskar i pania róża tekst, motyw x, ethana cartera, natchniony, 365 dni czesci, jacek piekara bestie i ludzie, gra o tron wersja ilustrowana, yossi ghinsberg historia, anna dunajska, badanie focusowe, kroniki czerwonej kompanii, podstawy chemii nieorganicznej bielański, sprawdzian z przyrody klasa 4 dział 1, cafe pod minogą, książki epub…