ISBN

9788328707955: Wydawnictwo

Format

51.9: https://woblink.com/ebook/polska-1918-pawel-skibinski-125927u

Cena:


Sybir

Autor: Tomasz Łysiak

Młody Józef Piłsudski w okowach Syberii

Najnowsza powieść historyczna Tomasza Łysiaka

Koniec XIX wieku. Wilno. Dwudziestoletni Piłsudski nieświadomie pomaga zamachowcowi przygotowującemu spisek na życie cara. Zostaje aresztowany i przewieziony do więzienia w Petersburgu. 1 maja 1887 roku zapada straszliwy wyrok – pięcioletnie zesłanie w głąb Rosji. Rozpoczyna się niebezpieczna podróż przyszłego Marszałka przez syberyjskie „więzienie bez dachu”.

Jak Syberia wpłynęła na losy Piłsudskiego? W jaki sposób wydarzenia na Dalekim Wschodzie zaważyły na jego poglądach?

Najnowsza książka Tomasza Łysiaka. dziennikarza i autora powieści historycznych. to fascynująca i metafizyczna historia o mniej znanym okresie życia Józefa Piłsudskiego. Tajemniczym narratorem jest rosyjski urzędnik. który zafascynowany postacią Naczelnika szczegółowo odtwarza jego rosyjską tułaczkę i plastycznie portretuje napotkane przez niego postacie. zarówno historyczne. jak i fikcyjne: polskich powstańców. wojskowych. poetów. szamanów. a także pierwszą wielką miłość Marszałka.

Sybir. Zesłanie Józefa P. to również przejmujący portret tysięcy Polaków z Syberii. którzy nigdy nie zapomnieli o kraju swego pochodzenia.

Tomasz Łysiak (ur. 1970 w Warszawie) – dziennikarz. pisarz. scenarzysta. Jest autorem cyklu książek historyczno-awanturniczych – Kroniki Szalbierskie: Szalbierz (2007). Bliznobrody (2008). Psy Tartaru (2010); powieści osadzonej w czasach powstania styczniowego Cytadela (2013); zbioru esejów historycznych Medalion na pancerzu (2015).

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Oddychać Imieniem. O medytacji

Autor: Maksymilian Nawara

Medytacja chrześcijańska opiera się na modlitwie Jezusowej. na której w rytm oddechu przywołujemy imię Pana. Przez niemal dwa tysiąclecia przekazywano sobie tę tradycję głównie w klasztorach. dziś praktykuje ją coraz więcej świeckich.

Oddychać Imieniem stanowi owoc konferencji wygłoszonych przez ojca Maksymiliana – opiekuna lubińskiego Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej. podczas prowadzonych przez niego sesji medytacyjnych. Autor dzieli się swoim doświadczeniem modlitwy. Mówi o trudnościach i pokusach. które każdemu na tej drodze towarzyszą. Przywołuje wielowiekowe dziedzictwo Kościoła. opowiada o zmaganiach ojców pustyni. Zachęca do podjęcia medytacji. przekonując: „Duch Święty (…) jest tym. który daje nam dar modlitwy nieustannej. My powinniśmy »tylko« na niej wytrwać”.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 24.99


ISBN

9788324054367: Wydawnictwo

Format

33.99: https://woblink.com/ebook/imperium-boga-hanumana-piotr-klodkowski-126057u

Cena:


Człowiek – Media – Edukacja

Autor: Janusz Morbitzer

Edukacja medialna to nie tylko – jak dotąd przyjmowaliśmy – przygotowanie do mądrego. w tym krytycznego i odpowiedzialnego korzystania z mediów. Wyrasta ona. a przynajmniej wyrastać powinna. na podglebiu ogólnej kultury. którą

należy kształtować od pierwszego dnia pojawienia się człowieka na świecie. Co więcej. bez tego kulturowego podglebia nie uda się ukształtować mądrego użytkownika mediów. Media nie są bowiem odrębnym fragmentem rzeczywistości – są częścią naszego życia i do medialnego świata wkraczamy z całym bagażem uznawanych wartości. cech charakteru. problemów psychicznych. z naszą inteligencją. wiedzą. politycznymi poglądami. wierzeniami itd. Bo prawda. dobro czy odpowiedzialność w realnym świecie. będą prawd

:

Cena:


ISBN

9788301200381: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/testowanie-oprogramowania-w-praktyce-adam-roman-karolina-zmitrowicz-126968u

Cena: Karolina Zmitrowicz


S.U.M.O. (Shut up. Move on) Zamknij się i idź dalej!

Autor: Paul McGee

MOTYWACJA

SUMO to skrót od „Shut Up. Move On” – zamknij się i idź dalej. Wszyscy pragniemy sukcesu i radości – niestety nie zawsze je osiągamy nich. Czy przyszło ci kiedyś do głowy. że może ci w tym przeszkadzać twoje własne nastawienie?

SUMO pokazuje. że to. jak myślisz. ma istotny wpływ na to. jak toczy się twoje życie. Pokazuje. że biorąc odpowiedzialność za swoje życie. możesz wykorzystać swój potencjał. chwytać okazje. cieszyć się związkami. odnosić sukcesy w pracy i z pozytywnym nastawieniem reagować na przeciwności.

SUMO zachęca. byś szczerze patrzył na swoje życie i pamiętał. że nigdy nie jest za późno na zmiany. Wszyscy możemy zrzucić koszulki ofiary. wypracować owocne myślenie i przestać

:

Cena:wydawnictwo horyzont, kontynuacja 365 dni, ignacy krasicki mysz i kot, medal of honor: allied assault, ebokk, raj odnaleziony, książki paranormalne, pochówek dla rezuna, preppy frazier, czy cukrzycę można wyleczyć, angielski dla seniorów pdf, formy pracy operacyjnej, ewa woydyłło ludzie ludzie, polska komunizm, bracia coen, polscy odkrywcy i podróżnicy…