Zespół stopy cukrzycowej

Autor: Waldemar Karnafel

W monografii zaprezentowano najnowszą wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą zespołu stopy cukrzycowej (ZSC). Szczegółowo omówiono epidemiologię. etiologię. czynniki ryzyka i profilaktykę zespołu stopy cukrzycowej. rolę neuropatii i choroby naczyniowej w powstawaniu tej choroby oraz neuroartropatię cukrzycową (staw Charcota). Przedstawiono metody zapobiegania ZSC. skutkujące zredukowaniem liczby owrzodzeń. a także dużych amputacji kończyn dolnych. Na szczególną uwagę zasługuje opis współczesnych metod leczenia ogólnoustrojowego i miejscowego oraz leczenia wewnątrznaczyniowego niedokrwiennej stopy cukrzycowej. Opisane przypadki zilustrowano licznymi zdjęciami. radiogramami i pedobarografiami. Książka skierowana jest przede wszystkim do specjalistów: diabetologów. chirurgów o

Wydawnictwo: Insignis

Cena: 29.9


Dyskretne szaleństwo

Autor: Mindy McGinnis

Budzący dreszcze thriller o seryjnym mordercy i dotkniętej traumą młodej kobiecie

Grace Mae doskonale wie. czym jest szaleństwo. Otacza ją z każdej strony. Zesłana do przytułku dla obłąkanych w Bostonie. ciężarna i głodzona dziewczyna niemal niknie w oczach. Milczenie to jedyny azyl. który jednak nie pozwala zapomnieć o dawnej krzywdzie.

Pomimo drastycznych warunków. w jakich przebywa Grace. pewnego dnia dostrzega ją wyszkolony frenolog i amator psychologii kryminalnej doktor Thornhollow. To on odkrywa potencjał genialnego umysłu dziewczyny i widzi w niej partnerkę w badaniu mrocznych zagadek.

Wkrótce para wspólników wplątuje się w poszukiwania seryjnego mordercy młodych kobiet. Grace. mierząc się z demonami przeszłości. próbuje wytropić zabójcę. Skrywana tra

Agnieszka Smrokowska-Reichmann:

Cena:


Siła charakteru

Autor: James Hillman

Oto książka. która przynosi pociechę i ukojenie wszystkim tym. którzy boją się zestarzeć. Napisana z niezwykłą delikatnością i wyczuciem. obdarza nas mnóstwem głębokich. oświecających wglądów i refleksji.

 „Los Angeles Times”

W swoim wielkim bestsellerze. Kod duszy. James Hillman ukazał w cudowny sposób centralną rolę i znaczenie. jaką w naszym duchowym i emocjonalnym życiu w dzieciństwie i młodości. odgrywa nasz charakter i osobowość. Tym razem. w tej oto wspaniałej książce. [74-letni] Hillman uzupełnia swoją analizę ludzkiego charakteru o niezwykle głębokie i rewolucyjnie odkrywcze refleksje odnoszące się do drugiej połowy życia człowieka.

„Aby w pełni się wykształcić i rozwinąć. charakter potrzebuje wielu dodatkowych l

29.25: https://woblink.com/ebook/zaraza-jerzy-ambroziewicz-30843u

Cena:trzy kroki od siebie pdf, masłowska paw królowej, teoria uczuć moralnych pdf, mróz wieża milczenia, technologia wody, ebook epub, poprawka matura, adam mickiewicz pan tadeusz, 365 dni lipińska chomikuj, kpa komentarz, ossendowski lenin, prognozowanie ekonomiczne, king uciekinier, linia ugięcia belki zadania z rozwiązaniami, kroniki belorskie tom 6, odkrywanie świata, falkiewicz, modlitwa o wschodzie, odmiana maria, mariusz kicia, rozmowa handlowa, zdania do tłumaczenia z polskiego na angielski pdf, piąta ewangelia pdf…