Łańcuch krwi. Część II. Dziedzictwo towarzysza Kozakowa

Autor: Mirosław Prandota

Kontynuacja części I „Poszukiwany major Błysk” z cyklu ‚Łańcuch krwi”.

Niemcy uciekli już z Zieleńca. Partyzanci Armii Krajowej robią porządek w mieście. zabezpieczają wszystko przed rabunkiem. czując się tutaj gospodarzami. Do miasta wchodzi wojsko rosyjskie oraz jego polityczna przybudówka-NKWD razem z… Inowolakiem. byłym dowódcą AL. który stanie się zastępcą kierownika Urzędu Bezpieczeństwa Powiatowego. Kierownikiem zostaje jednak były komisarz Kozakow. który jest dość przychylny mieszkańcom. Natomiast komendantem milicji będzie wywiadowca AL. Kacprzak. Kozakow ogłasza. że wszyscy partyzanci mają obowiązek ujawnić się. a później zostaną wypuszczeni do domu. Partyzanci mają dość wojny. więc przychodzą.

:

Cena:


Żywienie dziecka w pierwszym roku życia

Autor: Magdalena Czyrynda-Koleda

Droga Mamo. drogi Tato!

Z doświadczenia wiemy. jak wiele wątpliwości dotyczących żywienia niemowlęcia mają rodzice. Karmić naturalnie? Jeśli tak. to jak długo? Czy dziecko jest już gotowe na nowości i stały pokarm? Kiedy zacząć podawać mu produkty zawierające gluten? Czy tak małe dziecko może jeść orzechy i truskawki? A jeśli tak. to kiedy? Czy porcje są wystarczające i czy maleństwo się najada? Nie dajcie się zwariować! Polegajcie na swojej intuicji. a przede wszystkim wsłuchajcie się w potrzeby Waszego dziecka. Przyda się Wam też porządna porcja wiedzy oraz inspiracje. co i jak gotować – to wszystko znajdziecie w tym poradniku napisanym przez doświadczone dietetyczki!

Książka zawiera:

· Ponad 120 sprawdzonych przepisów i inspiracji

39.9: https://woblink.com/ebook/wojna-a-kultura-olzacka-elzbieta-126028u

Cena:


Hajmdal. Tom 1. Początek podróży

Autor: Dariusz Domagalski

Ziemia nie stoi na krawędzi zagłady – Ziemi po prostu już nie ma. Pewnego dnia została rozsadzona w proch i pył przez nieznanego wroga. Przeżyli tylko ci. którzy w chwili katastrofy pozostawali poza granicami Układu Słonecznego – zaledwie garstka.

Jednak po trzystu latach od masakry potomkowie ocalonych starają się przywrócić ludzkości dawną świetność. Korzystając z uprzejmości wysoko rozwiniętej rasy. zamieszkującej układ Epsilon Eridani. budują potężny okręt. „Hajmdal”. oraz planują zasiedlenie jednej z nadających się do terraformowania planet.

Lecz okazuje się. że nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu spraw. Istnieją bowiem w Galaktyce gatunki. którym wzrost znaczenia ludzi jest bardzo nie na rękę. A to musi prowadzić do bardzo poważnego konfliktu

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Zatrudnianie pracowników samorządowych

Autor: Ewa Łukasik

Publikacja w sposób kompleksowy omawia kwestie związane ze świadczeniem pracy przez pracowników samorządowych. Czytelnik dowie się niej nie tylko. jak wygląda procedura zatrudniania pracowników w gminach. powiatach i województwach. lecz także jak na gruncie przepisów regulujących ich sytuację pracowniczą przebiega ich kariera zawodowa oraz jak się ona kończy. Autorka szczególną uwagę zwraca na kwestie praktyczne – stąd też poza omówieniem obowiązków i uprawnień osób zatrudnionych w jednostkach samorządowych książka zawiera wzory dokumentów używanych w procedurze ich zatrudniania i zwalniania.

Publikacja bazuje na bardzo bogatym przeglądzie orzecznictwa wydanego do ustawy o pracownikach samorządowych. Wraz z mnogością przykładów nietypowych sytuacji spotykanych w c

9.9: https://woblink.com/ebook/split-payment-rozliczenie-podatkowe-i-rachunkowe-aneta-szwech-125288u

Cena:


Lawless

Autor: T. M. Frazier

Trzeci tom szorstkiej. pełnej seksownych i bardzo niebezpiecznych bad boyów serii T.M. Frazier! Historia Beara. na którą fani czekają ze szczególną niecierpliwością!

Bear jest kompletnie zagubiony. Kiedyś miał klub i przyjaciół. a teraz jest sam. Kiedy uznał. że jedyne. co nadaje sens jego życiu to zatracenie. nagle pojawia się ona. Dziewczyna z przeszłości. dziewczyna o różowych włosach. której jest coś winien. której coś kiedyś obiecał.

Thia potrzebuje pomocy. potrzebuje kogoś. kto ją ocali. Zwraca się więc do jedynej osoby. która może jej pomóc… do Beara. Jednak mężczyzna nie jest teraz w dobrym momencie życia. które popadło w ruinę. podobnie jak jego serce. Czy jedna obietnica z przeszłości wystarczy. żeby Bear podjął decyzję? Czy to on ocali dziewczynę. a mo

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Kim jest człowiek?

Autor: Abraham Joshua Heschel

Abraham Heschel w przystępny. lecz pozbawiony uproszczeń sposób pokazuje. że samo stawianie pytań o człowieczeństwo i cele ostateczne stanowi wartość – „tragedia człowieka współczesnego wynika z faktu. iż jest on bytem. który zapomniał o pytaniu: kim jest człowiek?”. Według niego nie doceniamy faktu. że zajmujemy szczególną pozycję w świecie. O istocie naszego bytu stanowi nie to. kim jesteśmy. ale to kim możemy być. a zatem nasza wyjątkowość polega na ciągłym stawaniu się i rozwijaniu świata wewnętrznego.

 

„Gdy pytamy o człowieka. problemem nie jest jego niepodważalna zwierzęcość. lecz zagadka. co właściwie on robi z powodu i pomimo swojej zwierzęcości. co robi z nią i co robi pomimo niej”.

Fragment książki

Kim jest człowiek?

 

„Seri

19.9: https://woblink.com/ebook/science-fiction-david-seed-adam-drozdowski-126444u

Cena:portal poradnik, sprawdzian przyroda klasa 4 dział 4, strategie podatkowe przedsiębiorstw, czasowniki nieregularne kartkówka pdf, martwe gogola, feynmana wykłady z fizyki pdf, zielnik pdf, laura i filon, wiesław mądrzejowski, smocza straż tom 2, anthony the mello, camilla lackberg złota klatka pdf, felix net i nika oraz niebezpieczne dorastanie, nieodparta pokusa diana palmer pdf, ślepnąc od świateł download, kobieta boska tajemnica, rafał maciąg, botanika książka…