Łzy pajaca. Zima komisarza Ricciardiego

Autor: Maciej A. Brzozowski

Neapol. rok 1931. Kończy się marzec. ale wiosny jeszcze ani śladu. Przez miasto razem z lodowatym wiatrem przebiega wiadomość: Arnoldo Vezzi. wielki tenor. artysta światowego formatu. przyjaciel Duce. został znaleziony martwy w swojej garderobie w teatrze San Carlo tuż przed występem. Śledztwo ma prowadzić komisarz Luigi Alfredo Ricciardi. Niezwykły śledczy. nielubiany przez przełożonych przez swoją krnąbrność. przez podwładnych oceniany jako nieprzystępny. ma głęboko skrywany sekret: od dzieciństwa widzi zmarłych w ostatnich chwilach życia i z daleka czuje ich ból.

Dni mijają. szef się niecierpliwi. obawiając się nacisków z Rzymu i domaga się schwytania winnego. Mroczna atmosfera dociera do najmniejszych zaułków miasta. niepokój ogarnia mieszkańców wąskich uliczek i pięknych pałaców. Wyczulony na krzywdę ludzi. wierząc w sprawiedliwość. Ricciardi rozpoczyna niebezpieczną wyprawę przez światło i cień w poszukiwaniu mordercy.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Historia w turystyce kulturowej

Autor: Armin Mikos Von Rohrscheidt

Jednym z ważniejszych przejawów obecności historii w przestrzeni publicznej jest turystyka kulturowa. która przeżywa dzisiaj widoczny renesans. Oprócz tradycyjnych form aktywności bardzo popularne stały się w ostatnich latach choćby spacery miejskie. które pozwalają odkrywać tajemnice swojej okolicy. Coraz więcej ludzi interesuje się własnym otoczeniem i jego historią. nie tylko lokalną. lecz także regionalną.

Przedstawiamy publikację na temat wykorzystania historii i dziedzictwa w turystyce kulturowej. Autor – wykładowca akademicki. a równocześnie wieloletni organizator turystyki – oprócz ukazania podstawowych aspektów teoretycznych: zakresu pojęcia i obszaru działań turystyki kulturowej. jej roli w popularyzacji dziedzictwa narodowego i rozwijan

34: https://woblink.com/ebook/ben-gurion-shapira-anita-135587u

34.99: https://woblink.com/ebook/piersi-kristi-funk-135646u

spal tę wodę, szóste wymieranie, maybe not pdf, jod leczy pdf chomikuj, artysta mrożek streszczenie, gran turismo sport trofea, wiersz o grzesiu, potęga teraźniejszości ebook, św emeryk, 7 nawyków skutecznego działania ebook, poezja sztuka, pola wielokątów sprawdzian, zastępcza terapia hormonalna, anno 1404 budynki, prawo handlowe w pigułce pdf, władysław tatarkiewicz historia filozofii pdf, książki do samodzielnej nauki angielskiego, przedszkolaki z ulicy morelowej, przepowiednie makbet…