Maleńka Dorrit. Wydanie dwujęzyczne

Autor: Charles Dickens

Maleńka Dorrit to kolejna powieść obyczajowa Charlesa Dickensa początkowo wydawana w odcinkach. Tym razem angielski autor skupił się na przedstawieniu historii Amy – dziewczynki. której ojciec przebywa w londyńskim więzieniu dla dłużników. Obserwujemy koleje losu rodziny Dorritów. jednocześnie poznając mroczną stronę XIX-wiecznego świata inwestycji i giełdy. który sprowadzał na ludzi nędzę i niedolę. Dickens. choć niekiedy nie stroni od humoru ani wątków romansowych. przemyca w swojej książce poważne problemy społeczne. które nawet dziś wydają się aktualne.

Ebook z gratisami – ebookami w prezencie od wydawnictwa Wymownia.

Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 39.9


Polowanie na Dianę

Autor: Przemysław Karbowski

Rok 1984 był to dziwny rok. w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały. że nie będzie wesoło. No. może tylko trochę… Dzieci bawiły się w wojnę w Libanie. dorośli bawili się w walkę z reżimem. a reżim bawił się w swoje utrzymanie się przy władzy. Polscy hokeiści też się bawili niezgorzej. i to na zimowych igrzyskach olimpijskich. tylko dzisiaj już nikt w to nie uwierzy…

W pięknych okolicznościach deficytu towarów i nadwyżek emocji zwykła rodzina wpada w wir niezwykłych zdarzeń z pogranicza religii. polityki. historii. a nawet literatury. Na scenę wkraczają górnicy. esbecy. duchowni i sąsiedzi. Tylko mały Przemek i jeszcze mniejsza Anka na scenie już stoją i pytają niewinnie: o co tu. do ciężkiej cholery. chodzi?

Wydawnictwo: RW2010

Cena: Jerzy Chromikewa kalinka warzocha, nieszczęścia chodzą stadami, hiszpański gramatyka pdf, kastor bezlitosna siła, powiedz ze jestes moja, fizjologia skóry teoria i praktyka, jerzy bralczyk książki, tobiasz wyzwolony, portret dziewczyny, pawlukiewicz czarny humor, federica bosco, opieka nad osobą chorą i niesamodzielną pdf, camilla läckberg ofiara losu pdf, czytelnia online, trylogia księżycowa, nieletni przestępcy, bracia slater 2 pdf, podziemna kolej, rodzaje obwojów, nick webb stara flota, obróbka pdf, generał duch…