Z historii prasy polskiej

Autor: Piotr Lewandowski

Z historii prasy „Wiadomości różne Cudzoziemskie” jako przykład rozwoju gazet seryjnych w Polsce na przełomie XVII i XVIII wieku to praca poświęcona analizie fenomenu dziennikarskiego. jakim były tytułowe „Wiadomości różne Cudzoziemskie”. ukazującego się w latach 1696-1705. Książka podzielona jest na trzy części. Autor rozpoczyna. w części pierwszej. od prezentacji sylwetki Jerzego Aleksandra Priamiego jako twórcy i redaktora „Wiadomości różnych Cudzoziemskich” po to. by uzupełnić luki funkcjonujące w biografii owej postaci. Dalej prezentuje tło komunikacyjne w Polsce i Europie doby nowożytnej Dokonuje tu również charakterystyki pisma. porównując je i zestawiając z takimi formami komunikacji jak kalendarze. silva rerum. czy gazety rękopiśmienne. W tej części również możemy zapoznać się

30.66: https://woblink.com/ebook/zly-jednorozec-platte-f-clark-piotr-w-cholewa-17982u

Cena:


Szymanowski. Muzyka jako autobiografia

Autor: Bartosz Dąbrowski

Zaskakujące studium związków łączących wyobraźnię muzyczną Karola Szymanowskiego z fantazmatyką jego skrywanych przed publicznością dzieł literackich i zapisków autobiograficznych. Autor. inspirując się myślą psychoanalityczną i genderową oraz przywołując nowe konteksty kulturowe. odkrywa w lekceważonych dotąd marginaliach tropy pozwalające na daleko idącą reinterpretację dzieła i biografii kompozytora.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 25dalej jest noc, last day on earth poradnik, pan samochodzik i wyspa złoczyńców audiobook, drolerie, modoterapia, najstarszy zawód świata, sprawa honoru, prey poradnik, kat miłości pdf, rodowód słowian, benedykt xvi ostatnie rozmowy, patrzyl, teściowe muszą zniknąć, jacek gawłowski, barbara mikołajczyk, zakazany układ pdf docer, daniel kahneman pułapki myślenia pdf, wypalone dzieci, thrille, trwanie życia…