Baśnie braci Grimm wydanie piąte

Autor: Bracia Grimm

Wydanie piąte

Baśnie braci Grimm (niem. Kinder- und Hausmärchen) – zbiór baśni spisanych przez niemieckich pisarzy i językoznawców. braci Wilhelma i Jacoba Grimmów i opublikowany w roku 1812 (tom I) i w roku 1815 (tom II). Zbiór ten. powstały na podstawie wieloletnich badań podań. mitów i opowieści ludowych. stał się klasyką literatury. przetłumaczoną na wiele języków.

Bracia Grimm w publikowanych baśniach zmierzali do odtworzenia najstarszego wzorca motywów baśniowych w nich występujących. stąd charakterystyczne dla tych opowieści okrucieństwo. W świecie tych baśni panowało zwykle żelazne prawo moralne – dobro i przezorność zwycięża niegodziwość.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena:


ISBN

9788381193320: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/na-polu-chwaly-henryk-sienkiewicz-128435u

Cena:


Proste jak pi. Matematyka to bułka z masłem

Autor: Liz Strachan

Gdy po raz pierwszy zobaczyliście tytuł tej książki. być może pomyśleliście. że jest w nim jakiś błąd. Ale tak właśnie ma być – ‚Proste jak pi’. Ale cóż to jest owo pi?
Weźmy taśmę mierniczą i jakiekolwiek okrągłe naczynie – wazon na kwiaty jest idealny. Dokonajmy pomiaru wzdłuż jego brzegu (matematycy nazywają to obwodem i oznaczają literą C). a następnie w poprzek w najszerszym miejscu wazonu – będzie to średnica. oznaczana jako D. Za pomocą kalkulatora w komórce podzielcie C przez D. Otrzymacie trójkę z mnóstwem miejsc dziesiętnych. Jeśli pierwszym miejscem dziesiętnym jest 1 lub 2. zmierzyliście dobrze. W ten sposób zetknęliście się ze szczególną liczbą. którą matematycy nazywają pi i oznaczają grecką literą π. aby uczynić ją nieco bardziej tajemniczą.
W tej książce spotkacie się nie tylko z pi. ale i wieloma innymi liczbami. I przekonacie się. że matematyka to naprawdę dobra zabawa.

Liz Strachan przez większość swej nauczycielskiej kariery uczyła matematyki w szkole w Montrose w południowo wschodniej Szkocji. Uwielbia pracę pisarską i ma w swoim dorobku ponad dwieście opublikowanych artykułów i opowiadań. Zdobyła również kilka nagród Scottish Association of Writers.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9droga do nidaros, przeznaczenie dusz pdf, krzysztof mrozowski, testy matematyczne klasa 3 do wydruku, moyan, instrukcja obsługi toksycznych ludzi pdf, dowody istnienia boga, idealne dziecko książka, słownik psychologiczny pdf, polscy podróżnicy i odkrywcy 19 wieku, stulecie winnych tom 1, wprowadzenie do ekonometrii, atlantis rising, wojna szwedzka, autor szarej wilczycy, 1000 słówek niemiecki, wielcy polscy podróżnicy, być szczęśliwym na alasce, numerologia wróżebna, prymityw epopeja narodowa…