Rob Roy

Autor: Walter Scott

The protagonist in Rob Roy is Francis Osbaldistone not the title character! Francis a spoiled son of a rich London businessman.who would rather write poetry than work for his father. Sent to his uncle’s estate as punishment in northern England. bordering simmering Scotland. He soon becomes involved in a feud with his cousin Rashleigh (youngest and smartest of six brothers!). A woman Diana is the main reason.This being 1715 a revolt soon brakes out. Rashleigh steals important papers from Francis’s father. If they aren’t recovered. the family will be ruined! Osbaldistone finally wakes up and seeks the help of Rob Roy. He is a notorious outlaw. The bloody conclusion occurs at Osbaldistone Hall.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 24.9


Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa (Tom 34). Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa. Tom 34: Tajemnica spętanej ręki

Autor: praca zbiorowa

Sherlock Holmes to jeden z tych bohaterów popkultury. którego nikomu przedstawiać nie trzeba. „Tajemnica spętanej ręki” to jedno z wielu nieautoryzowanych przez Arthura Conan Doyle’a opowiadań o przygodach legendarnego londyńskiego detektywa i jego ucznia Harry’ego Taxona. Holmes rozwiązuje kryminalną zagadkę. nie tylko wykorzystując swoje niezwykłe talenty w dziedzinie dedukcji i szeroką wiedzę z zakresu chemii i psychologii. lecz także bezpośrednio stawiając czoła przemocy przy użyciu… pięści. Zagadkowe morderstwa. tajemnicze zaginięcia. zuchwałe kradzieże sprawiają. że czytelnik poczuje. że jest otoczony przez wszechogarniające zło.

1:

Cena:


Записки на манжетах (Notatki na mankietach)

Autor: Michaił Bułhakow

«Записки на манжетах» – частично автобиографическая повесть Михаила Булгакова. Основным мотивом «Записок на манжетах» стала проблема отношений автора с властью. В повести достаточно подробно описана жизнь Булгакова на Кавказе и первые месяцы его пребывания в Москве.В этой книге объединены лучшие рассказы М.А.Булгакова. среди которых «Красная корона». «Китайская история». «Спиритический сеанс» и другие. а также знаменитый автобиографический цикл «Записки на манжетах». Именно в этих произведениях впервые появляются темы и сюжетные линии. которые писатель будет развивать далее в своих романах и пьесах. «Записки на манжетах» местами перекликаются с «Запискам сумасшедшего» Гоголя. а действительность как грань между реальностью и фантазией станет излюбленным художественным стилем Булгакова.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9


https://woblink.com/product-publication/download/28858/epub

1:

:

Cena:


Ułamki filozofii

Autor: Leszek Kołakowski

Najwybitniejszy polski filozof komentuje słynne cytaty filozoficzne. 

Od „Wiem. że nic nie wiem” Sokratesa. przez „Myślę. więc jestem” Kartezjusza. aż po „Rzeczywistość nie istnieje” Baudrillarda – „Ułamki filozofii” to wybór kilkudziesięciu znanych myśli wielkich filozofów. od antyku po współczesność. uzupełnionych refleksjami Leszka Kołakowskiego. Poruszają najważniejsze kwestie filozoficzne: problem poznania i prawdy. istnienia świata i istnienia Boga. dobra i zła. świadomości i wolności. Leszek Kołakowski. prowadząc czytelnika przez tę bardzo skrótową i osobistą historię filozofii. opatruje słynne zdania wnikliwym. czasem przewrotnym lub krytycznym komentarzem.
 
„Ułamki filozofii” to oryginalna zachęta do własnych rozważań filozoficznych. inspirująca lektura dla każdego czytelnika. 

Leszek Kołakowski (1927-2009) – wybitny polski filozof. historyk idei. eseista i publicysta. Wyjechał z Polski w 1968 roku. Związany na stałe z Uniwersytetem Oksfordzkim. wykładał także m.in. w Yale University. University of Chicago i University of California w Berkeley. Członek Polskiej Akademii Nauk. laureat licznych nagród. Interesował się historią filozofii. filozofią kultury i religii. był także popularyzatorem filozofii.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 25.6


ISBN

9788301192419: Wydawnictwo

Format

99: https://woblink.com/ebook/wspolczesna-wiedza-o-polimerach-tom-2-jan-f-rabek-28524u

Cena:


Три сестры (Trzy siostry)

Autor: Антон Павлович Чехов

«Три сестры» – одна из самых известных пьес А.П.Чехова. Три генеральские дочки. выросшие в Москве. заброшены судьбой в маленький провинциальный городок. Поначалу им кажется. что впереди – радостная жизнь. множество планов. счастливая любовь. возвращение в любимую столицу. Но постепенно скука и однообразие провинциальной жизни разбивают в прах все их мечты…Антон Чехов в очередной раз в красках описал жизнь российского общества начала двадцатого века. Это жизнь в мечтах. которым не суждено сбыться. Москва в пьесе выступает в качестве символа – недостижимой цели. к которой стремятся герои. но так и не предпринимают попыток ее достичь. Мечта так и останется мечтой..

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9motyw x, opieka przedkoncepcyjna pdf, sex god, temperament psychologia, hanna dikta, tajemnice archiwum watykanu, chyłka rewizja, historia stanów zjednoczonych pdf, dotyk crossa audiobook, mimetyka, wenecjanka, srebrny łabędź pdf chomikuj, damian gil…