Wielki chłód

Autor: Rosa Ribas

Historia o gorliwej pobożności i przesądach. za którymi kryją się najmroczniejsze ludzkie instynkty. Po międzynarodowym sukcesie Daru języków Rosa Ribas i Sabine Hofmann powracają z kolejną powieścią o młodej dziennikarce Anie Martí. która tym razem musi zmierzyć się z fanatyzmem religijnym. surową rzeczywistością hiszpańskiej prowincji w latach 50. XX wieku i mrocznymi sekretami sprzed lat.

Luty 1956 roku. W Hiszpanii nastaje najmroźniejsza od kilkudziesięciu lat zima. Ana Martí. obecnie reporterka popularnego tygodnika „El caso”. w którym relacjonowane są najbardziej przerażające wydarzenia z całego kraju. przybywa do zagubionej na końcu świata górskiej wioski. by napisać artykuł o obdarzonej stygmatami dziewczynce. Na miejscu dziennikarkę z zadowoleniem witają proboszcz i alkad. Obaj

31.9: https://woblink.com/ebook/intuicja-t-2-amy-a-bartol-anna-esden-tempska-28078u

Cena:


Sezon na śmierć

Autor: Max Bilski

Kiedy w upalne lato w małym miasteczku na południu Polski w tajemniczych okolicznościach zaczynają znikać dzieci. mieszkańców ogarnia groza. Mimo rozpaczliwych poszukiwań żadnego z nich nie udaje się odnaleźć. za to ku przerażeniu wszystkich od czasu do czasu ludzie trafiają na szczątki małych ciał. Tropem psychopaty rusza emerytowany policjant i lokalna dziennikarka. zdjęci strachem o los zaginionego dziecka swoich przyjaciół. W śledztwie przeszkadza im żądny sławy reporter miejscowego dziennika. a także władze. które za wszelką cenę próbują nie dopuścić do rozgłosu w sprawie. Kim naprawdę jest porywacz? Czy psychopatycznym mordercą. czy może czymś jeszcze bardziej przerażającym? I co takiego stało się wiele lat wcześniej w lesie otaczającym miasteczko. że jego rdzenni mieszkańcy do teraz boją się o t

109: https://woblink.com/ebook/armatura-regulacyjna-w-wodnych-instalacjach-grzewczych-piotr-damian-muniak-29041u

Cena:


Dom Hitlera

Autor: Despina Stratigakos

Nikt do tej pory nie sportretował Adolfa Hitlera w ten sposób. 

Autorka Domu Hitlera jako pierwsza opisała mieszkania. domy i siedziby Führera. dotarła do projektów mebli. dokumentacji architektonicznej. a nawet zachowanych próbników materiałów. które przedstawiano dyktatorowi. Odwiedziła do dziś zachowane wnętrza. niegdyś projektowane dla Hitlera i pod jego nadzorem.

Despina Stratigakos poprzez fascynującą wędrówkę po siedzibach dyktatora opowiada jak kreowany był jego wizerunek. jak Hitler świadomie używał architektury do propagandy. oddziaływania nie tylko na obywateli Niemiec. ale też innych państw.

Ta książka to również opowieść o Gerdy Troost – architektce. projektantce wnętrz. reżyserce. artystce. przyjaciółce Hitlera. która pozostała nazistką do końca swych

49: https://woblink.com/ebook/homo-nobilis-urszula-swiderska-wlodarczyk-28525u

Cena:


Barry Lyndon

Autor: William Makepeace Thackeray

Redmond Barry z Ballybarry urodził się w nobliwej rodzinie. która niestety czasy świetności ma już dawno za sobą. On sam jednak zdaje się nie dopuszczać do siebie tej myśli. uważając się za najszlachetniejszego młodzieńca w Irlandii. a może nawet w całej Europie. Zachęca go do tego matka. która wpaja mu wszystkie przymioty. jakie jej zdaniem powinien posiadać młody szlachcic – pewność siebie. żarliwość oraz oczywiście znajomość dworskich manier.

Redmond. przeżywszy swoją pierwszą przygodę oraz… pierwsze rozczarowanie. postanawia wyjechać z domu. aby zdobyć „należne” mu miejsce wśród arystokracji. Zamierza zyskać fortunę i uznanie. i gotów jest w tym celu podjąć wszelkie środki. nie zważając na nic ani na nikogo.

Barry Lyndon to powieść łotrzykowska. po raz pierwszy opublikowana w formie serialu prasowego w 1844 roku. W Polsce ukazuje się po raz pierwszy! Na jej podstawie Stanley Kubrick nakręcił nagrodzony czterema Oskarami film!

Wydawnictwo: Replika

Cena: 34.9eliza orzeszkowa nowele, witold orzechowski, maria starnawska, maciej górny, bad boys girl 5, last of us 2 poradnik, virion wyrocznia, stany zagrożenia życia u dzieci, zasada wyłączności, podstawy przedsiębiorczości pdf, podstawy patologii domagała, streszczenie bajek robotów, nawiedzony dom audiobook, jańczuk stomatologia zachowawcza, habitus socjologia…