Samorząd terytorialny w Polsce reforma czy kontynuacja?

Autor: Jolanta Itrich-Drabarek

Książka w wartościowy sposób wpisuje się w dyskusję na temat stanu i dalszego rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce w 25 lat po odrodzeniu tej instytucji i w kilkanaście lat po ukształtowaniu obecnego modelu władz lokalnych i regionalnych. Treści dotyczące koncepcji ustrojowej i praktyki polskiego samorządu terytorialnego zestawione zostały w tej publikacji z doświadczeniami w reformowaniu samorządu w innych państwach. Ukazano pojawiające się współcześnie nowe wyzwania dla samorządu terytorialnego. Ważny element pracy stanowi analiza wyborów samorządowych w 2014 r. Decentralizacja została przedstawiona jako wartość i zadanie. Książkę można polecić wszystkim. którzy interesują się dokonaniami polskiego samorządu

https://woblink.com/ebook/uwolnij-mnie-daria-skiba-127717u: https://woblink.com/product-publication/download/127717/epub

Cena:


Królewicz-żebrak

Autor: Mark Twain

Książę i żebrak (Królewicz i żebrak) – powieść Marka Twaina. opowiadająca historię nagłej ‚zamiany miejscami’ niezwykle podobnych chłopców: dziedzica tronu księcia Walii. późniejszego króla Edwarda VI i żebraka Toma Canty’ego.

Akcja powieści rozgrywa się w szesnastowiecznym Londynie. Pewnego jesiennego dnia w jednej z biednych rodzin urodził się chłopiec – Tomek Canty. W tym samym czasie na królewskim dworze urodził się także chłopiec – królewicz Edward Tudor. Chłopcy byli do siebie podobni jak dwie krople wody. Tomek mieszkał w ubogiej dzielnicy londyńskiej Offal Court. Miał dwie piętnastoletnie siostry bliźniaczki: Elżunię i Anię. z którymi mieszkał. mieszkał także z matką. ojcem oraz jego stara babką.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9psychologia podręcznik akademicki tom 1 pdf, noże wojska polskiego, krzysztof janczewski, jak nauczyć się mówić po angielsku w domu, ogród kobiet, ewa frątczak, motywy dziady cz 2, halogenowanie alkanów, cham niezbuntowany pdf, najdawniejsze dzieje ziem polskich pdf, leszek sykulski geopolityka, polska falanga, aplikacja audiobook, audiobook czarne stopy, książki po angielsku dla początkujących pdf…