Pola i inne rzeczy teatralne

Autor: Hanna Krall

Poruszające opowieści Hanny Krall przeniesione na scenę

Hanna Krall to nie tylko wzór dla pokolenia młodych reporterów. ale również pisarka inspirująca uznanych filmowców i wybitnych ludzi teatru. Motywy stale powracające w jej twórczości. dzięki swojej wyrazistości i ascetyczności stylistycznej. okazują się doskonałym materiałem do przeniesienia na scenę czy na plan filmowy.

Pola i inne rzeczy teatralne to kilka różnych historii: o szalonych dzielnych kobietach i zamachach – na rosyjskiego cara i na Lenina. o dwóch Markach Edelmanach. o złych postaciach. które uciekają z bajek. o Apolonii Machczyńskiej. która zginęła razem z ukrywanymi Żydami. o przyjacielu Kafki. który w kawiarni spotyka bohatera Kafkowskiego Zamku… Czerpali z nich Krzysztof Warlikowski. Kazimierz Dejmek czy Krzysztof Kieślowski. Bohaterowie tych opowieści wciąż żyją. mówią własnymi głosami i zadają bolesne pytania. Nadal istnieją w teraźniejszości i nie dają o sobie zapomnieć.

„W końcu kwietnia 2006 Andrzej Wajda powiedział. że dobrze byłoby porozmawiać. O Katyniu. o filmie o Katyniu i w ogóle porozmawiać.

Ale ja nigdy o Katyniu nie pisałam. niewiele czytałam…

Nie szkodzi. powiedział Wajda. porozmawiajmy.

Ale ja nawet o pana ojcu nie wiedziałam.

Nikt nie wiedział. Jedna dziewczyna z naszego roku mówiła o ojcu w Katyniu i na drugi dzień nie było jej w szkole filmowej.

Nie. nie siedziała długo. Wanda Jakubowska wyciągnęła ją z więzienia.

Nie. nie wróciła do szkoły.

Nie. nie robiła filmów…

To może tak mógłby się zacząć film?”

Pola i inne rzeczy teatralne to lektura obowiązkowa nie tylko dla miłośników reportaży Autorki. ale każdego. kto chce zobaczyć. w jaki sposób proza zyskuje drugie życie w teatrze i filmie.

Hanna Krall – jedna z najważniejszych światowych reporterek. Jej książki. w tym blisko dziewięćdziesiąt przekładów. na stałe weszły do kanonu reportażu.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Moja słodka Audrina

Autor: Virginia C. Andrews

W pięknym. położonym w lesie domu mieszka z pozoru szczęśliwa. zamożna rodzina. Dom jednak kryje w sobie mroczną tajemnicę…

Audrina zawsze chciała być taka jak siostra. wiedziała jednak. że rodzice nigdy nie pokochają jej tak. jak kochali tamtą. Nieżyjąca siostra Audriny była ukochanym. rozpieszczanym dzieckiem. Jak zginęła? Kim była i kim miała się stać? Co kryło się za tajemnicą. którą znali wszyscy z wyjątkiem Audriny?

Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania ‚Kwiatów na poddaszu’. Książki autorki. tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii. osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki. ‚Moja słodka Audrina’ to pierwszy tom dylogii o losach Audriny. Kolejne powieści autorki ukażą się wkrótce nakładem Prószyński i S-ka.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Tajemniczy ogród. Wydanie dwujęzyczne z gratisami

Autor: Frances Hodgson Burnett

Tajemniczy ogród to najbardziej znana książka angielskiej pisarki Frances Hodgson Burnett. Opowiada losy dziesięcioletniej Mary. która po śmierci rodziców trafia pod opiekę wuja mieszkającego w ogromnym domostwie i pewnego dnia przypadkiem natrafia na tajemniczą furtkę… Ta ciepła historia ujmie nie tylko najmłodszych czytelników. ale wzruszy również dorosłych. Historia o prawdziwej przyjaźni. wewnętrznej przemianie i potrzebie miłości tkwiącej w każdym człowieku to wartościowa i wciągająca lektura. która oczaruje czytelnika w każdym wieku.

Ta edycja zawiera dostęp do gratisów. Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób. w jaki można pobrać niespodzianki – darmowe eb

37: https://woblink.com/ebook/obietnice-poranka-turansky-carrie-138134u

Cena:ratownictwo medyczne pdf, operacja dunaj online, nie tłumacz się działaj pdf, murator pdf, ślepy maks, niewierna reyes monforte, traczyk fizjologia pdf, stefan nowak metodologia badań społecznych pdf, piotr c to o nas chomikuj, aplikacja ebook, dziewczyny kodują, jerzy jasiński, wszechświat się rozszerza, patrick dewitt, czasy gramatyczne angielski pdf, ph kotler, zmieniając siebie zmieniamy świat, czasy francuskie, czarne dziury hawking, bogaty i grzeszny pdf, aplikacja sędziowska i prokuratorska, pamiętnik ze starej szafy, bałagan jaki zostawisz, dziewczyna we mgle książka, na miarę komedia krzyżówka, pdf książka…