Listy do Muszki

Autor: Nicola Chiaromonte

Korespondencja Nicoli Chiaromontego. pisarza. jednego z najwybitniejszych myślicieli XX wieku. z Melanie von Nagel. poetką. tłumaczką Celana. Trakla. Montalego. Ungarettiego i Bonnefoy. mówiącą płynnie pięcioma językami. pochodzącą z arystokratycznej rodziny niemieckiej i z wysokich sfer nowojorskich. od roku 1957 zakonnicą w klasztorze benedyktynek Regina Laudis w stanie Connecticut. Jest to korespondencja fascynująca: agnostyk rozmawia z zakonnicą na tematy dla nich obojga najważniejsze. a zarazem najzwyklejsze i najbardziej intymne.

W pośpiesznym i powierzchownym życiu. jakie go otacza. Chiaromonte szuka związku z przeszłością i drogi do głębszego myślenia i stawiania czoła przemijaniu.

Bohdan PaczowskiW tych listach usłyszałem żywy głos. mówiący o sprawach ważnych dla mnie. ponad sch

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 25


Wydawnictwo

Centrum Badań nad Zagładą Żydów: Format

125685

https://woblink.com/product-publication/download/125685/epub: 1

Cena: Barbara Engelking


Pamięć i polityka Droga historyka Zagłady

Autor: Raul Hilberg

Neumann skinął głową po raz trzeci. Czy zgodziłby się zostać promotorem mojej rozprawy doktorskiej „Zagłada Żydów europejskich”? W zanadrzu miałem dobrze skonstruowany dwudziestostronicowy konspekt. byłem gotów mu go wręczyć. Neumann zgodził się. ale nie miał wątpliwości. że w tym momencie odrywam się od głównego nurtu badań naukowych i wkraczam na teren. który omijali zarówno naukowcy. jak i ogół społeczeństwa. Wypowiedział tylko cztery słowa: „To będzie twój pogrzeb”.

z rozdziału „Początki”

Raul Hilberg. amerykański historyk żydowskiego pochodzenia. urodził się w Wiedniu w 1926 roku. W 1938 roku wyemigrował z rodziną do Ameryki. Pod koniec II wojny światowej w czasie służb

103.2: https://woblink.com/ebook/prawo-przedsiebiorcow-przewodnik-po-zmianach-przepisow-dominik-majewski-125293u

Cena:


ISBN

9788301199517: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/projektowanie-i

Cena: 209chłopcy z placu broni z opracowaniem, lesley ann jones, dramat romantyczny słowackiego, mamiko bez makijażu, oczyszczanie energetyczne, zamek kaniowski, łobocki, star wars jedi knight ii jedi outcast poradnik, żmijowisko wojciech chmielarz, żywe kamienie berent, anna pekaniec, vademecum geografia pdf, aaron brat mojżesza, strelau temperament, sowa, córka piekarza…