ISBN

9788380171350: Wydawnictwo

Format

28.35: https://woblink.com/ebook/sluzby-specjalne-we-wspolczesnym-panstwie-zbigniew-siemiatkowski-aleksandra-zieba-133423u

Cena: Aleksandra Zięba


ISBN

9788381470179: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/ksiegi-wybranych-tchnienie-anna-kowalczewska-133767u

Cena:


Wspólna orbita zamknięta

Autor: Becky Chambers

Ekscytująca. pełna przygód i niebezpieczeństw podróż przez Galaktykę z barwną załogą „Wędrowca”

Lovelace była kiedyś zaledwie sztuczną inteligencją statku. Kiedy po całkowitym wyłączeniu i zresetowaniu systemu budzi się w nowym ciele. nie pamięta. co się działo wcześniej. Ucząc się poruszania po wszechświecie i odkrywając. kim jest. Lovelace zaprzyjaźnia się z Papryką. wybuchową inżynier. która bardzo chce jej pomóc w nauce i rozwoju. Papryka i Lovelace przekonają się. że bez względu na ogrom przestrzeni kosmicznej dwie osoby mogą razem wypełnić ją bez problemu…

„Becky Chambers wykorzystuje swój wielki talent. który objawiła już w debiutanckiej powieści Daleka droga do małej. gniewnej planety. by tym razem uważniej przyjrzeć się poruszającej historii samookreślenia i osobistej niezależności. Bez względu na to. do jak pięknego i dziwnego świata nas zabiera. możemy liczyć. że będzie nas prowadzić z humorem i sercem”.

„RT Book Reviews”

Wspólna orbita zamknięta została umieszczona przez „Publishers Weekly” na liście najlepszych powieści 2017 roku.

Otrzymała nominację do nagrody Hugo 2017 w kategorii „najlepsza powieść”.

Znalazła się na finałowej liście książek nominowanych do nagrody im. Arthura C. Clarke’a 2017.

Zdobyła Prix Julia Verlanger.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 33


Nowe Teorie Wszystkiego. W poszukiwaniu ostatecznego wyjaśnienia

Autor: John D. Barrow

Czy kiedykolwiek uda nam się odkryć jedną teorię naukową. która będzie w stanie wyjaśnić wszystko co już się wydarzyło i wszystko co dopiero się wydarzy. na każdym poziomie Wszechświata?

Poszukiwania Teorii Wszystkiego – klucza do poznania wszelkich tajemnic Wszechświata stało celem najbardziej ekscytujących projektów badawczych. Jak może wyglądać taka teoria? Co oznaczałoby jej odkrycie? I jak blisko jej znalezienia jesteśmy?

W Nowych teoriach wszystkiego. John D. Barrow opisuje pomysły i kontrowersje dotyczące ostatecznego wyjaśnienia. Prowadzi nas przez najnowsze koncepcje od M-teorii superstrun. multiwersu. czy spekulacji opisujących świat jako program komputerowy. po nowatorskie podejście do obliczeń i złożoności. Pozwala nam spojrzeć na problemy stojące przed naukowcami poszukującymi Teorii Wszystkiego od strony fizyki. astronomii. kosmologii. filozofii. matematyki. logiki. biologii. historii czy religii. dzięki czemu otrzymujemy pełen obraz. dowiadując się dlaczego dotąd nie udało nam się dotrzeć do ostatecznego rozwiązania.

To pasjonująca lektura. która niezmiennie wstrząsa naszym rozumieniem otaczającej rzeczywistości. wykazując powszechnie występujące luki w naszej wiedzy o tym czego częścią sami jesteśmy.

Rewelacyjna lektura. – „The Independent”

Fascynująca podróż… Barrow dociera do fundamentalnych kwestii dotyczących tej kluczowej zagadki współczesnej nauki. – „Kirkus Reviews”

John D. Barrow kosmolog. matematyk i fizyk teoretyczny na Uniwersytecie Cambridge. Laureat Nagrody Templetona. Autor ponad 400 publikacji naukowych i kilkunastu książek. m.in. Książka o Niczym (CCPress 2015). Początek Wszechświata (CCPress 2016). Stałe natury. O liczbach skrywających najgłębsze tajemnice Wszechświata (2017).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 60.9


Wojna i pokój. Tom 7

Autor: Lew Tołstoj

‚Wojna i pokój’ to 9-tomowa klasyka uznana za rosyjską epopeje narodową. Niezwykła opowieść o Rosji z czasów wojen napoleońskich. Zawiera szczegółowy obraz społeczeństwa tamtych lat. wyższe sfery i ich majątki. tradycyjny model rodziny oraz przedstawienie motywu wojny i pokoju oraz miłości i cierpienia. wszystko to w doskonale wyważonych proporcjach. Dla zainteresowanych historią i kulturą Rosji powinna to być pozycja obowiązkowa.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3


Jakie obowiązki podatkowe są związane z handlem kryptowalutami

Autor: Dominika Gałka

Coraz więcej podatników PIT prowadzących działalność gospodarczą decyduje się na wydobywanie lub ma zamiar rozpocząć pozyskiwanie (potocznie zwane wydobywaniem) kryptowalut. takich jak bitcoin. litecoin czy ether. W tym celu nabywają profesjonalne komputery wraz ze stosownym oprogramowaniem. W opracowaniu przedstawiamy. z jakimi obowiązkami podatkowymi będzie wiązało się wydobywanie i sprzedaż kryptowalut.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


Dawid Janczyk. Moja spowiedź

Autor: Patryk Dobrowolski

Wielki talent.Rekordowy transfer. 

Nałóg. który zniszczył wszystko.

Świetny występ w młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie w 2007 roku pokazał. jak wielki drzemie w nim talent. Stawiano go w jednym szeregu z Sergio Agüero. chciały go u siebie Inter i Atlético. ale za rekordowe 4.2 miliony euro trafił do CSKA Moskwa. Stolica Rosji miała być trampoliną do wielkiej kariery Dawida Janczyka. Okazała się przekleństwem. które zapoczątkowało jego upadek…

„Moja spowiedź” to rozliczenie się z przeszłością jednego z największych talentów w historii polskiego futbolu. To opowieść o samotności. niewłaściwym towarzystwie. wizytach w najlepszych nocnych klubach. łatwych pieniądzach. braku cierpliwości. I o nałogu. który może rozpocząć się od jednego dr

:

Cena:gabriel garcía márquez opowiadania, piekna i mloda, bobrowska obrazy, biocybernetyka i inżynieria biomedyczna, humanae vitae pdf, rekreacje mikołajka, dominic natasha knight, sąd najwyższy stanów zjednoczonych, półwyspy europa, oferta matrymonialna, odwaga bycia nielubianym chomikuj, biały murzyn, ślepiec max czornyj, trauma czornyj…