Konflikt palestyńsko-izraelski

Autor: Martin Bunton

> KRÓTKIE WPROWADZENIE

– książki. które zmieniają sposób myślenia!

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury. religii. historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe. które w formule przystępnej. dalekiej od akademickiego wykładu. prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów. jak i uzupełnienie wiedzy o tym. co nas pasjonuje. Najnowsze fakty. analizy ekspertów. błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: pro

19.9: https://woblink.com/ebook/dekolonizacja-dane-kennedy-31853u

Cena:


Przewodnik po myśli Carla Gustava Junga

Autor: Henryk Machoń

Przewodnik po myśli Carla Gustava Junga wprowadza w lekturę pism szwajcarskiego psychiatry. wskazując na zawarte w jego myśli sprawy podstawowe. ważne i godne głębszego namysłu. Jednocześnie książka ta ma poprowadzić czytelnika przez prawdziwy gąszcz splątanych zagadnień. centralnych dla koncepcji Junga. lecz także pomniejszych tematów ważnych dla kultury współczesnej; ma także pomóc w odnalezieniu się na płaszczyznach kilku dyscyplin. po których płynnie porusza się twórca psychologii analitycznej w swoich pismach. Przewodnik ma posłużyć najpierw zrozumieniu koncepcji. a następnie pomóc w samodzielnym studiowaniu trudnych. różnorodnych i bardzo obszernych jego dzieł. liczących ponad 13 000 stron. Autorzy wyrażają nadzieję. że książka ta będzie początkiem

49: https://woblink.com/ebook/zamach-stanu-edward-n-luttwak-31830u

Cena:


Kudłata nauka

Autor: Liz Kalaugher

Zwierzęta. aby przeżyć. muszą liczyć na swoje ciało. zmysły. spryt. swoich partnerów i członków stada. ale przede wszystkim na naukę. 

Od gęsto owłosionych kotów i psów po bezwłose homary czy kałamarnice – fizykę wykorzystują wszystkie stworzenia. Węgorz zabijał kraba za pomocą prądu znacznie wcześniej. niż wynaleziono paralizator. Słoń wyczuwał niebezpieczeństwo. odbierając wibracje poduszkami u stóp. zanim stworzono aparat słuchowy. 

Jak kotu udaje się pokonać grawitację?

Dlaczego węże udają wężyce. a ssaki sikają 21 sekund? 

Po co reniferom światło ultrafioletowe przy poszukiwaniu jedzenia? 

To jedyna książka. dzięki której poznasz sztuczki i przekręty zwierząt oraz zrozumiesz ich zachowanie w walce o przetrwanie. Odkryj świat pełen

:

Cena:


ISBN

9788377794302: Wydawnictwo

Format

20.24: https://woblink.com/ebook/wspomnienia-z-martwego-domu-fiodor-dostojewski-32163u

Cena:


Broń matematycznej zagłady

Autor: Cathy O’neil

Książka dedykowana wszystkim przegranym

Kiedy na świecie żyje ponad 7 mld osób. osobne rozpatrzenie każdego wniosku kredytowego. aplikacji na studia czy ocena indywidualnego pracownika staje się niemożliwa. By przetworzyć taką ilość danych. firmy korzystają z algorytmów. Niezależne i wolne od uprzedzeń. mają tylko jedno zadanie: wskazać poprawny. obiektywny i właściwy wynik.

Problem polega na tym. że te algorytmy pisane są przez ludzi. a ci bardzo rzadko bywają obiektywni. Zaprojektowane przez nich narzędzia zamiast opisywać świat. kreują rzeczywistość zgodnie z tym. w co wierzy ich stwórca. To właśnie Broń Matematycznej Zagłady – BMZ – ten szczególny rodzaj algorytmu. który działa poza prawem i zasięgiem nas

29.9: https://woblink.com/ebook/krucjata-dzieci-tullio-avoledo-31881u

Cena:regulacjonizm, wiedźmin wieża jaskółki audiobook, deus ex solucja, wiara anna kańtoch, kolorowanka listek, hieronim bartel, chyłka tom 3, nauka rysowania dla dzieci, poradnik gothic 3, ray bradbury kroniki marsjańskie, czekając na godota pdf, chemia żywności sikorski pdf, fruktoza ig, pakistańska córka, gramatyka rosyjska pdf, filipinka czasopismo, helen hardt opętanie pdf, tango mrożek audiobook…