La Tulipe noire

Autor: Alexandre Dumas

Ah! Dumas. Alexandre Dumas. le père d’histoires exellentes! Cette fois-ci. il nous transporte en Hollande au XVIIème siècle. le siècle que l’on sait être là-bas. celui de la tulipomanie. sorte de frénésie spectaculaire autour d’un type floral du Proche-Orient récemment introduit dans le nord-ouest de l’Europe. la tulipe. C’est mielleux. mais ce côté suranné du romantisme qui allie le sang. l’honneur. la justice à grande échelle et l’amour le plus ras-des-pâquerettes.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Zdrowie na własne życzenie. Tom 3

Autor: Józef Słonecki

To już trzeci tom poczytnej serii „Zdrowie na własne życzenie”. Józef Słonecki. skromny autor niniejszej książki. sądził dotychczas naiwnie. że to. co w pierwszych dwóch tomach opisał. wystarczy. by nie mieć wątpliwości. jak należy się odżywiać. A jednak nie. okazuje się bowiem. że ludzie nie potrafią zapomnieć tego. co im dotychczas wtłoczono do głowy. więc zamiast jadać prosto. czyli zdrowo. kombinują niemiłosiernie. ze szkodą dla siebie i własnej rodziny.

Cóż począć… Oto przez Tobą instruktaż odżywiania.

 

Uwaga. to nie jest książka dla tych. którzy zjedli wszystkie rozumy. jak wyznawcy wegetarianizmu lub weganizmu. To książka. która łamie stereotypy i mity o odżywianiu lub suplementowaniu diety. Po prostu jest to lektura dla ludzi poszukujących.

21.9: https://woblink.com/ebook/siedemnascie-i-pol-miliona-leszek-mierzejewski-32101u

Cena:


Reifstein albo Podróż Trzech Króli

Autor: Michał Kruszona

Andrzej. pochodzący z małego miasteczka Reifstein. jak tysiące Wielkopolan trafia na front pierwszej wojny światowej. Chęć zysku okazuje się dla niego ważniejsza od narodowej solidarności i Andrzej staje się denuncjatorem jednego z polskich towarzyszy broni. W nagrodę za wzorową postawę pruskiego żołnierza zostaje zabrany z frontu i skierowany do Iłowej. do majątku księcia Hochberga. Stamtąd. poprzez Rumunię i Turcję. jedzie do Afryki. gdzie ma dbać o interesy Hochberga. Tak zaczyna się jego podróż…

Opowieść jest pretekstem do ukazania niełatwych relacji polsko-niemieckich. Jest też ważnym głosem przypominającym o poległych w czasie pierwszej wojny światowej Wielkopolanach i Ślązakach.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 34.9


Ślady kultury starego świata na Rusi kijowskiej

Autor: Franciszek Rawita Gawroński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. W granicach dzisiejszej Ukrainy rozpatrzyć pragniemy drogi. którymi mógł oddziaływać wpływ kultury starego świata na terytorium nazwane przez nas Rusią Kijowską. a zatem na ludność zamieszkującą je. Był to przede wszystkim wpływ: starogreckiej kultury przez kolonie nad Pontem Euxińskim (Morzem Czarnym). a później kultury bizantyjskiej. następnie kultury łacińskiej i wreszcie arabskiej. a ściślej mówiąc – arabsko-wschodniej. Wpływ ten ujawniał się nader różnostronnie: w dziedzinie sztuki (wyroby artystyczne). wojskowości (różne rodzaje broni) i w końcu w dziedzinie przemysłu domowego… Ślady

1:

Cena:


Inwentaryzacja w jednostkach sektora finansów publicznych

Autor: Izabela Motowilczuk

Każda jednostka należąca do sektora finansów publicznych musi przeprowadzić okresową inwentaryzację wszystkich składników majątkowych.

Zaniechanie przeprowadzenia lub rozliczenia inwentaryzacji albo przeprowadzenie lub rozliczenie inwentaryzacji w sposób niezgodny z przepisami ustawy o rachunkowości jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.

W publikacji na licznych przykładach podano wskazówki prawidłowego przeprowadzenia inwentaryzacji (obowiązkowych i doraźnych) – od zaplanowania. przez prowadzenie. po rozliczenie i zakończenie. Wskazano rozwiązania praktycznych problemów przeprowadzania inwentaryzacji za pomocą technik informatycznych. ze szczególnym uwzględnieniem technik przeprowadzania spisów z natury przy wykorzystaniu sczytywania danych zawa

24: https://woblink.com/ebook/gastronautka-roza-wigeland-32444u

Cena:


Dom polski

Autor: Małgorzata Czyńska

Z ilustracjami Joanny Grochockiej

Pomysł był prosty: zapytać ludzi związanych zawodowo z dizajnem i projektowaniem wnętrz o wygląd polskich domów. o to. jak mieszkaliśmy kiedyś. jak mieszkamy dziś. jak zmieniają się nasze gusta i o czym marzymy. Byłam też ciekawa. czy zainteresowania i pasje moich rozmówców wynikają z atmosfery ich rodzinnych domów oraz do jakiego stopnia ich własne domy są uzewnętrznieniem ich charakterów. potrzeb i poglądów. Chciałam się dowiedzieć. jak mieszkają ludzie. których projekty – meble. szkło. porcelana. tkaniny –  trafiają do wielu polskich mieszkań. Od strony materialnej domu przeszliśmy więc do historii z dzieciństwa. rodzinnych opowieści. bo dom to przecież znacznie więcej niż cztery ściany umeblowane w takim czy innym stylu. to wspomnienia. emocje. ambicje i pragnienia.  Refleksje nad domem zataczały więc coraz szersze kręgi – obejmowały kwestie obyczaju. języka. kultury. mody. urody życia. poszukiwania wzorców i mentalności Polaków. Z tych bardzo osobistych opowieści wyłaniają się historia polskiego dizajnu i historia projektowania mieszkań. uzupełnione rozmowami z historykiem sztuki i socjologiem. Termin „dom polski” okazał się bardzo pojemny. rozciągnął się na kraj. miasto. krajobraz. błękit nieba i zapach śliwek.

Małgorzata Czyńska

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


ISBN

9788381031554: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/jak-schudnac-gdy-dieta-nie-dziala-anna-powierza-32180u

Cena:czarne jak, zima w lizbonie, wściekłość i duma, leczenie dobrą dietą, dziewczynka z parku tekst, m łobocki metody i techniki badań pedagogicznych pdf, strażnik paulina hendel, uczeń zagrożony niedostosowaniem społecznym, odpady z salonu fryzjerskiego, god of war rada walkirii, hegomonia, pamiętnik erotyczny, dziady cz 2 opracowanie, powrót z bambuko audiobook, tomasz kwasniewski, sapiens od zwierząt do bogów pdf chomikuj…