Czy można podświadomie szukać niepowodzeń?

Autor: Nikola Drozd

Młoda dziewczyna o artystycznej duszy i złamanym sercu próbuje uporać się z depresją. Nazywa się A… i przesiaduje na dziewiątym piętrze. Obserwując pomrok. przenika przez przestrzeń i przytacza historie ludzi. a później połykają ją jej własne uczucia i czuje się rozbita. Wszystko to opowiada fantastycznemu terapeucie Alexowi. który jest zarówno znanym psychiatrą. jak i szanowanym pisarzem. A… marzy o tym. żeby wydać książkę i ujrzeć jasność. pragnie otworzyć ludzkie serca i umysły na prawdziwe emocje. ale nieustannie zapomina. jak się nazywa…

Zróżnicowana forma utworu – od wiersza białego po opowiadanie. brak hipokryzji. bezkompromisowość w opisie uczuć i świata oraz talent i zmysł obserwacji są gwarancją niebanalnej lektury

27: https://woblink.com/ebook/bylem-bogiem-pawel-widomski-126491u

Cena:


Kruchość jutra

Autor: Ewa Bauer

Czy jeden mail może uruchomić lawinę nieszczęść?

Anna przeżywa szok. Postanawia się wyprowadzić i ułożyć sobie życie na nowo u boku mężczyzny. któremu może zaufać. Podczas sprawy rozwodowej wychodzą na jaw zaskakujące fakty. Kobieta musi chronić i siebie. i dzieci. Czy zdoła się uwolnić od cieni przeszłości?

Kruchość jutra to nowe. zmienione wydanie drugiego tomu cyklu Kolory Uczuć.

Wydawnictwo: Szara Godzina

Cena: 29.9


Rewolucja kulturalna

Autor: Frank Dikotter

Po gospodarczej klęsce Wielkiego Skoku Naprzód. który w latach 1958–1962 kosztował życie dziesiątki milionów ludzi. starzejący się Mao musiał ratować swoją pozycję i pozbyć się wrogów. Oficjalnym celem rewolucji kulturalnej było oczyszczenie kraju z elementów burżuazyjnych i kapitalistycznych. które – jak twierdził Przewodniczący – stanowiły zagrożenie dla komunistycznej ideologii. Mao wykorzystał jednak tę okazję. by wystąpić przeciwko współpracownikom. w tym także wieloletnim towarzyszom broni.

Chińscy uczniowie i studenci powołali do życia Czerwoną Gwardię. przysięgając bronić Przewodniczącego aż do śmierci. Wkrótce jednak z jej szeregów wyłoniły się rywalizujące ze sobą frakcje. które w imię czystości rewolucji toczyły regularne uliczne walki. W kraju zapanował chaos. interweniowało wojsko. Krwawe czystki dotknęły co pięćdziesiątego obywatela. a konsekwencje rewolucji kulturalnej były dotkliwie odczuwane przez lata.

Dostęp do świeżo odtajnionych dokumentów. raportów służby bezpieczeństwa i nieocenzurowanych wersji przemówień przywódców partyjnych pozwolił Frankowi Dikötterowi w nowatorski i niezwykle klarowny sposób opisać kolejne ciemne karty najnowszej historii Chin.

„Rewelacyjne studium burzliwych czasów rewolucji kulturalnej w Chinach. Dikötter opowiada wstrząsającą historię niewiarygodnego cierpienia. łącząc twarde dane historyczne z poruszającymi świadectwami tamtych czasów. „Rewolucja kulturalna” to doskonała kontynuacja „Wielkiego głodu i Tragedii wyzwolenia”.” „Kirkus Reviews”

„Gdyby „Rewolucja kulturalna” była szeroko dostępna w Chinach. mogłaby zagrozić panującemu aktualnie reżimowi. Książka Diköttera pomaga zrozumieć współczesne Chiny.” „The New York Times Book Review”

„Świetnie opracowana i rewelacyjnie napisana książka Diköttera o przyczynach i konsekwencjach rewolucji kulturalnej w Chinach jest istotnym przypomnieniem tragedii. do której doprowadził ostatni eksperyment Mao.” „The Guardian”

„Ostatnia część wspaniałej trylogii historycznej Franka Diköttera. […] Ta genialna książka nie pozostawia czytelnikowi żadnych wątpliwości: Mao niemal zrujnował Chiny. zostawiając po sobie w spadku atmosferę paranoi. którą przez lata utrzymywały kolejne dyktatury i która jest tak dobrze widoczna u współczesnego autokraty Xi Jinpinga.” „The Sunday Times”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 37.9ted bundy wywiad, sztuka kobiecości pdf, biochemia harper pdf, ebooki pl, podróże z herodotem pdf, pierwsze książki, stanisław ignacy witkiewicz szewcy, lodołamacz (książka), żółte ślepia, podstawy socjologii pdf, alexa riley pdf pl, małecki najgorsze dopiero nadejdzie, oczyszczanie wątroby metodą moritza, dynastia miziołków pdf free…