Ostatnia sprawa Fredriki Bergman

Autor: Kristina Ohlsson

Na przedmieściach Sztokholmu policja znajduje zwłoki mężczyzny. który zginął od postrzału w pierś. W momencie śmierci siedział w fotelu przed kominkiem; na palcu miał ślubną obrączkę swojej córki…

W innej dzielnicy miasta przedsiębiorca pogrzebowy szuka brata. który zniknął w tajemniczych okolicznościach. Nikt inny nie wydaje się przejmować losem zaginionego. Czyżby on też był już martwy?

Pewna kobieta walczy o zachowanie resztek kontroli nad swoim mężem. który staje się coraz bardziej niebezpieczny… Czas mija. a jej coraz trudniej ochronić przed nim siebie i dzieci. Nie może jednak odejść.

Według Fredriki Bergman i Alexa Rechta wszystkie te sprawy są ze sobą powiązane. Wciąż natrafiają na ślady. które prowadzą ich do przeszłości. Na jaw wychodzą dawne grzechy. Alex otrzymuje anonimowe listy. których nadawca chce „wszystko naprawić”. Kim jest autor i dlaczego za każdym razem jest o krok przed policją?

‚Ostatnia sprawa Fredriki Bergman’ − szósta książka Kristiny Ohlsson z Fredriką Bergman i Alexem Rechtem jako głównymi bohaterami − to pełna wartkiej akcji i utrzymana w mrocznej atmosferze powieść kryminalna. w której wszystko. co kiedyś zostało ukryte. po latach wychodzi na jaw.

Kristina Ohlsson − urodziła się i dorastała w Kristianstad. Debiutowała w 2009 roku i od tej pory napisała szesnaście książek reprezentujących różne gatunki literackie. Przez kilkanaście lat zyskały one uznanie nie tylko w Szwecji. ale też w wielu innych krajach.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Odcienie bezpieczeństwa. Obszary badań. kierunki rozwoju

Autor: Marek Walancik

Ogromna dynamika przemian. jako cecha charakterystyczna rozwoju współczesnych społeczeństw. obejmuje wszystkie sfery życia człowieka. Świat współczesny. w którym żyjemy. ulega tak dynamicznym przemianom. iż nie jesteśmy wstanie za nim podążać. Zachodzące zmiany nie omijają żadnej ze sfer życia ludzkiego. Jak pisze Zbyszko Melosik nie ulega wątpliwości. że świat na przełomie wieków (i tysiącleci) jest zupełnie inny niż ten. który pamiętamy z lat naszego dzieciństwa. Rzeczywistość nie jest już monolityczna i jednoznaczna. lecz niejednorodna i sfragmentaryzowana. pełna tysięcy małych. sprzecznych z sobą narracji.

We współczesnej rzeczywistości nasze życie zostało zdominowane przez

https://woblink.com/product-publication/download/127729/pdf: 1

Cena:


ISBN

9788380322660: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/stany-malzenskie-i-posrednie-kas

Cena:


Współczesne wyzwania dla bezpieczeństwa narodowego

Autor: Marek Walancik

Zagadnienie rozpatrywania bezpieczeństwa w perspektywie zagrożeń i wyzwań oraz szans sprostania im jak najmniejszym kosztem ma swój wymiar zarówno obiektywny. jak i subiektywny. Zagrożenia. wyzwania i szanse funkcjonujące niezależnie od naszej świadomości mają wymiar obiektywny. Natomiast cechy związane z naszą percepcją otaczającego świata. świadomością zagrożeń i budowaniem koncepcji bezpieczeństwa mają wymiar subiektywny. Elementy bezpieczeństwa narodowego konstruowane są na podstawie przewidywania rozwoju sytuacji społecznej obowiązującej w przyszłości. Dlatego priorytetowe jest monitorowanie sytuacji i przewidywanie dalszego jej przebiegu oraz zapobieganie niekorzystnym zdarzeniom. Znajomości potencjalnych zagroż

13.53: https://woblink.com/ebook/to-co-zostaje-wojciech-pieniazek-127662u

Cena:


Amunicja i jej elaboracja. Praktyczny poradnik

Autor: Jerzy A. Ejsmont

Publikacja ta jest nowym. aktualnym wydaniem bardzo popularnej książki prof. Jerzego A. Ejsmonta dotyczącej zagadnień związanych z elaboracją amunicji. Od I wydania minęło prawie 10 lat. w związku z czym zaistniała konieczność rozszerzenia i uaktualnienia poradnika.

Elaboracja amunicji to zespół czynności. których celem jest wytworzenie w warunkach domowych pełnosprawnej amunicji. wykorzystując zakupiony proch. spłonki i pociski oraz odzyskane łuski.

Poradnik zawiera praktyczny opis takich zagadnień. jak:

elementy nabojów i ich wpływ na właściwości amunicji. samodzielne sposoby elaboracji amunicji w warunkach domowych. zasady bezpieczeństwa. tabele elaboracyjne i dane pocisków najpopularniejszych kalibró

30: https://woblink.com/ebook/czlowiek-znikad-gregg-hurwitz-maria-gebicka-frac-127499u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/128415/epub

1:

:

Cena:prognozowanie ekonomiczne teoria przykłady zadania pdf, o wojnie clausewitz, repetytorium maturalne fizyka pdf, andre stern, pięćdziesiąt twarzy greya pdf, modlitwa o wschodzie, spotkanie nad morzem ebook, mechanika ogólna pdf, cafe pod minogą książka, sztuczna inteligencja książka, powieści fantastyczne, gordian, janusz film, nasladowca, stefan wyspiański, jałoszyński, manipulacja emocjonalna, mistrz i małgorzata epub, sławomir grabowski…