Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom II

Autor: Wojciech Dzieduszycki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci L

19: https://woblink.com/ebook/lachowie-i-lechici-karol-potkanski-32130u

Cena:


ISBN

9788380644274: Wydawnictwo

Format

3: https://woblink.com/ebook/rozwoj-moralnosci-w-swiecie-starozytnym-od-homera-do-czasow-chrystusa-tadeusz-zielinski-32286u

Cena:


Hanna Panna. Kobiety rządzą światem

Autor: Anna Emilia Rakowska

Hania jest nowoczesną trzydziestolatką. singielką. W przeciwieństwie do Bridget Jones. jest zmęczona miłosnymi perypetiami.Po przeprowadzce do Warszawy postanawia skoncentrować się na rozwoju osobistym. Bohaterka spełnia się zawodowo. prowadzi blog i niespecjalnie wierzy w przeznaczenie. Na jej szczęście oddane przyjaciółki – Ania. mama kilkuletniego. energicznego Filipka oraz Hania – urocza siostra zakonna. wierzą w przeznaczenie za nią. Jeszcze bardziej wierzy w Hanię samo przeznaczenie. które goni za nią od dzieciństwa. raz po raz stawiając na jej drodze pewnego Piotra. Gdy więc w końcu zostaną z Piotrem parą i wydaje się. że nic nie stanie na drodze ich wielkiej. namiętnej. romantyczno-erotycznej miłości. ukochany nagle znika z jej życia. Podczas. gdy H

59: https://woblink.com/ebook/jak-sie-uczymy-daniel-l-schwartz-jessica-m-tsang-kristen-p-blair-32396u

Cena: Jessica M. Tsang


Lingua Erazma z Rotterdamu w staropolskim przekładzie

Autor: Maria Piasecka

W 1542 roku w krakowskiej drukarni Hieronima Wietora ukazał się utwór Księgi ktore zową Język. Tekst ten jest przekładem dydaktycznego traktatu Lingua napisanego przez Erazma z Rotterdamu i opublikowanego w Bazylei w 1525 roku. W dziele tym podjęto problem sprawiedliwego i uczciwego posługiwania się mową.

 Książka Marii Piaseckiej stanowi monografię tego anonimowego przekładu – jednego z ważniejszych zabytków wczesnej prozy polskojęzycznej i polskiej kultury literackiej. a zarazem jednego z nielicznych XVI-wiecznych tłumaczeń dzieł Erazma z Rotterdamu na polski. Aby zrozumieć Księgi które zową Język. autorka uwzględniła szeroki kontekst epoki i zestawiła je z licznymi źródłami z I połowy XVI wieku. To umożliwiło jej nie tylko lepsze

:

Cena:liczby i działania sprawdzian 1 gimnazjum pdf, ziemia planeta ludzi, krew olimpu pdf, dieta sirtuinowa pdf, kwiaty dla algernona pdf, zespół aspergera pdf, atlas podologiczny, domniemanie niewinności niewinna pdf chomikuj, mikroskopia świetlna, seria 365 dni, sprawdzian biologia, profanacje, biochemia pdf, echo z otchłani chomikuj, wieszać każdy może pdf, mariusz wolski, blokersi, nic więcej, grupa przestępcza krzyżówka…