Facet do poprawki

Autor: Joanna Sykat

Z Gundą lepiej nie zadzierać. Wiedzą coś o tym „obiekty” wystawione jej przez zdradzane. wykorzystywane i porzucane żony. Filigranowa sylwetka. niebieskie oczęta. a w główce mnóstwo pomysłów na pognębienie rodzaju męskiego.

Czy tak już będzie zawsze?

Czy poza Kune. przedstawicielem nietypowego gatunku pupilów. znajdzie się jakiś samiec zdolny nieco spiłować jej ostre pazurki?

***

Twój mąż puszcza Cię z torbami? Sezonowo zamienia Cię na coraz nowsze modele? Albo grozi. że zabierze dom. samochód i co tylko się da. w ramach zadośćuczynienia za zmarnowane w małżeństwie lata?

Jeśli tak. pisz: wykalaczka@mojapoczta.pl.

a ja wyrównam z nim rachunki. przemówię do rozumu tak ciepło i serdecznie. że zmieni zdanie. I jeszcze ładnie Cię przeprosi.

Joanna Sykat. autorka epicko-lirycznych powieści o trudnych związkach. rodzinnych relacjach. marzeniach. nadziejach i niedomówieniach w nowej – tym razem komediowej – odsłonie.

Zemsta jest słodka? Nie w wykonaniu Gundy! Drogie panie. ta historia poprawi Wam humor. Panowie. dla Was niech będzie małą przestrogą…

Joanna Szarańska. pisarka

Gdy dojdziesz do wniosku. że ten konkretny egzemplarz mężczyzny do poprawki się żadną miarą nie nadaje. zadzwoń do Wykałaczki. a ona będzie wiedziała. co z tym dalej zrobić! Doskonała książka. która ma tylko jedną wadę – jak zaczniesz. to nie możesz przestać czytać aż do ostatniej strony. Ale tego autorka nie powinna poprawiać.

Iwona Czarkowska. pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


https://woblink.com/product-publication/download/137842/pdf

1: Autor

:

Cena:


Umysł prawniczy

Autor: Bartosz Brożek

Jak myśli prawnik?

Czy istnieje intuicja prawnicza?

Czy prawnik potrzebuje wyobraźni?

Dlaczego prawo jest abstrakcyjne?

Myślenie prawnicze od wieków stanowi wyzwanie dla teoretyków prawa i filozofów.

Nie sposób się temu dziwić. zważywszy na rolę. jaką prawo odgrywa w organizowaniu

życia społecznego i jako gwarant naszych wolności. Na czym jednak polega myślenie w

prawie? Czym różni się od rozumowań. które przeprowadzamy w innych dziedzinach

refleksji i w życiu codziennym? Jakie są jego granice? Czy prawnikowi „wolno mniej“ niż

matematykowi czy biologowi? Kiedy decyzje prawne uznać możemy za uzasadnione?

W Umyśle prawniczym Bartosz Brożek próbuje odpowiedzieć na te i inne pytania. Posiłkując się analizami filozoficznymi i najnowszymi ustaleniami nauk kognitywnych przekonuje. że myślenie w prawie polega na ścisłym współdziałaniu trzech narzędzi poznawczych: intuicji. wyobraźni i języka. Ta nowatorska koncepcja prowadzi do ważnych pytań o granice interpretacji prawa. racjonalność w prawie i cele edukacji prawniczej.

Bartosz Brożek – kognitywista. filozof i prawnik. pracownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej na Uniwersytecie Jagiellońskim. członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Laureat licznych nagród oraz stypendiów. m.in. Prezesa Rady Ministrów. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Fundacji Humboldta. Nagrody Naukowej „Polityki”. Autor kilkunastu książek. m.in. Granice interpretacji (2014) Umysł matematyczny (wraz z Mateuszem Hoholem. 2014) oraz Myślenie. Podręcznik użytkownika (2016).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 39.9


ISBN

9788381320610: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/insulinoopornosc-leczenie-dieta-stolinska-fiedorowicz-hanna-136498u

Cena:yellow bahama, medaliony interpretacja, sirtfood dieta plan pdf, przygody tomka sawera, dyskurs pwn, tencer, conflict of nations poradnik, s szuman, fizjologia roślin pdf, anja rubik sexedpl, griffin zarządzanie, jak wysłać książkę na kindla, obudź się i zacznij żyć, jesteś tylko moja pdf, zza grobu, najwieksze katastrofy, praca klasowa dziady cz 2, ołówek katarzyna rosicka-jaczyńska, uzależnienia pdf, dalej niż boska cząstka, skoki kaskaderskie gta 5 mapa, ubik dick, toksykologia współczesna seńczuk pdf, fiodor dostojewski biesy, lidia gibadło…