Ha!

Autor: Birgül Oğuz

Wie tylko. że dni spędzone z matką w domu. w którym panowała żałoba. łączyły się jak kolejne ogniwa. uniosły i owinęły wokół jej szyi. Kiedy rozeszły się tłumy żałobników. ucichł szelest urzędowych papierów. światło pojawiało się wieczorem w tylko jednym pokoju. każde pukanie do drzwi sprawiało. iż myślały. że przyszedł. jakby nie umarł. i może właśnie dlatego. to znaczy. kiedy zostały same w domu. zawsze wysprzątanym. żeby zmarły ojciec mógł znaleźć kurtkę. papierosy i okulary tam. gdzie je zostawił. gdy wróci. i wiele tygodni później. kiedy zdały sobie sprawę z tego. że naprawdę zostały same razem…

(fragment książki) 

Utrzymane w melancholijnym tonie opowiadania Oğuz dotykają psychologicznego i politycznego wymiaru żałoby. Punk

https://woblink.com/product-publication/download/31219/epub: 1

Cena:


Niebo jest nasze

Autor: Brendan I. Koerner

Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych w USA porywano co najmniej jeden samolot tygodniowo. Początkowo porywacze zwykle chcieli dostać się na Kubę – było to tak częste. że w amerykańskich samolotach wszystkie kokpity zostały wyposażone w mapy Morza Karaibskiego. pilotów zaopatrzono w rozmówki hiszpańskie. a Ambasada Szwajcarii w Hawanie. która reprezentowała amerykańskie interesy dyplomatyczne na Kubie. przygotowała dla linii lotniczych formularz z prośbą o szybki zwrot skradzionej maszyny. Z czasem zaczęto porywać samoloty dla okupu lub by zamanifestować polityczny sprzeciw. Jednak dopiero groźba użycia porwanego samolotu do zniszczenia reaktora jądrowego sprawiła. że na lotniskach wprowadzono surowsze środki bezpieczeństwa. łącznie z kontrolą osobistą pasażerów i prześwietlaniem ich bagażu podręcznego.

„Niebo jest nasze” to fascynująca. miejscami zabawna. a miejscami przerażająca opowieść o złotym wieku piractwa powietrznego. osnuta wokół historii słynnej pary. Rogera Holdera i Cathy Kerkow. którzy uprowadzonym samolotem i z pół miliona dolarów okupu dotarli aż do Algieru. To także świetny portret psychologiczny ogarniętej podniebnym szaleństwem Ameryki tamtych lat.

– Jedna ze 100 najlepszych książek 2013 roku według New York Times Book Review Notable Book

– Jedna z 10 najlepszych książek 2013 według New York Timesa

– Jedna z najlepszych książek 2013 według Boston Globe

– Jedna z najlepszych książek 2013 roku według pisma Slate

– Jedna z najważniejszych książek 2013 roku według Stowarzyszenia Bibliotek Amerykańskich (ALA)

– Jedna z najbardziej polecanych książek 2013 roku według San Francisco Chronicle

„Znakomicie przywołując atmosferę tamtych czasów z ich wrzącym napięciem rasowym. rozczarowaniem wojną wietnamską i oparami marihuany. ‚Niebo należy do nas’ żywo opowiada o porwaniu samolotu na najdłuższy dystans w historii Ameryki. tym najbardziej medialnym z występków. którego następstwa dotknęły sporej części świata. Rzeczywistość okazała się tu dziwniejsza niż fikcja. […] Zajmujący i wnikliwy sposób relacji w ‚Niebo należy do nas’ budzi odczucie. że nawet niedawne wydarzenia działy się nie tylko w innej epoce. ale wręcz na innej planecie.” „The Daily Beast”

„Temat. który sam w sobie stanowi znakomitą opowieść. jest ponadtowyjątkowo dobrze opisany. […] Koernera cechuje rzadka empatia; uznając. jak wielostronna jest ich niezwykła historia. odkrywa głębszą prawdę o naturze ekstremizmu.” „New York Times Book Review”

„Opierając się na szczegółowych badaniach i znakomicie wyszukując absurdy. Koerner przenosi nas do czasów. gdy nikt jeszcze nie myślał o rozbijaniu samolotami budynków. gdy ludzie przejmowali kontrolę nad samolotami dla różnych dziwacznych. ale rzadko politycznych powodów.” „Los Angeles Times”

„Wibruje rewolucyjną. paranoiczną energią tamtej epoki.” „Boston Globe”

„Solidnie odtworzona atmosfera tej szalonej epoki. imponująca praca reporterska i dziesiątki wywiadów z najważniejszymi postaciami opisywanych wydarzeń. Książka Koernera to trzymający w napięciu portret chaotycznego schyłku lat 60.” „Washington Post”

„Koerner w fantastyczny i niezwykle stylowy sposób uchwycił istotę opisywanej przez siebie epoki.” „San Francisco Chronicle”

„Mistrzowska!” „New York Post”

„Koernera fascynuje zarówno spojrzenie w głąb amerykańskiej duszy przełomu lat 60. i 70.. jak i pełen szczegółów portret najważniejszych postaci dekady. To wspaniały przykład reportażu. który wciąga jak najlepszą powieść łotrzykowska.” „RVA News”

„Brendan I. Koerner odtworzył jedno z najbardziej szalonych i fascynujących wydarzeń kryminalnych w historii USA. W rezultacie powstała wciągająca i fantastyczna książka. od której nie będziesz się mógł oderwać.” David Grann

„Książka Koernera. oryginalna i przykuwająca uwagę. opiera się na obszernych informacjach pozyskanych na wnioski składane w trybie Ustawy o swobodnym dostępie do informacji. doniesieniach prasowych i rozmowach [z uczestnikami wydarzeń] […] Te opisy. stanowiące fundament książki. budzą podziw.” „Bookforum”

„Kronika porwania samolotu Western Airlines lot numer 701 w 1972 roku. […] Napędzany gniewem przeciwko Ameryce (oraz właśnie obudzonym zainteresowaniem astrologicznymi omenami). zgorzkniały weteran wojny w Wietnamie Roger Holder i jego dziewczyna Cathy Kerkow porywają samolot lecący z Los Angeles do Seattle. Grożąc bombą. którą rzekomo ma w teczce. Holder zmusza linie lotnicze do spełnienia jego żądań. obejmujących pieniądze i bezpieczny lot do Algierii. Ponadto domaga się uwolnienia Angeli Davis. sympatyzującej z komunizmem profesorki filozofii na UCLA. która straciła stanowisko na skutek przekonań politycznych. a wkrótce potem została aresztowana za rzekomy związek z tragiczną strzelaniną. Cierpiący na urojenia Holder uważa. że uwolnienie Davis jest jego obowiązkiem; dodaje to nowy wymiar żądaniom porywaczy. zazwyczaj ograniczającym się do okupu i zmiany trasy samolotu. […] Koerner skupia się na tym dziwnym spisku przeprowadzonym przez dziwny duet. ale omawia też szeroko epidemię porwań. nękającą komercyjne linie lotnicze we wczesnych latach podróży powietrznych. Między rokiem 1961 a 1972 w amerykańskiej przestrzeni powietrznej porwano 159 samolotów. Opisując wiele przypadków piractwa powietrznego Koerner maluje złożony obraz rozdartego wojną. pełnego napięć rasowych kraju. gdzie niektórzy szukają zemsty pod niebem.” „Kirkus Reviews”

„Majstersztyk popu… Czytanie tego jest jak oglądanie filmu Scorsese lub słuchanie nadawanej przez radio najlepszej piosenki lata.” Dwight Garner w „New York Times”. nominując „Niebo należy do nas” do dziesiątki najlepszych książek roku.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 33.9


ISBN

978-83-241-6538-4: Wydawnictwo

Format

29.8: https://woblink.com/ebook/forget-me-always-sara-wolf-julia-wolin-31906u

Cena:


Widzę Cię

Autor: Clare Mackintosh

Nowy thriller autorki międzynarodowego bestsellera ‚Pozwolę Ci odejść’.

Gdy Zoe Walker zauważa swoje zdjęcie w sekcji ogłoszeń londyńskiej gazety. postanawia się dowiedzieć. jak się tam znalazło. Rodzina jest przekonana. że osoba z ogłoszenia tylko Zoe przypomina. Nazajutrz w gazecie pojawia się zdjęcie innej kobiety. a dzień później – kolejnej. I każda z nich pada ofiarą przestępstwa.

‚Widzę Cię’ to psychologiczny thriller jednej z najgłośniejszych i najbardziej cenionych angielskich debiutantek roku 2015. Powieść. która nie pozwoli zasnąć. Tym bardziej przekonująca. że Mackintosh służyła w policji kryminalnej. Konieczności przeczytania jeszcze jednej strony nabiera tu zupełnie nowego wymiaru.

Clare Mackintosh odeszła z policji w roku 2011. by jako wolny strzelec zająć się dziennikarstwem. Pracowała również jako konsultant do spraw mediów społecznościowych. Jest założycielką Chipping Norton Literary Festival. Obecnie mieszka w Cotswolds z mężem oraz trójką dzieci i pisze na pełny etat.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Słówka

Autor: Tadeusz Boy-Żeleński

Błyskotliwe i zabawne krótkie formy poetyckie Boya-Żeleńskiego celnie komentują ludzkie zwyczaje. Boy nie kryguje się w wyborze tematu – sięga do różnych sfer. z każdej potrafi zakpić i zadrwić. wytykając obłudę. Czytelników zachwyca lekkość tonu i trafność spostrzeżeń. Tom „Słówka” stał się na dekady skarbnicą złotych myśli i skrzydlatych słów. które do dziś z lubością powtarzamy.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 24.9


1

:

:

Cena:


ISBN

9788365887306: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/samoocena-systemu-kontroli-zarzadczej-w-srodowisku-informatycznym-rachunkowosci-w-jednostkach-sektora-finansow-publicznych-elzbieta-izabela-szczepankiewicz-31392u

Cena:marketing polityczny książki, gospodarka finansowa jednostek samorządu terytorialnego 2017, merchandising pdf, książka kicia kocia, marian hopej, saga literatura, tajemniczy przybysz, uwikłani bez końca pdf, urzędy centralne w polsce, kontrakcja lantanowców, forex podstawy, cities skylines jak budować drogi, okrutny książę pdf chomikuj, kunegunda kazimierzówna i ludwik, stephenie meyer intruz…