Sebastian Bergman (Część 2). Uczeń

Autor: Hans Rosenfeldt

Uczeń to druga część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem. psychologiem policyjnym i specjalistą od seryjnych zabójstw

W Sztokholmie dochodzi do serii brutalnych morderstw. których ofiarami są kobiety. Śledztwo prowadzone przez zespół pod wodzą Torkela Höglunda nie posuwa się naprzód.

Morderstwa w najdrobniejszych szczegółach przypominają zbrodnie popełnione przez Edwarda Hinde. seryjnego mordercę. którego Sebastian Bergman pomógł aresztować piętnaście lat temu. Hinde jednak nadal odsiaduje wyrok. Policja jest przekonana. że ma do czynienia z naśladowcą.

Sebastian Bergman postanawia uczestniczyć w śledztwie. Wkrótce odkrywa. że wszystkie te morderstwa skierowane są przeciwko niemu…

Michael Hjorth jest scenarzystą i jednym z założycieli firmy produkcyjnej Tre vänner. Był także producentem wielu filmów pełnometrażowych.

Hans Rosenfeldt zajmował się pisaniem scenariuszy. a także dziennikarstwem telewizyjnym i radiowym. W latach 2003–2005 był szefem działu rozrywki szwedzkiej telewizji SVT.

W 2010 roku zadebiutowali jako duet powieścią kryminalną Ciemne sekrety. która cieszyła się dużym powodzeniem u czytelników w Szwecji i Danii i została przetłumaczona na kilkanaście języków.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Witraż

Autor: Agnieszka Korzeniewska

Co mogą mieć ze sobą wspólnego młoda dziewczyna pracująca jako sprzątaczka i dojrzała kobieta zarządzająca renomowaną kliniką chirurgii plastycznej? Obie wybrały emigrację. choć jedna szuka swojego miejsca w życiu. a druga uważa. że znalazła je raz na zawsze i że szczęście już jej nie opuści. Ale losy ludzkie są jak witraże – ciemne szybki sąsiadują z jasnymi. kolorowymi. Z bliska widać jedynie poszczególne szkiełka i dopiero. kiedy zaświeci słońce. a my będziemy w stanie stanąć wystarczająco daleko. zobaczymy obraz. który nas zachwyci. Książka Agnieszki Korzeniewskiej to niezwykle prawdziwa i aktualna opowieść o naszych czasach. Historia życia trzech polskich emigrantek. w której miłość w zaskakujący sposób przeplata się z ludzkimi dramatami. Melania. Zuza i Magda to trzy różne kobi

:

Cena:


Bilet do szczęścia

Autor: Beata Majewska

Czy przystojny prawnik z Krakowa odzyska utraconą miłość? Kontynuacja powieści Konkurs na żonę.

Łucja. zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa. przeżywa szok. gdy dowiaduje się. że mężczyzna ją uwiódł. aby odziedziczyć spadek. Czuje się oszukana i wykorzystana. a na dodatek jest w ciąży. W pierwszym odruchu chce zerwać związek z Hajdukiewiczem i wrócić w rodzinne strony. Kiedy jej chora babka trafia do krakowskiego szpitala. dziewczyna postanawia pozostać w mieszkaniu Hugona na czas jej rekonwalescencji. Dla mężczyzny. który odkrywa. że naprawdę kocha Łucję. staje się to jedyną szansą na jej odzyskanie. Ale czy Łucja zdoła uwierzyć w szczerość jego uczuć? 

Wydawnictwo: Książnica

Cena: 24.9


Dowiesz się ostatnia

Autor: Melissa Hill

Życie pisze bardziej zaskakujące historie niż najlepsi autorzy bestsellerów…

Eve Callaghan zawsze chciała mieć męża. dom. dzieci. Natomiast jej starsza siostra. Sam. pragnęła zostać znaną dziennikarką.  
Eve mieszka w Dublinie. od ponad ośmiu lat jest w związku z ukochanym mężczyzną. mają dwójkę dzieci. ale Liam nie pali się do małżeństwa. Sam. ceniona felietonistka poczytnego londyńskiego tygodnika. dzięki dwóm wydanym książkom stała się sławna. Jej chłopak nalega na ślub. lecz  nie jest pewna. czy chciałaby już założyć rodzinę. A poza tym nie bardzo widzi siebie w roli gospodyni domowej przy mężu…
I bardzo współczuje młodszej siostrze. która jej zdaniem zaharowuje się na śmierć. dbając o dom. dzieci i samolubnego partnera.  
Któregoś dnia Sam wpada na pewien pomysł: podczas nieobecności Liama na kilka dni zajmie miejsce Eve. wypełniając jej obowiązki. a w tym czasie młodsza siostra pojedzie na zasłużony odpoczynek do Londynu. Dzięki temu obie będą mogły się zastanowić. czego chcą od życia.
Żadna z nich nawet sobie nie wyobraża. co wyniknie z tej niewinnej zamiany ról…

A na drugiej półkuli. w Sydney. Brooke Reynolds. redaktorka znanego wydawnictwa. promującego literaturę kobiecą. z zapartym tchem śledzi historię obu sióstr…

Fantastyczna lektura na lato.  
„Heat” 

Dreszczowiec. którego nie odłożysz. póki nie przeczytasz. 

„Woman” 

Więcej zwrotów i przełomów. niż na kolejce górskiej.  
„Mail on Sunday”
 

Tej książki nie sposób odłożyć. doskonała lektura na urlop. Rewelacyjna.  
„Sunday Independent”

Słodko-gorzka opowieść wprawiająca w świetny nastrój. Równie miła. jak ploteczki z koleżanką.   
„New Woman” 

Tym razem Hill przeszła samą siebie. The last to know to mądra. zajmująca opowieść. która spodoba się rzeszom stałych wielbicieli i zdobędzie wielu nowych zwolenników. Dowodzi. jak świetną jest autorką jest Hill.  
„Irish Independent” 

Melissa Hill mieszka z mężem Kevinem. córką Claire i psem Homerem w Blackrock w hrabstwie Dublin. Jest autorką powieści obyczajowych – zajmują one pierwsze miejsca na listach bestsellerów. przetłumaczono je na 25 języków.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Wilcza godzina

Autor: Andrius Tapinas

Wilno A.D. 1905

Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce. po ulicach jeżdżą karety parowe. porządku pilnują golemy. a mechanicy konstruują automatony.

Wilno wyrwało się ze szponów Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem – ośrodkiem postępu. nauki i mistyki. A teraz grozi mu niebezpieczeństwo.

Tajemnice alchemiczne. przebiegli szpiedzy. tajne organizacje. miłosne intrygi. przerażające morderstwa. okrutne potyczki w wileńskiej przestrzeni powietrznej. ponure podziemia i dobrze znane postaci historyczne przedstawione w nowym świetle. Przygotujcie się na grozę i niebezpieczeństwa w pierwszej litewskiej powieści steampunkowej!

Śledźcie wydarzenia i czekajcie. aż wybije… WI

15.99: https://woblink.com/ebook/patrze-monika-mostowik-31437u

Cena:


Dekolonizacja

Autor: Dane Kennedy

> KRÓTKIE WPROWADZENIE

– książki. które zmieniają sposób myślenia!

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury. religii. historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe. które w formule przystępnej. dalekiej od akademickiego wykładu. prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów. jak i uzupełnienie wiedzy o tym. co nas pasjonuje. Najnowsze fakty. analizy ekspertów. błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna K

19.9: https://woblink.com/ebook/jezyki-stephen-anderson-31851u

Cena:mróz kontratyp, dietetyka ciborowska, dominik ziarkowski, nigdy nie pozwolę ci odejść pdf, sprawdzian z polskiego klasa 2, sposób na elfa tekst pdf, profesor spanner streszczenie, painkiller gra, mit o narcyzie pdf, kapitanowa serial, przyimki czasu angielski ćwiczenia pdf, robin cook nano, fantastyczne zwierzęta zbrodnie grindelwalda książka, jaśnie wielmożni panowie, głębia challengera, książka kosmetologia, badanie eksperymentalne psychologia przykład, sport historia, ebsilon…