Banda Michałka powraca

Autor: Ewa Karwan-Jastrzębska

W 2013 roku ‚Banda Michałka’ podbiła serca młodych czytelników. Czytały ją na antenie radiowej Trójki Maria Peszek i Maria Seweryn. Dzieci – pierwowzory postaci – udzielały wywiadów. Ich przygody opowiadano jako znakomite anegdoty. A dziś – BANDA MICHAŁKA POWRACA! 

Krótkie. skrzące się dowcipem. świetnie oddające współczesne realia opowiadania w stylu ‚miało być dobrze. a wyszło jak zawsze’. Walentynki i związane z nimi miłosne podchody! Nocne polowanie na Minotaura! Kosmiczne fotografie dla NASA! Uchodźcy w szałasie! Żałosne skutki pogadanek. czyli banda na tropie Pedobera! Własna agencja detektywistyczna kontra złodzieje perfum! Oczy Róży i spotkanie z Błotnym Misiem…

A w tle stara warszawska kamienica w sercu Żoliborza i jej barwni mieszkańcy. kochająca się rodzina Michałka. szkoła z jej nietuzinkową dyrekcją (gotową nawet wystartować w szkolnym konkursie talentów). A w rolach głównych oczywiście – Michałek i jego przyjaciele!

Ewa Karwan-Jastrzębska – pisarka. scenarzystka i dziennikarka – debiutowała w 1993 roku filozoficzną baśnią o Misiu Fantazym. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Wśród cieszących się powodzeniem tytułów są między innymi: ‚Duchy w teatrze’ i ‚Hermes 9:10’. ‚Sobowtór’. seria ‚Agata z placu Słonecznego’ oraz ‚Banda Michałka’. Jest też współautorką dwóch tomów opowiadań o przygodach Bolka i Lolka.

Stworzyła serię powieści sensacyjno-przygodowych ‚Wyjątkowi’ (tom I ‚Misja Feniks’. tom II ‚Misja Xibalba’). utrzymaną w klimacie książek Dana Browna i filmów o słynnym Indianie Jonesie. 

Razem z mężem Markiem zawiązała spółkę autorską. czego owocem był cykl książek o czarodziejkach Witch i literacki eksperyment w postaci pierwszej polskiej powieści transmedialnej Kaktus w sercu. na licencji TVN.

Jest warszawianką. absolwentką UW. ale dzieciństwo spędziła w Afryce. która wielokrotnie powraca w jej twórczości dla dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 25.6


Thunder Mountain

Autor: Zane Grey

One of the bestselling novelists of the American West brings us a gripping tale of gold. greed. and vengeance. Three brothers find a lode of gold at Thunder Mountain. But instead of finding peace and prosperity. Jake. Kalispel. and Sam Emerson find more treachery than any normal men could hope to survive. Before they can get the claim registered. one of the brothers is killed by a claim jumper and the other is beaten and robbed of his ore sample. A boom town rises around the new mine while the youngest brother plots to find a way to force Rand Leavitt. the mine’s owner to admit to the murder. A very complex story of danger and greed that ends with a real unexpected happening.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


:

:

Cena:logika widła zienkiewicz, roman bąk, ostoja zagórski, hillman james, socjologia edukacji pdf, formy i normy czyli poprawna polszczyzna w praktyce pdf, tylko żywi mogą umrzeć pdf, spiewak jarlow, msza za miasto, w centrum uwagi 2 zakres rozszerzony, ebook abonament, rozwiązuj, zadania genetyka, janusz bojarski umk, spowiedz psa, perswazje jane austen, jakub żulczyk zrób mi jakąś krzywdę chomikuj, tryb rozkazujący niemiecki ćwiczenia pdf, zeszyt lektur klasa 2…