Duszo Chrystusowa. Rozważania o modlitwie

Autor: Marie Paul Curley

Książka siostry Marie Curley może posłużyć lekturze duchowej. medytacji lub osobistej modlitwie. będzie też nieocenioną pomocą przy adoracji Najświętszego Sakramentu. Autorka odkrywa bogactwo średniowiecznej modlitwy Anima Christi. na której opiera się tekst tytułowej pieśni. Dzięki odwołaniom do odpowiednich fragmentów Pisma Świętego. a także propozycjom hymnów i pieśni. z których część – w oprawie muzycznej Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego – znalazła się na dołączonej płycie CD. zachęca do osobistej kontemplacji Chrystusa i tajemnic wiary. Duszo Chrystusowa. Rozważania o modlitwie stanowi też praktyczny przewodnik po paulińskiej godzinie adoracji.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 39.99


Listy. Marina Cwietajewa. Rainer Maria Rilke. Boris Pasternak

Autor: Rainer Maria Rilke

Niezwykła korespondencja trójki wielkich europejskich poetów jest zapisem ich pasji życia i poezji. ale też opowieścią o samotności. smutku. wreszcie śmierci. To również obraz „ciekawych czasów”. w których przyszło żyć bohaterom książki i które zdeterminowały ich losy – Europa w pół kroku między jedną a drugą wojną. terror stalinowski. Odkupieniem mogła być jedynie poezja. „Rilke nie jest ani zamówieniem naszych czasów. ani ich reprezentantem. – jest ich przeciwwagą. Wojny. rzezie. porozrzucane mięso niezgody – i Rilke. Dzięki Rilkemu nasze czasy zostaną ziemi – odpuszczone.” pisała młoda Cwietajewa. 

Książka. obok listów. zawiera komentarze pokazujące biograficzne i historyczne okoliczności ich powstania. wprowadzające czytelnika w e

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 299


Czesław Miłosz. Los

Autor: Tomasz Garbol

PROJEKT: EGZYSTENCJA I LITERATURA

Seria poświęcona jest wybitnym polskim pisarzom – ich twórczości ujmowanej przez nich samych i interpretowanej przez krytyków jako projekt egzystencjalny. jako próba ustanowienia i zapisania siebie i swojego sposobu odczytywania sensów rzeczywistości. indywidualnego oglądu różnych jej sfer – społecznej. politycznej. etycznej. kulturowej. metafizycznej. Istotnymi kategoriami wyjaśniającymi pisarskie dzieło są w tym przypadku biografia. tożsamość oraz kształtujące je szeroko rozumiane doświadczenie: cielesne i zmysłowe. psychiczne i społeczne. historyczne i polityczne. etniczne i estetyczne. religijne i duchowe…

 

Miłosz w tej książce to ktoś. kto ma bardzo silne poczucie szczególności własnego losu. ale zarazem doświadcza go jako tajemn

39.9: https://woblink.com/ebook/rozprzestrzenialne-media-michal-wroblewski-henry-jenkins-sam-ford-joshua-green-128920u

Cena: Sam Ford


1

Autor: Jan Charytoniuk

:

Cena:


Zamiast edukacji przymusowej

Autor: Peter Hartkamp

Pewnego dnia Peter Hartkamp usłyszał od swojej córki. że wolałaby umrzeć niż iść do szkoły. i postanowił wziąć edukację swoich dzieci we własne ręce. Założył w Holandii trzy wysoce innowacyjne szkoły demokratyczne. stając się specjalistą w dziedzinie edukacji. prawa oświatowego i praw dziecka. Swoje bogate doświadczenia opisuje w książce Zamiast edukacji przymusowej.

Czy im więcej edukacji. tym lepiej? Czy nauczanie jest tożsame z uczeniem się? Czy edukacja jest zróżnicowana? Czy egzaminowanie skutkuje lepszą edukacją?

W książce Zamiast edukacji przymusowej Hartkamp odpowiada na te i inne pytania oraz pokazuje. jak możemy zapewnić dzieciom lepszą edukację. zamiast tej opartej na przymusie. Swoje argumenty popiera wieloma konkretnymi przykładami i

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9opowiadanie erotyczne mp3, 365 dni blanka lipińska pdf doci, attycyzm, ostracyzm, jaś i janeczka, grzegorz pac, transformers prime optimus prime, suka hodowlana, karaczany przykładowe gatunki, sarah j maas księżycowe miasto, uczeń i śmierć, prawie rozwiedzeni, święte księgi judaizmu, pobierz:pdfepubmobiwięcej, prawo administracyjne materialne pdf, daniel koziarski, spętani przeznaczeniem chomikuj…