Człowiek znikąd

Autor: Wojciech Engelking

Od peerelowskiego cenzora do światowej sławy malarza.

Z Warszawy przez Paryż i Londyn do Nowego Jorku.

Polak. który oszukał cały świat.

„Ujmująco bizarna historia człowieka. który skleja swą tożsamość z coraz bardziej groteskowych autofikcji. Dla odważnych. którzy nie boją się literackich labiryntów Minotaura”. Joanna Bator

Jest rok 1956. Daniel Rebstein mieszka w Warszawie. gdzie pracuje jako cenzor. Żyje w cieniu swojego brata Dawida. genialnego malarza. z którym dzieli tragiczną wojenną przeszłość. Jest coś. czego Dawid nie może przebaczyć bratu.

Potem zdarza się wypadek w Tatrach. w którym ginie Dawid.

Gdy Daniel odkrywa w pracowni brata dziesiątki nieznanych tajemniczych obrazów. los podsuwa mu przebiegły pomysł. Będzie odtąd podszywał się pod autora płócien i za dolary sprzedawał je mieszkającym w Warszawie dyplomatom. Wkrótce dowie się o tym Służba Bezpieczeństwa. która wkroczy do akcji. i Daniel będzie musiał uciec z Polski…

Tak zacznie się jego awanturnicze życie. w którym niczym Nikodem Dyzma wielokrotnie zmieni skórę. pozna między innymi Konstantego Jeleńskiego. Rolling Stonesów. Jerzego Kosińskiego. środowisko londyńskiej i nowojorskiej bohemy. piękne kobiety. angielskich arystokratów i rosyjską mafię…

Daniel Rebstein – hochsztapler czy geniusz?

Thriller na miarę Tyrmanda.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 33.9


Listy do Duszki

Autor: Ewa Formella

Wolne Miasto Gdańsk. lata 1937–1938. Stefania i Heinrich zakochują się w sobie. jednak niewinna miłość tych dwojga musi niestety pozostać tajemnicą. Stefania jest córką Polaka i Żydówki. a Heinrich Niemcem. synem wpływowego w mieście człowieka. Młodych rozdziela zbliżająca się wielkimi krokami wojna. Ostatnie spotkanie zakochanych owocuje ciążą. o której Heinrich nic nie wie.

Ostatni świadkowie tamtych lat często ze łzami w oczach wspominają zarówno dobre. jak i złe chwile. których doświadczyli podczas wojny. Listy do Duszki powstały na podstawie wspomnień kobiety. która w tych mrocznych czasach doświadczyła miłości. ale też bólu i cierpienia..

*******

Miłość. która jest zawsze niewinna. Powikłane ludzkie losy. trudna i burzliwa historia. Współczesność przeplatająca się z przeszłością. ponieważ nic się nie dzieje bez przyczyny. Wzruszająca opowieść. tym bardziej że… prawdziwa. Gdy ją już poznamy. pozostanie z nami na zawsze. Polecam.

Anna Klejzerowicz. pisarka

Niezwykle poruszająca historia. Opowieść o trudnej przeszłości i wojnie. o miłości i niespełnionych nadziejach. Koniecznie trzeba przeczytać! Gorąco polecam.

Anna Sakowicz. pisarka

Opowieść o niemożliwej wojennej miłości. Autorka sprawnie łączy plany czasowe. powoli odkrywając przed czytelnikiem kolejne akty tej smutnej historii. która swój początek ma w przededniu wojny. Polecam.

Agnieszka Kalus. czytambolubie.com

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


Format

EPUB.MOBI: 136981

https://woblink.com/ebook/stan-pomroczny-m-lu-cannabis-136981u

:

Cena:


:

:

Cena: 7.99blackpill, buty szczęścia, słownictwo angielskie poziom c1 pdf, instrukcja obsługi alkoholika, fizyka halliday pdf, depresjologia, dylemat paris pdf, jak budować w fortnite, heczko mikrobiologia, o żydach i kwestii żydowskiej eliza orzeszkowa, king t.m. frazier pdf, stanisław firchał, zygmunt korczyński, seksolatki, socjologia pdf, metody badań pedagogicznych pdf, egzorcysta 4, finanse podstawy, j wybicki, profesor weigl, aneta michalak, kryminały książki ranking 2019…