Dni naszego życia Część I

Autor: Małgorzata Mikos

Podróże do przeszłości bywają bolesne. ale czasem to właśnie one najsilniej trzymają nas przy życiu… Wkrótce przekona się o tym młoda Dziewczyna. która od poznanego przypadkowo osiemdziesięciolatka usłyszy prawdziwą opowieść o życiu pełnym pasji. miłości i oddania. Stając się jego jedyną powierniczką. niespodziewanie wkroczy do intymnego świata. gdzie dzień po dniu będzie mogła uczestniczyć w najszczerszych wyznaniach: pięknych i okrutnych zarazem. Dokąd doprowadzi obojga bohaterów ta trudna. przebyta wspólnie droga?

„Dni naszego życia” to poruszająca opowieść o przyjaźni. która rodzi się wtedy. gdy najmniej się jej spodziewamy.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 28


1

Autor: Karol Ryttel

:

Cena:


Świnie w kinie?

Autor: Krzysztof Trojanowski

Okupując ziemie polskie. hitlerowcy dążyli do objęcia kontrolą i regulacją prawną wszelkich aspektów życia. W ten system została włączona także kultura. rozwijająca się w ekstremalnych warunkach. Komu podlegały kina w Generalnym Gubernatorstwie? Czy cieszyły się popularnością? Na co przeznaczano dochód z biletów? Czy w kinach ściśle przestrzegano zasad segregacji?

Na te i inne pytania odpowiada książka Krzysztofa Trojanowskiego wypełniająca lukę w polskiej literaturze poświęconej tematowi kina w okupowanej Polsce. Publikacja ma charakter pionierski. a jej celem jest konfrontacja ze stereotypami. jak powszechne przekonanie o pustych kinach czy wyłącznie niskim poziomie artystycznym wyświetlanych filmów.

Praca zawiera dokładną charakterystykę r

:

Cena:


ISBN

9788324056408: Wydawnictwo

Format

38.99: https

Cena: 33.9etnologia cieszyn, w dżungli zdrowia, marzena kordela, krystyna morgenstern, bandażowanie klatki piersiowej, jesienny pocałunek, paweł droszcz, ojcze, administracja publiczna książki pdf, medaliony zofia nałkowska pdf za darmo, mnich powieść, denise hunter chomikuj, krzysztof jarosz, niebezpieczne związki ebook, martin ogień i krew…