ISBN

9788301200503: Wydawnictwo

Format

89: https://woblink.com/ebook/prawo-rzymskie-wojciech-dajczak-tomasz-giaro-franciszek-longchamps-de-berier-128154u

Cena: Tomasz Giaro


Komandos

Autor: Robert O’Neill

To ja zastrzeliłem bin Ladena!

Poruszająca i realistyczna relacja Roberta O’Neilla. komandosa Navy SEAL. który ma na koncie ponad czterysta akcji. w tym uratowanie Marcusa Luttrella (jedynego żołnierza SEAL ocalałego po afgańskiej operacji „Redwing”). odbicie porwanego przez piratów kapitana Richarda Philipsa czy likwidacja najbardziej poszukiwanego terrorysty świata. Osamy bin Ladena. który zginął z jego ręki.

O’Neill opowiada też o szkoleniu podstawowym oraz trudnych i wyczerpujących treningach. gdy dostał już przydział do najbardziej elitarnego oddziału SEAL. Przez ponad dziesięć lat brał udział w działaniach antyterrorystycznych w okresie. który był najgorętszy pod tym względem w dziejach USA. Nierzadko jego oddział niemal co noc stawał do walki i choć sam O’Neill wyszedł z tego cało. wielu z jego towarzyszy broni nie miało tyle szczęścia.

W Komandosie O’Neill przenosi nas do Iraku i Afganistanu. nie szczędzi czarnego humoru związanego z długotrwałym uwikłaniem w walkę i szczegółowo opisuje działania najskuteczniejszych oddziałów specjalnych. Na koniec zaś pozwala nam poznać z pierwszej ręki szczegóły operacji. w której zastrzelił najsłynniejszego terrorystę świata.

O’Neill przedstawia niezwykłą i zdumiewającą opowieść. przy czym druga jej część dotyczy wydarzeń. które śmiało można nazwać najsłynniejszą współczesną operację militarną […]. Najogólniej mówiąc. dowiadujemy się z niej. jak zachować życie i pozostać przy tym człowiekiem. mając tak wiele do czynienia ze śmiercią. zniszczeniem i walką. -Doug Stanton. autor bestsellerów In Harm’s Way i Horse Soldiers

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 34.9


Legendy dominikańskie

Autor: Jacek Salij

Legendy dominikańskie – te barwne opowieści zebrał i opracował ojciec Jacek Salij OP. Czytelnik znajdzie w tym zbiorze zarówno wstrząsające świadectwo męczeństwa rosyjskich dominikanek. jak i pełne ironii średniowieczne anegdoty o mnichach i mniszkach. m.in.:

O uzdrowieniu studenta z rozpusty

Przygoda z diabłem

Co lepiej: modlić się czy pracować

Święty inkwizytor

Jak pewien zakonnik został uwolniony od nałogu palenia

***

Pewien brat zapytał mistrza Jordana. co lepiej: oddać się modlitwie czy studiowaniu Pisma Świętego? Ten w odpowiedzi zapytał: „A co lepiej: pić czy jeść? Przecież trzeba nam na przemian jednego i drugiego”.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena:makbet autor, tajemnicze życie grzybów, walden pdf, ray bradbury kroniki marsjańskie, gta online skoki kaskaderskie, shlomo, igor bajka, proust w poszukiwaniu straconego czasu pdf, drukowany alfabet, pielęgniarstwo w opiece paliatywnej i hospicyjnej pdf, rozkosze grzechu pdf, egzamin gimnazjalny matematyka zadania, angielski dla zaawansowanych pdf, streszczenie lektury mikołajek i inne chłopaki, audiobooków, słowa w ciemnym błękicie, erotyczne audiobooki, apteka w getcie krakowskim, marketing i rynek pdf, joanna helios, ostatni mochikanin, anne bishop inni tom 6, zimbardo psychologia, ghost bride, add choroba, matematyka klasa 1 liceum sprawdziany pdf, pan jones, pacyfik i atlantyk…