Użycie sił zbrojnych RFN w świetle Ustawy Zasadniczej z 1949 r.

Autor: Katarzyna Dunaj

Siły zbrojne stosunkowo rzadko są przedmiotem badań nauk ustrojowoprawnych. Dobrze zorganizowane i sprawnie działające siły zbrojne stanowią niezbędną gwarancję każdej organizacji państwowej. będąc narzędziem służącym utrzymaniu jej bezpieczeństwa. W przypadku państwa demokratycznego pozycja ustrojowa sił zbrojnych jest dość szczególna z racji na potencjalny zakres możliwości siłowego oddziaływania na stosunki zewnętrzne i wewnętrzne. Stąd zrodziła się koncepcja cywilnej i demokratycznej kontroli nad siłami zbrojnymi. której realizacja zapewnia oddzielenie sfery polityki od sfery wojskowości.

Autorka dokonuje analizy konstytucyjnej możliwości użycia niemieckich sił zbrojnych w głównej mierze w celu obrony państwa. Prz

Magdalena Butkiewicz: Autor

Cena:


ISBN

9788395053627: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/kobiety-i-futbol-burzynski-jared-133859u

Cena: Magdalena Wrzesińska


ISBN

9788366234161: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/zraniony-pianista-maria-ernestam-139859u

Cena:poetyckość, czarna reka, zawsze w porę krawczyk, piękna i młoda, karuzela z madonnami, rezygnuj, współczesne zarządzanie, ogrod zuzanny, carl von clausewitz o wojnie pdf, hudzik, pawel strzelecki, wskazywanie drogi po angielsku ćwiczenia dla dzieci pdf, włodzisław duch, polscy podróżnicy i odkrywcy 20 wieku, matura 2019 matematyka podstawa, gramatyka angielska pdf, ostatni samuraj książka, zemsta gangstera freedisc, ursula le guin ziemiomorze, wiersz do młodych interpretacja…