Duma Państwowa a rząd w Federacji Rosyjskiej

Autor: Jacek Zaleśny

Niezwykle wnikliwa analiza ustroju politycznego Federacji Rosyjskiej. Rzetelna obserwacja relacji między legislatywą a egzekutywą czyli między Dumą Państwową a Rządem Federacji Rosyjskiej. z intensywną obecnością pozostającego poza tymi strukturami – a może ponad nimi – Prezydenta Federacji. Lektura dostarcza ważnej. interesującej refleksji naukowej. bogatych interpretacji i szczegółowej analizy rosyjskiej praktyki konstytucyjnej. /prof. dr hab. Marii Kruk/

Wydawnictwo: Elipsa

Cena: 31.5


Panny i wdowy. Tom 1

Autor: Maria Nurowska

Kolejne pokolenia kobiet z Lechic – od powstania styczniowego. aż do upadku komunizmu – za swoją bezkompromisowość i wierność sobie płacą samotnością. ale zawsze pozostaje jedno – dom rodzinny. Lechice będą świadkiem miłości i zdrady. w nierozerwalnym splocie wielkich namiętności i wielkiej historii.

W 1 tomie: rok 1864. Ewelina wyrusza za zesłańcem Janem Darskim na Syberię. Miłość do niego przesłania wszystko – obowiązki wobec rodziny. męża. dorastającej córki. Zesłany jest także Cyprian. prawowity mąż. Po jego śmierci Ewelina bierze ślub z Janem. ale ich szczęście trwa krótko.

Maria Nurowska jest jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści książek. m.in. ‚Hiszpańskie oczy’. ‚Listy miłości’. ‚Miłośnicę’ – fabularyzowaną biografię Krystyny Skarbek. opowieść o Ryszardzie Kuklińskim – ‚Mój przyjaciel zdrajca’. ‚Księżyc nad Zakopanem’. a w ostatnich latach ‚Drzwi do piekła’. ‚Dom na krawędzi’. ‚Wariatkę z Komańczy’. ‚Bohaterowie są zmęczeni’ i ‚Dziesięć godzin’. Jej książki zostały wydane w 23 krajach; w Niemczech. we Francji i w Chinach były bestsellerami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Listy. Marina Cwietajewa. Rainer Maria Rilke. Boris Pasternak

Autor: Rainer Maria Rilke

Niezwykła korespondencja trójki wielkich europejskich poetów jest zapisem ich pasji życia i poezji. ale też opowieścią o samotności. smutku. wreszcie śmierci. To również obraz „ciekawych czasów”. w których przyszło żyć bohaterom książki i które zdeterminowały ich losy – Europa w pół kroku między jedną a drugą wojną. terror stalinowski. Odkupieniem mogła być jedynie poezja. „Rilke nie jest ani zamówieniem naszych czasów. ani ich reprezentantem. – jest ich przeciwwagą. Wojny. rzezie. porozrzucane mięso niezgody – i Rilke. Dzięki Rilkemu nasze czasy zostaną ziemi – odpuszczone.” pisała młoda Cwietajewa. 

Książka. obok listów. zawiera komentarze pokazujące biograficzne i historyczne okoliczności ich powstania. wprowadzające czytelnika w e

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 299


Coraz głębiej

Autor: Laura Lippman

Louisa „Lu” Brant. nowa prokuratorka okręgowa. ma ogromne ambicje. Kiedy dostaje kontrowersyjną sprawę. w którą zamieszany jest cierpiący na zaburzenia psychiczne włóczęga. pragnie uniknąć pułapek. jakie na nią czyhają i zapewnić sobie polityczny sukces.

Jednak w trakcie przygotowań do procesu. natrafia na wątki dotyczące własnej rodziny: oskarżonym jest dawny znajomy jej brata. AJ.

Kiedy Lu miała dziesięć lat. AJ ocalił przyjaciela kosztem życia innego człowieka. Ława przysięgłych oczyściła wtedy osiemnastolatka ze wszystkich zarzutów. Działał w obronie koniecznej. Sprawiedliwości stało się zadość.

Ale czy na pewno wszystko w tej sprawie jest jasne? Może krążące wówczas pogłoski o gwałcie dokonanym na siostrze ofiary nie były zemstą odrzuconej nastolatki? Może praw

:

Cena:czas nielegałów pdf, dietrich podstawy konstrukcji maszyn, mapa zagrożeń bezpieczeństwa policja, powieść elizy orzeszkowej, wzory bredta, big data pdf, fizyka atmosfery, chris tvedt, wyznaję jaume cabre, ibuk.libra.pl, źródłoznawstwo, ibuk.pl za darmo, monika skrzypek, okladka.mamotoja.pl, antonio tabucchi, udręka braku pożądania, histomag…