Drugi koniec świata

Autor: Małgorzata Sobieszczańska

Opowieść o tym. że nic nie jest nam dane na zawsze. o dziedzictwie. które nieświadomie w sobie nosimy. o przemijaniu i przebaczeniu.

Nowa powieść autorki bestsellerowych Kilku dni lata

Jest rok 1938. W Mirabilii pod Nowogródkiem mieszkają obok siebie Polacy. Białorusini. Tatarzy i Żydzi. Są wśród nich gospodarze. jest pisarz ikon. żydowski skryba. szeptucha i jurodiwy. I dwie siostry – Olga. która chce tylko przyzwoicie przeżyć swoje życie. oraz Joanka. marząca o tym. by zostać aktorką. Świat. który miał trwać wiecznie. nieoczekiwanie kończy się we wrześniu 1939 roku. gdy do Nowogródka wkraczają Rosjanie. 

Kilkadziesiąt lat później. we współczesnej Warszawie. poznajemy Joasię. wnuczkę jednej z sióstr. Skończyła właśnie wydział aktorski i walczy o pracę w zawodzie. Śni jej się wielka kariera. a tymczasem nie zawsze stać ją na opłacenie czynszu. Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję zagrania epizodu w filmie fabularnym. Wszystko jednak przebiega zupełnie inaczej. niż przypuszczała… 

Drugi koniec świata to opowieść o pasji i sile przetrwania na przekór wszystkiemu. o sztuce i miłości. o naszej bezradności wobec zła i ulotności istnienia. Czy sami kształtujemy nasz los. czy jest on już zdeterminowany genami. miejscem i czasem urodzenia? 

Przedwojenny Nowogródek i tętniąca życiem współczesna Warszawa – w nowej powieści Małgorzaty Sobieszczańskiej te światy doskonale się przeplatają. Autorka po raz kolejny udowadnia. że jak mało kto potrafi pisać o ludziach. ich sile. wytrwałości. marzeniach i namiętnościach.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.9


Der grüne Bogenschütze. Roman

Autor: Edgar Wallace

Der hinterhältige und sehr wohlhabende amerikanische Industrielle Abel Bellamy kauft den alten Herrensitz Garre Castle in England. eine verwunschene Festung. in dem ein „Grüner Bogenschütze” umgehen soll. Im Schloss der Geist des grünen Bogenschützen spukt. den man im 15. Jahrhundert an einem der Balken im Schloss aufgeknüpft hat. Bellamy hält in einem der Kerker die mysteriöse Elaine gefangen und umgibt sich mit einer ganzen Horde zwielichtiger Kumpane. von denen viele dem Tode geweiht sind. Bellamy glaubt nicht an Gespenster. bis zwei Menschen von einem grünen Pfeil getötet werden. Der grüne Bogenschütze in den Gemäuern auftaucht und sein Werk beginnt.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Miłość szczęśliwa. Terapia par Berta Hellingera

Autor: Johannes Neuhauser

Dla związku ważne jest. że ma pierwszeństwo przed byciem rodzicami. bowiem bycie rodzicami jest kontynuacją związku. Jeśli jakaś para ma trudności i prosi mnie o radę. wtedy często pytam: ‚Co ma dla was pierwszeństwo: bycie rodzicami. czy bycie parą?’. Albowiem jeśli para ma dzieci. często bycie rodzicami zabiera całą energię i dla pary niewiele wówczas pozostaje. Miłość rodziców do dzieci karmi się miłością pary. jest jej kontynuacją. Jeśli więc relacja pary znów może zająć pierwsze miejsce. wtedy udaje się też lepiej bycie rodzicami. A przede wszystkim: dzieci. które widzą. że ich rodzice się kochają. czują się bardzo szczęśliwe. Nie tylko dla terapeutów. ale dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. którzy pragną udanego związku. miłości i życia. Zdaniem Hellingera ‚właśnie związek pary. miłość jest spełnieniem życia. celem rozwoju dziecka. a potem młodego człowieka’. Redaktor Johannes Neuhauser. starannie zebrał i przejrzyście zaprezentował 25-letnie doświadczenia Hellingera w pracy z parami. Miłość szczęśliwa pokazuje pary na różnych etapach rozwoju: od pierwszego zakochania się. poprzez pogłębienie związku. rodzicielstwo lub bezdzietność. kryzysy. aż po rozstanie lub wspólne starzenie się i śmierć.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Tajemne lata

Autor: Judith Lennox

Latem 1914 roku czworo młodych ludzi bawi się wspólnie w ogrodach Drakesden Abbey: Nicholas i Lally. mieszkańcy wielkiego domu w samym sercu ponurej i magicznej krainy moczarów. Thomasine. niezależna dziewczyna. wychowywana przez hołdujące konwenansom ciotki. i Daniel. ambitny syn miejscowego kowala. Już wkrótce jednak zaginięcie tajemniczego klejnotu oraz nadciągająca wojna poróżnią przyjaciół i całkowicie odmienią ich beztroskie życie. Upłynie wiele lat. nim klejnot się odnajdzie. a wraz z nim powróci nadzieja.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 20.9


Format

EPUB.MOBI: 30964

https://woblink.com/ebook/jaroslawa-marka-rymkiewicza-dialogi-z-tradycja-lidia-banowska-wieslaw-ratajczak-30964u

:

Cena:bożena szwarc, medycyna chińska książki pdf, a plague tale innocence poradnik, agnieszka szczygielska, instalacje przeciwpożarowe, państwo platona, szklany tron części, zabawna historia, człowiek pies, szkoły policji w polsce, rollercoaster gry, niegrzeczna dziewczyna, igor piotrowski, jak mówić do nastolatków żeby nas słuchały pdf, żydzi w rosji, solaris lem audiobook, kiedy dziewczyna, maciej m…