Wydawnictwo Kobiece

Format: EPUB.MOBI

29.9

1:

Cena:


ISBN

9788380838918: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/mortem-lukasz-jarosz-129812u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/128147/pdf

1: Autor

Autor

:

Cena:


ISBN

9788380170858: Wydawnictwo

Format

56.7: https://woblink.com/ebook/fire-death-and-philosophy-joanna-jurewicz-128055u

Cena:


Jak być człowiekiem

Autor: Paula Cocozza

Powieść o rozpadzie związku. klaustrofobii życia na przedmieściach i niestosownej namiętności kobiety do lisa.

Pewnej letniej nocy Mary wraca do domu i znajduje na schodkach niemowlę. Czy to ona ukradła je sąsiadom? Podrzuciła je matka dziecka cierpiąca na ciężką depresję poporodową? A może jest to dar od lisa. który zajmuje coraz więcej miejsca w życiu Mary?

Tak się zaczyna historia osadzona w nękanej przez lisy londyńskiej dzielnicy.

Główna bohaterka. wytrącona z równowagi pojawieniem się byłego partnera i zmagająca się z wrogością sąsiadów. ulega zniewalającemu czarowi lisa. który pojawia się w jej ogrodzie. Najpierw widzi jego znaczące mrugnięcie. potem on przynosi jej prezenty. a w końcu ona zaprasza go do domu. W miarę jak granica między udomowieniem a dzikością zaciera się coraz bardziej. a sąsiedzi postanawiają uśmiercić lisa. nie do końca wiadomo. czy to Mary go uratuje. czy raczej on uratuje ją.

W swoim znakomitym debiucie Paula Cocozza łączy wnikliwy obraz rozpadu związku. społeczną powieść pełną dowcipnych niuansów i historię obsesyjnej miłości. która wyznacza nowe granice.

Hipnotyzująca powieść. Narracja balansuje pomiędzy figlarnością a pewnością siebie. Dla czytelnika. który tak jak ja lubi zanurzyć się w piękne opisy zwierząt. szelest liści. traw i owadów. lektura będzie prawdziwą przyjemnością. A jeszcze większy zachwyt wzbudzi ciemna strona fascynacji bohaterki.

The New York Times Book Review

Ekscytująca psychodrama. Autorce udało się znakomicie uchwycić hitchcockowskie. podglądane z ukrycia napięcie. Prawda i fakt ulatniają się w powieści jak zapach lisa. Pozostaje po nich wszechogarniające odczucie. że pod maską konwencjonalnej uprzejmości zawsze kryje się coś dzikiego.

The Economist

Urzekająca. Przy całej swojej sugestywności i zmysłowości pisarstwo Cocozzy jest umiejętnie powściągliwe. W swoim zachwycającym debiucie autorka zdaje się mówić. że bez względu na to. jak samotnym się jest w wielkim mieście. przez otwarte okno dociera do nas ogrom zycia.

Times Literary Supplement

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 32.99


Urodziłem się pewnego błękitnego dnia

Autor: Daniel Tammet

Daniel Tammet urodził się 31 stycznia 1979 roku. W środę. Dla zwykłego śmiertelnika nie jest to szczególnie ważna informacja. ale Daniel cierpi na zespół Aspergera i zaburzenie zwane synestezją. które sprawia. że widzi kolory. kształty i faktury liczb. Dlatego data jego urodzin jest niebieska. a cyfry. które ją tworzą. kształtem przypominają gładkie otoczaki.

Daniel potrafi dokonywać obliczeń. których wynik możemy sprawdzić jedynie za pomocą komputera. Liczby są od najmłodszych lat jego najwierniejszymi przyjaciółmi – najbardziej lubi cyfrę cztery. podobnie jak on „cichą i nieśmiałą”.

Daniel Tammet nie jest jednak oderwany od rzeczywistości. Opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i dorastaniu. a także problemach. z którymi styka się na co dzień jako dorosły człowiek. „Urodziłem się pewnego błękitnego dnia” daje czytelnikowi klucz do niezwykłego umysłu człowieka dotkniętego autyzmem i szansę spojrzenia na świat jego oczami.

„Daniel Tammet potrafi wykonywać w pamięci najbardziej złożone obliczenia matematyczne i w tydzień nauczyć się nowego języka. Każdego ranka zjada na śniadanie dokładnie 45 gramów owsianki i zanim wyjdzie z domu. liczy wszystkie rzeczy. które na siebie zakłada. Jego niezwykła książka to poruszające spojrzenie do wnętrza człowieka cierpiącego na niezwykle rzadką i wciąż tajemniczą chorobę.” „The Independent”

„Danniel Tammet jest człowiekiem o niezwykłym umyśle. Dlatego tym bardziej godne podziwu są jego skromność i prostoduszność. które przebijają z tej arcyciekawej książki. Jeszcze do niedawna ludzie tacy jak on nazywani byli ‘idiotami-sawantami’. ale na szczęście cząstka „idiota” została słusznie odrzucona. W tym człowieku nie ma bowiem nic idiotycznego.” „The Sunday Times”

„„Urodziłem się pewnego błękitnego dnia” jest przypuszczalnie pierwszym raportem z wnętrza umysłu sawanta (…). W Tammecie zdumiewająca jest przede wszystkim nie tyle niezwykłość jego umysłu. ile fakt. że potrafi nam o nim opowiedzieć.” „Daily Mail”

„Można powiedzieć. że Tammet powrócił z podróży w świat autyzmu. miejsca niemal niedostępnego dla naukowców i rodziców.” ABC News

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9skorpion z wydziału terroru, jack london biały kieł, mit o orfeuszu i eurydyce audiobook, czarna owieczka opis postaci, agnieszka rzepka, eragon audiobook, podpalacz, nienasycony robert lewandowski, danuta i marek przybylik, felix net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi cała książka pdf, kiljan, transport kolejowy pdf, interna w 5 dni, halina sienkiewicz jarosz, metodologia badań ekonomicznych, język hiszpański dla początkujących pdf, ostatnie życzenie mobi, wspomnij phlebasa, przemiany julian tuwim, psychologia kliniczna dzieci i młodzieży, dylemat paris chomikuj, wychowanie krytyczne…